Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc,

 

Na wstepie nie wiem czy to dobry dzial, wiec w razie czego prosze go przeniesc.

Moj problem polega na tym, ze podczas uzywania komputera - czy to grania, czy to surfowania w internecie komputer sie wiesza ( czasem jest to bluescreen, choc od pewnego czasu go nie ma, kiedy zmienilem sterowniki do karty graficznej na starsze ). Nic nie mozna zrobic, mysz stoi i trzeba reset paluchem walnac. I tu zaczyna sie kolejny problem - gdy robie reset, wyskakuje komunikat na monitorze "Brak sygnalu". Trzeba zrobic kilka razy reset kompa, wylaczyc go na pare minut i w koncu zalapuje - oczywiscie, ze trzeba zrobic przywracanie systemu. Problem czasem jest codziennie kilka razy, a czasem przez tydzien czasu nic sie nie dzieje... O co tu chodzi?

 

Komp:

x4 955 phenon

gf soc 470

4gb ramu

monitor kupiony jakies roku temu, AOC jakis.

 

 

Bardzo prosze o porady, bo juz rece opadaja, tym bardzieje, ze tyle kasy wydalem na komputer... I w razie gdyby to byla wina np. karty graficznej dlugo sie czeka na wymiane / naprawe ? - komputer skladalem na http://www.esc.pl

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zaktualizowalem ten bios ( wczesniej mialem 1.50 ) i po restarcie komputera wyskoczylo

CMOS Checksum Bad

Press F2 or Del to run Setup

Press F1 to load defualt values and continue

 

- nie wiem czy to wazne czy nie, ale wole napisac - dalem F1, chodzi wszystko ok poki co.

Mam nadzieje, ze to rozwiaze problem. Jak nie, to sie jeszcze odezwe.

A co do ramu, to zaraz to zrobie.

Link to post
Share on other sites

sprawdz dysk np. hdtune na obecnosc bad sectorow i wyniki ze SMART. ja bym jeszcze probowal z pojedynczymi koscmi ramu albo w ogole jakies inne podlaczyl no i inny zasilacz. w ostatecznosci mozna za to plyte głowna winic.

dla pewnosci jeszcze zapusc prime95 zeby sprawdzic procka.

Link to post
Share on other sites

z dyskiem wszystko ok, ale jak wlaczylem ten program do procka ( o ile dobrze, go wlaczylem, nic nie ustawialem dalem tylko ok ) - i mialem bluescreena, zrobil sie reset, znowu monitora nie widzial, odlaczylem kompa od zasilania na pare minut - w koncu sie wlaczyl i podczas wchodzenia do windowsa kolejny bluescreen. Zaraz sprobuje go odpalic i zrobic jeszcze raz skan tym programem. Tylko czy nie trzeba czegos wiecej w nim ustawiac ?

 

 

edit.1

 

drugi raz wlaczylem i drugi raz bluescreen i reset. jakies pomysly ?

 

edit.2

 

teraz to juz po wejsciu w moj komputer jest bluescreen. Ide formatowac.

Link to post
Share on other sites

jezeli masz mozliwosc to zalatw od kogos ram, procka, grafe na podmiane zeby wykluczyc te wszystkie elementy. zasilacz tez skombinuj jakis.

warunki reklamacji w esc.pl http://www.esc.pl/information.php?info_id=33#6

podaj jeszcze jakie napiecie jest na procku. odczytaj z programu cpuz

edit: podaj jeszcze jakie masz pamieci. moze plyta zaniza na nich napiecia. daj im sztywno 1,5-1,6 V

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam jak zalatwic zasilacza, ramu ani procka, natomiast karte graficzna wymienilem i bylo to samo.

 

a napiecie procka to: 1.2 V - 2.5 V ( wejsciowe - wyjsciowe )

 

edit:

 

Nazwa modułu GoodRAM GR1600D364L9/2G

 

edit 2:

 

napiecie rdzenia sobie skacze: 0.95, 1,06, 1,10, 0,95 itd ( podgladam na everescie )

Link to post
Share on other sites

ok ide tego szukac, choc lekko sie boje w biosie grzebac ( nigdy tego nie robilem )

 

 

edit

na ramach mam teraz DRAM Voltage 1.645V ( to jest na szaro na podswietlone, to nie wiem czy to jest na sztywny ustawione, czy to max ) - i moge zmienic np. na 1.561V - na to mam zmienic ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...