Skocz do zawartości

Recommended Posts

racja też niezła opcja w gtx 1060 wersja G1 wypadła świetnie ciekawe jak w RX :)

wciąz się zastanawiam czy 4GB pamięci wystarczy chociaż na te 3 lata czy dla świętego spokoju nie dołożyć do wersji 8GB jak sądzicie ?

:):):)

Link to post
Share on other sites

@Up ja bym dołożył. Już teraz gry zaczynają zjadać 3-3,5 GB za rok czy dwa zaczną zjadać ponad 4 i może się grafika dusić.

Ciekawi mnie dlaczego takie komentarze padają tylko pod propozycjami AMD, a jak ktoś proponuje 1060 3gb to wszystko jest ok, hmmm....

Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczy zobaczyć co odwalili z Pascalami i jakie ich karty to suszarki. Wejdź na temat o Pascalach, znajdziesz całkiem świeży post ze zdjęciem Strixa po zdjęciu z PCB.

 

Testy wielu portali przeczą teorii że chłodzenie Asusów źle wypada. Co do zdjęć takowego w temacie o Pascalach mam nieodparte wrażenie że autor postu celowo pominął informację że na PCB znajduje się dodatkowa blaszka z termopadami odprowadzająca ciepło z pamięci.

 

 

 

Ciekawi mnie dlaczego takie komentarze padają tylko pod propozycjami AMD, a jak ktoś proponuje 1060 3gb to wszystko jest ok, hmmm....

 

Może nikt nie ma siły by wojować z wiatrakami. 1,5 roku temu gdy pojawiły się GTX 960 4 GB stały się podstawą propozycji bo przecież 4 GB. Teraz nagle w karcie mocniejszej 3 GB w zupełności jakoby wystarczają. 

 

 

 

wciąz się zastanawiam czy 4GB pamięci wystarczy chociaż na te 3 lata czy dla świętego spokoju nie dołożyć do wersji 8GB jak sądzicie ?

 

Na 3 lata to bym nawet innej opcji nie rozważał. Za kilka dni ma być premiera Neo i jeśli otrzyma więcej niż 8 GB pamięci można już będzie teraz być pewnym, że pojawią się prędzej czy później porty bez problemu "gospodarujące" 6-8 GB. Detale i ficzery w grze można przyciąć ale jak wygląda cięcie tekstur chyba wszyscy wiedzą. W morele przez moment było 470 MSI za 1126 zł ale już pojechali z ceną. Obecnie najlepszym chyba wyborem jest takowa w Proline za 1179 :

http://proline.pl/?p=MSI+RX+470+GAMING+X+8G

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podobno, Mirror Edge, Deus EX już potrafią żeżreć 8gb ram :D

Np. GTX 1060 3GB ma spadki animacji, przez to że ma 3GB ram i okrojony procesor. A np. RX470 4gb tych spadków nie ma.

 

http://images.eurogamer.net/2015/articles/1/8/5/1/9/0/1/digitalfoundry-2016-nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-vs-6gb-review-147222507975.png/EG11/resize/600x-1/quality/80/format/jpg

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2016-08-27-nvidia-geforce-gtx-1060-3-gb-kontra-6-gb-test

 

A czy dla full hd warto dokładać do 8gb to nie wiem, ale pomiedzy RX470 4gb vs RX480 8gb nie ma dużej różnicy

 

Ja sprzedałem R9 380 2GB, i też się szykuje na RX 470 od MSI zapewne, tylko nie wiem czy jest sens tych 8gb właśnie

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites

I tu trzbea zrobic test RX470 4gb, 8gb, RX480 4gb, 8gb, GTX 1060 3gb, i 6gb

 

https://pl.msi.com/Graphics-card/Radeon-RX-480-GAMING-X-4G.html#hero-overview

 

Bo taki RX480 się mi widzi.

Boost Clock / Memory Frequency
1316 MHz / 7100 MHz (OC Mode)
1303 MHz / 7000 MHz (Gaming Mode)
1266 MHz / 7000 MHz (Silent Mode)

Edytowane przez 1234567890
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tu trzbea zrobic test RX470 4gb, 8gb, RX480 4gb, 8gb, GTX 1060 3gb, i 6gb

 

https://pl.msi.com/Graphics-card/Radeon-RX-480-GAMING-X-4G.html#hero-overview

 

Bo taki RX480 się mi widzi.

Boost Clock / Memory Frequency

1316 MHz / 7100 MHz (OC Mode)

1303 MHz / 7000 MHz (Gaming Mode)

1266 MHz / 7000 MHz (Silent Mode)

Taki test by wszystko wyjaśnił najlepiej jeszcze żeby był w DX12 

Link to post
Share on other sites

 

Obecnie najlepszym chyba wyborem jest takowa w Proline za 1179 :http://proline.pl/?p=MSI+RX+470+GAMING+X+8G
Nie wiem, czy jest sens kupować RX 470 w tej cenie, jeżeli za 130zł więcej możemy dostać GTX-A 1060 6GB. Dodatkowo pakiet do Paragona, a jeżeli ktoś nie gra, to myślę że dałoby się go odsprzedać (co prawda nie za 115$, ale może akurat tyle by wyrównać różnicę).
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

[

 

 

Tak się składa, że miałem Strixa, zwróciłem i mogę potwierdzić teorię na temat tego, że to niesamowita suszara, a zasugerowałem się pięknymi zagranicznymi testami, wychwalającymi tego szitrixa w niebiosa.

 

Miałeś 1060, a twierdzisz że wszystkie Asusy mają skopane chłodzenie ? Przewinął mi się przez łapki Strix 1070 i nie odczułem że jest jakoś specjalnie głośny. Ten sam model chłodzenia ale na rdzeniu 65% większym daje sobie nie źle radę. Miałem kiedyś 660 Direct CU II OC które kręciło 2350 obr. na chłodzeniu. Dziś ktoś może powiedzieć że to straszna suszara ale tylko ktoś, kto nie słyszał innych kart jak choćby 7770 od MSI które było tragedią.

 

 

 

A czy dla full hd warto dokładać do 8gb to nie wiem, ale pomiedzy RX470 4gb vs RX480 8gb nie ma dużej różnicy

 

Obecnie nie ma różnicy ale Autor tematu zakłada użytkowanie karty przez 3 lata i może się wiele zmienić w tym czasie. Jak już pisałem detale z czasem można zawsze obniżyć, gdy zacznie brakować vram-u nie zrobisz już nic.

 

 

 

Taki test by wszystko wyjaśnił najlepiej jeszcze żeby był w DX12

 

Przecież testów nie brakuje. Problem polega na tym że są robione w grach które już wyszły. W przypadku Polarisów zaszły spore zmiany w architekturze GCN lecz na wykorzystanie tego trzeba zaczekać na pojawienie się nowych tytułów. Pierwsze efekty wydajności GCN 4 można zaobserwować w wynikach Deus Ex gdzie RX 480 wydajnością zbliżył się do poziomu 390X/ Fury. 

 

 

 

Nie wiem, czy jest sens kupować RX 470 w tej cenie, jeżeli za 130zł więcej możemy dostać GTX-A 1060 6GB.

 

Dyskutujemy o karcie na 3 lata, a w trendzie długookresowym jak pokazuje historia Radeony lepiej znoszą próbę czasu. Problem dotyczy czy warto dopłacić 125 -180 zł do wersji 8 GB, a do GTX 1060 to jest kolejne 120-150.

 

 

 

Dodatkowo pakiet do Paragona, a jeżeli ktoś nie gra, to myślę że dałoby się go odsprzedać (co prawda nie za 115$, ale może akurat tyle by wyrównać różnicę).

 

Nie bądź naiwny. Pakiet o wirtualnej wartości 115 $ gry która jeszcze nie wyszła, nie wiadomo czy w ogóle zdobędzie popularność. Jak nie będzie popularna to równie dobrze ten pakiet za 50 zeta nikt nie kupi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Asus bardzo lubi na żywca przenosić chłodzenia z Pascali do Radeonów z kiepskimi skutkami. Jak to np. w RX 480 dwa heatpipe'y się po prostu marnują. Pokazuje to tylko jaką kaszanę odwala ten producent i cjyba nic innego nie przemówi im do rozsądku oprócz niższego zainteresowania ich ofertą.

 

Co do DX12, najwięcej Radeony pokażą jak wyjdzie Shader Model 6.0, obecne DX12 - bez tego, jest upośledzone, na nowy SM poczekamy do przyszłego roku.

Link to post
Share on other sites

Sam właśnie cały czas się zastanawiam między 1060 a 470/480 8gb, oprócz wydajności chodzi mi o to żeby jak najdłużej wytrzymałą, dlatego IMO w rx dołożę do 8gb, nie zmieniam podzespołów za często a jak będę wymieniał całą platformę to będę celować w 1440p ale to za jakieś 3-4 lata. Czytam i czytam i chyba będzie lepiej w moim przypadku wziąć 470 8gb lub 480 8gb jak budżet pozwoli. Duża będzie różnica między 470 8gb a 480 4gb?

Edytowane przez AreoMaxx
Link to post
Share on other sites

 

Dyskutujemy o karcie na 3 lata, a w trendzie długookresowym jak pokazuje historia Radeony lepiej znoszą próbę czasu. Problem dotyczy czy warto dopłacić 125 -180 zł do wersji 8 GB, a do GTX 1060 to jest kolejne 120-150.
I tak i nie. Miałem GTX-a 970, który przez pewien czas spisywał się lepiej od konkurencji (R9 390/X). Stało się i R9 zaczął wyprzedzać GTXa. Okazało się, że w dłuższej perspektywie R9 był bardziej przyszłościowy. Problem polegał na tym, że zajęło mu to tyle czasu, że gdy już to osiągnął ja zmieniłem kartę. Jeżeli więc szukamy karty na 3 lata, a przez dwa GTX będzie lepszy... jak więc widać, jest to tylko gdybanie i przyszłość pokaże kiedy i czy w ogóle RX 480 dogoni GTXa 1060.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...