Skocz do zawartości

Zestaw do 2000zł, SATA2 vs SATA3


Recommended Posts

Witajcie, planuję złożyć peceta do 2000zł.

Mam dysk ze starego blaszaka 500gb samsung 16mb cache na SATA2, warto kupić nowy czy te 200zł lepiej dołożyć do lepszej karty graficznej? Warto dokupić np. Spartana 3 do i3 6100, czy boxowe chłodzenie sobie poradzi? I jak to jest z tym montażem w morele - oczytałem się, że źle składają, wkładają używane części, brak gwarancji na poszczególne części, etc. Lepszym wyborem będzie kupno z esc.pl?

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

A ten dysk sobie zostaw. 

Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera : CS:GO, LoL, miło byłoby czasem zagrać w coś nowszego przynajmniej na wysokich detalach

Maksymalna kwota : 2000-2100

Kiedy zamierzam kupić komputer? : nawet dzisiaj

Których części potrzebuję : wszystko oprócz dysku, jeśli faktycznie można go zostawić

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : jakiś LG 21,5" FullHD

Specjalne wymagania : raczej nie ma

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : samsung 500gb sata2 16mb cache

Własna propozycja zestawu : i3 6100, gtx 950/750ti, 8gb ddr4

Inne : troszeczke zależy mi na czasie :)

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI GeForce GTX 960 Gaming OC 2GB DDR5 128Bit (1304/7010) 1 x  SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno) 1 x  Corsair VS 450W 120mm 1 x  Liteon iHAS124 SATA (black) 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/

 

Wysoko taktowany procesor 2 rdzeniowy/4 wątkowy prz gtx 960 2gb z cichym i wydajnym półpasywnym chłodzeniem od msi. Pod lol/cs będzie bardzo dobrze, a i w tytuły AAA całkiem komfortowo zagrasz. 

 

Budżetowe mobo na h110 oraz 8gb ddr4 w jednej kości z możliwością rozbudowy. Zasilacz z 408w na +12V, sprawdzona konstrukcja. Obudowa z piwnicą na psu, 2 wentylami 120mm i oknem. 

 

2005zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

Do coolera dodawana jest odrobina pasty w saszetce:

https://www.silentiumpc.com/spartan-pro-he924/

Jest to bodajże Pactum PT-1, więc na dobrą sprawę wystarczy i nie ma szczególnej potrzeby kupowania MX-2, bo różnica jest zbyt skromna:

http://www.overclock.pl/articles/show/id/461,32,37,testy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...