Skocz do zawartości

Kilka pytan o win7


Recommended Posts

Witam. Mam do was kilka pytan odnoscie windowsa 7 na nowym laptopie.

Kupilem nowego laptopa bez systemu i chodzi mi o to ze na niektorych stronach windows 7 kosztuje, 80 zl, 250zl, 500zl, 25 zl (klucz do windowsa z allegro), reszta z nich jest w wersjach boksowych.

1. Czy kazda rzecz oferowana przez te sklepy/ludzi jest dzialajaca itp

2. Z czego wynika tak duza roznica cen

3. Czy z kazdej tej oferty jak pisze win7 moza instalowac wersje 64/32

4. Czy jesli dostaje ten klucz to po prostu pobieram sytem ze strony micro$oftu i bootuje na pendrivie ( nie mam napedu optycznego)

Edytowane przez szymek97
Link to post
Share on other sites

Tanie klucze do Windowsa kosztują tyle bo to są klucze używane. Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej można sprzedawać używane oprogramowanie i MS zgrzyta zębami i nic nie może z tym zrobić. Sam mam takie klucze na dwóch komputerach i normalnie przeszły aktywacje a potem aktualizacje do win10. Oba kupione w sklepach z oprogramowaniem (w Niemczech gdzie mieszkam obecnie) za 15 i 17 euro. Natomiast jest jeszcze kwestia taka że jak kupisz nowy klucz w wersji box to możesz system instalować dowolną (chyba) ilość razy na różnych płytach głównych a te tanie klucze to z reguły OEM i przypisują się do płyty głównej na której są pierwszy raz instalowane.

Aha obraz instalacyjny normalnie możesz pobrać ze strony MS mają program który automatycznie pobiera i wgrywa instalator Windowsa na pendriva. Poszukaj:

Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Tak w mojej opinii to nie widzę różnicy między używanym a nowym kluczem bo to tak naprawdę kupujesz i dlatego prawnicy MS tak długo walczyli z tą dyrektywą UE o sprzedaży używanego oprogramowania. Jeszcze jakby była płyta używana która mogła by być porysowana ale jak masz klucz i świeży obraz systemu prosto ze strony MS? Ewentualnie jakby to miał być sprzęt do firmy to bym się dla świętego spokoju spytał prawnika czy na pewno żaden kontrol się nie przyczepi. Do domu to jak najbardziej lepiej kupić tańszy klucz no chyba że masz za dużo pieniędzy i tak lubisz firmę Microsoft i uważasz że trzeba ich biednych wspierać każdym groszem ;)

Link to post
Share on other sites

Nie możesz,bo jest to system związany z tym laptopem. Płaciłeś za niego ,w cenie laptopa,ok. 50-100zł. Dlatego jest on tak związany ze sprzętem. Ale próbować możesz i potem aktualizować telefonicznie. Są tu tacy,którym się to udało,choć nie jest to zgodne z przepisami...

Link to post
Share on other sites

Aha to mniej więcej tak jak w tym kawale: 

-Wie pan że gdyby pan nie palił papierosów mógłby pan sobie dzisiaj kupić Mercedesa?

-A pan pali?

-Oczywiście że nie!

-To prosze pokazać tego Mercedesa.

:)

A innymi słowy już to widzę jak ktoś będzie odkładał po 50gr dziennie żeby kupić Windowsa za 3 lata.  

Link to post
Share on other sites

Nie koledzy,ja napisałem tylko jakie koszty ponosi użytkownik po zakupie systemu za 500 zł. Nie należę do ludzi majętnych, a wręcz przeciwnie, i jakoś potrafiłem kupić system u "normalnego" sprzedawcy. Chcę też zaznaczyć,że doskonale rozumiem młodych,uczących się ludzi,dla których jest to jednak duży wydatek i szukają innych dróg...

 

Edit.  Wnerwiają mnie natomiast ci,którzy w dziale "co ostatnio kupiłeś",wstawiają jakieś bajery, co to oni nie zakupili,a w dziale systemy,że ten windows taki drogi i chyba kupią taki za 50zł...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

jarrino a sprzedawca sprzedający używanego Windowsa jest nienormalny? Ja swoje klucze kupowałem w Niemczech w sklepach online z oprogramowaniem gdzie obok używanych kluczy są nowe Windowsy nowe gry itd. Czy jeżeli można od "normalnego" sprzedawcy kupić używany procesor to dlaczego nie miałbym kupić używany klucz do Windowsa skoro jest to legalne na terenie Unii Europejskiej. Poprzedni właściciel kupił go w sklepie za pełną kwotę a teraz odsprzedaje to co zakupił. Co w tym nienormalnego? To nie zakup pokątnie na bazarze, mam na to normalny rachunek z normalnego sklepu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...