Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • mój budżet : ~900zł 

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sklep/allegro 

nówka czy używka : lepiej nowy

preferowany rozmiar wyświetlacza :  do 5,2"

preferowany system mobilny : --

do czego będę używać urządzenia dzwonienie, sms, przeglądanie internetu, robienie zdjeć

moje najważniejsze wymagania : bateria, aparat, płynność 

 

Hej, szukam jakiegoś solidnego telefonu który wytrzyma kilka lat. Wiec najlepiej jakby miał jakaś gwarancje. Bedzie służył do codziennego użytku dzwonienie, smsy czasami przeglądanie internetu i ważne potrzebuje dobrego aparatu na studia. Co do ceny do jak ewentualnie mogę dołożyć 100 zl. jak berdzie warto  

 

Edytowane przez kuba722
Link to post
Share on other sites

Dość ciężko w tej cenie kupić coś z dobrym aparatem i baterią.

 

Masz w sumie do wyboru (pomijając Xiaomi, któremu brakuje pasma LTE B20):

Xperia Z2 (lub Z3 Compact) - bateria super, aparat tragedia

SGS5 - bateria raczej taka se, aparat dość dobry (tylko 2gb RAM)

SGS6 - aparat pierwsza klasa, bateria tragedia

 

Idź do salonu jakiegoś sklepu i zobacz aparat w Z2 (taki sam ma Z3 Compact i Z3), jak ci wystarczy to bierz go, na allegro od 650 zł da kupić.

Co ciekawe zdjęcia nocą Z2 robi lepsze od S6 i S7 (mam, porównywałem). Ale zdjęcia przy dobrym świetle jak na flagowca to cienko.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Xiaomi jest fajny tylko gorzej z gwarancja w razie czego i to mnie jakoś zniechęca to kupna. Nie wiem dlaczego ale do xperi jestem jakos negatywnie nastawiony. Wiec wybór zostaje miedzy P9 Lite a Honor 7 lite. No chyba ze ta xperia je bije to to rozwaze 


A co myślicie o LG G4? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżając temat, ponieważ ostatnio zbytnio czasu nie było i decyzji nie podjąłem jeszcze. Co myślicie o xiaomi redmi 3 pro?

Jeśli nie przeszkadza Ci brak obsługi pasma 800mhz to myślę, że to dobry wybór. Sam już bym kupił redmi 3s 3/32 gdyby właśnie nie to pasmo...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak kolega kuba722, ja mieszkam w mieście, ale ze względu na pracę dużo podróżuję. W chwili obecnej brak tego pasma może rzeczywiście nie jest jeszcze bardzo odczuwalny, ale to się za jakiś czas zmieni.

 

Czy tam gdzie telefon nie obsłuży pasma 800mhz będzie zawsze HSDPA?

 
Link to post
Share on other sites

Telefon spoko, używałem 2 miesiące. Ma global roma, więc nie ma problemu z językiem polski i sklepem Google. Tylko zastanów się czy wolisz na snapdragonie 430 czy 616. Pierwszy redmi 3s ma lepsze GPU ale słabsze cpu, drugi redmi 3 pro odwrotnie. Różnica tak naprawdę 10-15 procent, więc ciężko to odczuć.

Może i się zmieni ale na razie pasno 800 nie jest niezbędne. Życie smartfona to 2-3 lata, potem to już szmelc( tej klasy co redmi 3). Za 600 nie kupisz niczego lepszego, poza tym jest to jedyny telefon, który na baterii wytrzymywał mi cały dzień.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...