Skocz do zawartości

AMD BE 555 X2 X3 A może X4?


Recommended Posts

Dzisiaj zakupiłem nowy zasilacz do swojego kompa chciałbym spróbować odblokować swojego proca na 4 jaja lecz nie bardzo wiem jak zawiesza się przy uruchamianiu systemu raz się odpalił ale wywaliło bluscreena Obecnie stoji na 3 rdzeniach na 4 niechce sie kulnąć

 

PŁYTA TO GIGABYTE 790XT-UD4P podęślę zdjęcia z biosu jutro może ktoś na tej płycie robił to i mógłby mi pomóc :menda:

Link to post
Share on other sites

nowy tzn jaki?

też mam odblokowanego 550 ale mi poszedł na 4bez problemu L3 też odblokowana

Jak Ci się odblokuje to w CPU-z masz procka na rdzeniu DENEB? spróbuj podbić napięcie przed odblokowanie daj na 1,4 chociaż tyle to potrzeba na 4x3,5 ale może akurat u Ciebie brakuje mu trochę mocy albo niestety 4 może być uwalony

tutaj masz małą pomoc daje linka bo nie chce mi się samemu tego pisać :D:menda::P

aha masz włączone cool and qiuet?

Link to post
Share on other sites

Corsair Gaming 700 :P na 3 rdzeniach stoji teraz na 3400 :D mam chłodzenie boxowe ale wątpie żeby to było przyczyną tego ze nie chce ruszyć dochodzi do momentu gdzie wyskakuje logo windowsa i zatrzymuje sie na xpku jak stał kiedyś to niby się odblokowały 4 rdzenie ale xp nie obsługuej tego więc to mogło być mylne tutaj 64 bit system wykorzystuje wsio Cool and qiuet wyłaczyłem po południu wrzuce foty biosu może pomożecie bo specem nie jestem może ustawienie jakiegoś napięcia albo tych value core coś pomoże :P

 

Może update biosu do F6 bo w tej chwili mam na f5 czytałem trochę na zagranicznych forach tylko nigdzie tego biosu nie mogę znaleść koledzy pomagajcie chce go postawić na 4 :menda:

Link to post
Share on other sites

Ja swojego 555BE odblokowałem do x4 bez problemu, i nawet podkręcałem go i udało się stabilnie na 4GHz ale pod spartanem to już proc miał spartańskie warunki :D

Możesz też spróbować podnosić powoli napięcie o najmniejszą możliwą wartość. Jak system wstanie to sprawdź stabilność np. w OCCT. Jeśli będziesz miał bluescreeny to dalej próbuj podnosić napięcie. Tylko nie przesadź, z boxowym chłodzeniem dużo nie powojujesz jeśli chodzi o napięcia, bo temperatura zacznie rosnąć. Kontroluj temp, nie przekraczaj 1,5V i temp 70'C(taki max maxymalny jeśli proc ma chodzić na codzień)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, mi na 7 x64 wsio działa :] . Z tego co wiem to większość 555'ek poprawnie się odblokowuje (osobiście odblokowałem procki u 4 znajomych i tylko jeden z nich potrzebował lekkiego dowoltowania na czwartym rdzeniu), ale jak wiadomo każdy może mieć pecha i trafić na gorszą sztukę. Możliwe że pozostaje zostać na x3 i szukać maksymalnego taktowania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...