Skocz do zawartości

Gry freezują po kilku minutach, czasem zawiecha PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez voitek,

Recommended Posts

Cześć, 

Od kilku dni mam dziwaczne problemy ze swoim komputerem. W grach typu Rainbow Six: Siege czy Wiedźmin 3 po kilkunastu minutach grania całkowicie zawiesza się obraz, choć w tle słychać normalnie dźwięki otoczenia (słychać jak się chodzi, włącza menu, strzela, itd.). Po czym po jakimś czasie wywalają do pulpitu bez komunikatu. 

Rzadziej po wspomnianym zawieszeniu obrazu następuje całkowite zamrożenie się PC, potrafi zniknąć obraz z obydwu monitorów i PC nie zawsze reaguje na twardy reset. 

 

Oto lista moich prób naprawienia problemu: 

- Robiłem format dysku systemowego, odczyty z CrystalDiskInfo podobno są dobre, screeny:

http://i.imgur.com/bdVMdCm.pnghttp://i.imgur.com/PFjV0eA.png


- Przeinstalowywałem gry 

- Memtest86 nie wykazał żadnych błędów pamięci 

- Intel Processor Diagnostic Tool nie wykrył problemów 

- Prime95 chodził bez problemu przez kilka godzin 

- Furmark na 1080p, 8xMSAA, Xtreme burn-in i Post-FX chodził bez problemu i artefaktów przez jakieś 20min 

- temperatury podczas testów były w normie 80*C dla CPU w stresie w Prime95 i 75*C dla GPU w Furmarku 

- temperatury dysków cały czas wynoszą ok 25-30*C 

 

Komputer podczas "zwykłego" użytkowania działa całkowicie poprawnie, w grach nie ma spadków wydajności. Crashe występują w różnych temperaturach, nie zauważyłem związku, potrafiło wywalić przy 50*C. 

 

Moja specyfikacja (nigdy żadnego OC) 

i5 4690 

Płyta MSI H97 GAMING 3 

Crucial 16GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 (2x8192) 

EVGA GeForce GTX 780 SC ACX 3GB 

Dyski: Toshiba 2TB 7200obr. 64MB 

Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm 

Zasilacz Antec TruePower 750W 

 

Windows 10 Pro (oryginalny) 

 

Czy ma ktoś pomysł na diagnozę problemu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...