Skocz do zawartości

[problem] Rx 470 Nitro+ skoki wahań taktowania pamięci


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jg77xfx,

Recommended Posts

Tak tylko pulpit nic nie jest włączone  - zwróciłem uwagę na hałas a karta jest półpasywna i okazało się, że temperatury są za wysokie czego przyczyną jest ciągłe pobijanie taktowania pamięci w sposób cykliczny. Obserwuje to od kilku godzin dziś i jest to dość losowe zjawisko ale wszystko bez jakichkolwiek aktywności w tle.

Edytowane przez jg77xfx
Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie, wczoraj dostałem karte, wyczyscilem stery wlozyłem rx470 i zainstalowałem sterowniki 16.8.2 i przy pulpicie wskakiwalo mi nawet 50 stopni (karta polpasywna wiatraki przy 55 stopniach sie zalaczaja). Dzisiaj zrobilem formata i zarzucilem sterami 16.7.3 problem z uzyciem gpu na 100 % przy samym pulpicie i przegladarce zniknal. Przy uzywaniu samej przegladarki, ogladaniu filmow i yotuba lapie 45 stopni, przy obciazeniu z zamknieta obudowa 75 stopni przy otwartym boku 69. Skok wydajnosci wzgledem nV gts 450 masakra.

 

Mam jedynie problem z HW monitorem bo wyswietla napiecia na poziomie 40 tysiecy woltów :D I MSI afterburner nie chce mi wyswietlać temperatury karty. Btw jest jakaś mozliwość zeby wyłączyć tryb półpasywny bo na ciszy mi nie zalezy a 45 stopni po sama przegladarka to tak troszke lipnie wyglada.

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mam włączone efektywność - ta opcja trzyma na sztywno taktowanie rdzenia nie pamięci.

Po zainstalowanie wersji sterowników 16.7.3 problem nie zniknął.


PROBLEM ROZWIĄZANY

 

GOG GALAXY powodował ciągłe pobijanie taktowania - włączał się wraz z systemem.

Edytowane przez jg77xfx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...