Skocz do zawartości

Wszystko do słuchania piosenek/muzyki pod jakość?


Recommended Posts

Witam, chciałem się dowiedzieć Jak wygląda u was Z programami,ustawieniami w windows, Pobieraniem/Kupowaniem piosenek?

-Kupujecie tak w ogóle piosenki czy pobieracie?

-Jak pobieracie to skąd? W jak jakiej najlepszej jakości pobierać???

-Czy np, z przetwornika yt  to dobry pomysł pobierać?

Chce słuchać piosenek u muzyki w jak najlepszej jakości jeśli chodzi o Plik mp3,program i ustawienia w windows?, tak w ogóle może są lepsze fomaty do słuchania niż mp3?????

Link to post
Share on other sites

Youtube klipy hd masz kodowane w max 192kbps

Popularny format to nadal mp3 najlepszy 320kbps

Coś lepszego od mp3 FLAC - Lossless - Wav - APE.

 

Co do słuchania to masz jeszcze streaming muzyki typu spotify, tidal, deezer, aple, możesz wykupić sobie abonament w jakiejś usłudze i słuchać za free przez określony czas, z tego co wiem tidal oferuje możliwość słuchania w Lossless, a reszta to 320kbps, najpopularniejsze jest spotify.

Edytowane przez lukasz272015
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Youtube klipy hd masz kodowane w max 192kbps

Popularny format to nadal mp3 najlepszy 320kbps

Coś lepszego od mp3 FLAC - Lossless - Wav - APE.

 

Co do słuchania to masz jeszcze streaming muzyki typu spotify, tidal, deezer, aple, możesz wykupić sobie abonament w jakiejś usłudze i słuchać za free przez określony czas, z tego co wiem tidal oferuje możliwość słuchania w Lossless, a reszta to 320kbps, najpopularniejsze jest spotify.

W tym spotify nie ma wszystkich piosenek,przynajmniej ja nie mogę znaleść niektórych, popróbuje resztę programów.

 

Najwyższą jakość = flac. Wav'y pomijam z oczywistego powodu. Odtwarzać bez jakichkolwiek zmian próbkowania. Sygnał ma być bitperfect. Wszystko do znalezienia w Google.

http://www.tweaks.pl/poprawianie-jakosci-brzmienia-muzyki-czyli-konfiguracja-bit-perfect-pc-audio/ znalazłem taki artykuł polecasz te programy? i to co tam piszą ?

 

Tidal hi-fi ustawiasz w opcji stream exekiute i masz wszystko w najlepszej jakości polecam szukanie subskrypcji miesięcznych na alledrogo Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Ok sprawdze.

Link to post
Share on other sites

foobar2k z dodatkowym wasapi czy też asio, aimp (też ma już wbudowane wasapi)

 

Flaczki są fajne, bo to kompresja bezstratna, chociaż może być czasem problem odróżnić je od dobrej mp3 320kbps. W każdym razie masz pewność, że nic nie zostało ucięte, a obecnie waga plików flac jest w zupełności akceptowalna. No i najważniejsze to mieć dobre źródło flaców, bo w sieci jest pełno syfu.

Link to post
Share on other sites

foobar2k z dodatkowym wasapi czy też asio, aimp (też ma już wbudowane wasapi)

 

Flaczki są fajne, bo to kompresja bezstratna, chociaż może być czasem problem odróżnić je od dobrej mp3 320kbps. W każdym razie masz pewność, że nic nie zostało ucięte, a obecnie waga plików flac jest w zupełności akceptowalna. No i najważniejsze to mieć dobre źródło flaców, bo w sieci jest pełno syfu.

Podasz zródło tych flac? xd

Link to post
Share on other sites

W google znajdziesz poradniki jak z niego korzystać. Jak wszystko skonfigurujesz to pliki będą się kompresowały zaraz po zgrywaniu. Zmyłką jest tylko rodzaj ikonki :)

 

https://www.google.pl/search?q=cde+extractor+poradnik&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=BQC7V8OkCcuv8weMiYeIAg#safe=off&q=EAC+poradnik

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

W google znajdziesz poradniki jak z niego korzystać. Jak wszystko skonfigurujesz to pliki będą się kompresowały zaraz po zgrywaniu. Zmyłką jest tylko rodzaj ikonki :)

 

https://www.google.pl/search?q=cde+extractor+poradnik&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=BQC7V8OkCcuv8weMiYeIAg#safe=off&q=EAC+poradnik

ok, ale ja piosenki mam w mp3 na kompie zapisane czyli takie tez mi przerobi co nie? :P, kurde to jest chyba tylko z płyt cd.... ,nie żeby coś ale ja z neta piosenki pobieram xd, 

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

ok, ale ja piosenki mam w mp3 na kompie zapisane czyli takie tez mi przerobi co nie? :P

 

A co to niby miałoby dać :roll: ? Ma cudotwórczo odtworzyć to co zostało utracone w wyniku kompresji? Ten program służy do zgrywania płyt CD.

Link to post
Share on other sites

A co to niby miałoby dać :roll: ? Ma cudotwórczo odtworzyć to co zostało utracone w wyniku kompresji? Ten program służy do zgrywania płyt CD.

Kurcze nie znam się zbytnio... , ja piosenki z neta pobieram a chce je mieć w lepszej jakości, to co ja musze kupić płyte z każdą piosenką którą słucham czy co?

Link to post
Share on other sites

Niektórzy artyści udostępniają na swoich strona utwory we flaku. Np. (taco Hemingway) jak poszukasz to znajdziesz gdzie nigdzie można kupić płyty w flaku za symboliczne opłaty

 

Ja jednak przyzwyczaiłem się już do TIDALa

Co prawda subskrypcję z alledrogo za 3zl za wersję hi-fi trochę zalatują ale od roku nie miałem z nimi problemu play listy przeżucam przez soundizz i muzyka gra :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...