Skocz do zawartości

Recommended Posts

  Witam.

  Wcześniej pisałem na innym forum... http://www.test-gear.pl/forum

  Ale tam to co chwile co inne polecają. Może u was znajdę normalną pomoc. :)

Tam mówią że do 350zł najlepsze słuchawki do CS:GO to Roccat Kave XTD 5.1 Analog a jak 50/50 muzyka/gry to SP HMC631. A ja nadal nie zdecydowany bo teraz mam Superlux HD681 na karcie zintegrowanej Realtek ALC-892, i wg mnie jak jest paru przeciwników obok to nwm jak daleko i ilu a chciałbym takie coś mieć... a do muzyki użyhwam Edifier R1280T. Chyba że kupie 668b+ kupie sobię za reszte np. AKG K403 jako przenośne. Tylko szkoda bo ich w Polsce nie ma.

Prosiłbym o doradzenie :) Z góry dziękuje

P.S na mp3store.pl tym forum mówią że nie opłaca się niby 668b bo żadnej różnicy nie usłyszę a jak tak to może znikomą... no ale tam to audiofile z wyższej półki są.

Edytowane przez pawelxd0911
Link to post
Share on other sites

HD681 jakieś źle bardzo nie są te Rokatty to jakiś żart że to ktoś poleca?

 

Proponuję dokupić kartę dźwiękowa do tych 681 ew. Potem myśleć nad wymiana słuchawek. Jak nie chcesz wydawać za dużo to szukaj używanego x-fi titanium jak ktoś gustuje w wirtualnym 5.1 ta tam ta opcja jest w muzyce też zagra ładnie. Jak masz więcej gotówki to można pomyśleć o prodigy cube black najlepsze w tej chwili co można dostać z audio do kompa to AIM SC 808 najlepszy stosunek cena jakość no ale trochę kosztuje

Link to post
Share on other sites

Teraz mam Superlux HD681 na karcie zintegrowanej Realtek ALC-892, i wg mnie jak jest paru przeciwników obok to nwm jak daleko i ilu a chciałbym takie coś mieć... a do muzyki użyhwam Edifier R1280T. 

 

Na dobrej karcie nie powinno być problemów o których wspominasz, bo te słuchawki sobie naprawdę nieźle radzą. Także, jak pisał bleck55 warto byłoby zmienić kartę, nie zdziw się, jak na innych słuchawkach wcale nie będzie wiele lepiej, a po prostu inaczej, bo karta dźwiękowe ma spore znaczenie w pozycjonowaniu.

 

P.S na mp3store.pl tym forum mówią że nie opłaca się niby 668b bo żadnej różnicy nie usłyszę a jak tak to może znikomą... no ale tam to audiofile z wyższej półki są.

 

Ehh, no ja wywodzę się z forum mp3store :D nie wiem czy audiofile, ale jakbyś miał w życiu 10-15 czy 20 par słuchawek to też byś inaczej śpiewał :)

 

Różnice między HD681 a HD668B, są słyszalne, miałem obydwie pary, zostawiłem HD668B, bo są nieco mniej krzykliwe, nieco bardziej wyrównane, ale rzeczywiście nie są to jakieś ogromne różnice. Zamiana z HD681 na HD668B nie jest raczej opłacalna, bo dostaniesz coś podobnego, tylko jakby lepiej podane.

Link to post
Share on other sites

No to ustalone Xonar D1/DX bo to chyba to samo tylko inny port(??) + HD681 zostaje + słuchawki douszne na aliexpress.

Jest jedna sprawa jak wygląda zamawianie z zagranicy? Wpisuje tam swoje daje potem przychodzi e-mail itp itd a jak z opłatami? Czy mogę się spodziewać jakiś dodatkowych opłat?

Link to post
Share on other sites

Zakładasz konto na aliexpress, normalnie zamawiasz, a płatności możesz dokonać za pomocą karty czy przelewy24, bo ali je obsługuje :) Opłaty celne mogą trafić się przy zamówieniach powyżej jakiś 50$, ale i to jest dość losowe, bo większość paczek z Chin przejdzie bez opłat.

Link to post
Share on other sites
No to ustalone Xonar D1/DX bo to chyba to samo tylko inny port(??) + HD681 zostaje +

teoretycznie kiepska synergia dla wielu osób. Brzmienie mocno obfite w wysokie tony ale tez nie każdy zwraca na to uwagę, często Ci  początkujący. Jednak zestaw ma służyć do grania ,to tez nieco lżej  może być.

Tam mówią że do 350zł najlepsze słuchawki do CS:GO to Roccat Kave XTD 5.1

Jeden z gorszych słuchawek jakie ostatnio słuchałem, aczkolwiek do grania jakoś się nadają.

Link to post
Share on other sites

teoretycznie kiepska synergia dla wielu osób. Brzmienie mocno obfite w wysokie tony ale tez nie każdy zwraca na to uwagę, często Ci  początkujący. Jednak zestaw ma służyć do grania ,to tez nieco lżej  może być.

Jeden z gorszych słuchawek jakie ostatnio słuchałem, aczkolwiek do grania jakoś się nadają.

A co byś ty polecił kupić.

 

P.S wg panie i panowie da się pobraniowo? A jak nie to coś z polski co się da?

      Najważniejsze to poprawa pozycjonowania.

Edytowane przez pawelxd0911
Link to post
Share on other sites
A co byś ty polecił kupić.

Xonara możesz kupować ale napisałem jak się układ zgra z Superluxami. Tudzież X-Fi ( Music ,Gamer,Titanum ) do 120zł lepiej się sprawuje, mimo gorszej dynamiki brzmienia od układu Asusa.

 

mocno rozważyłbym zakup DAC/wzmacniacz SMSL M2. Ewentualnie używanego Sound Blastera Z. Pierwszy ma lepszy dźwięk (przestrzenniejszy) ,drugi oprogramowanie ,którego za pomocą możesz użyć wszelkich efektów.

Link to post
Share on other sites

  Witam.

  Wcześniej pisałem na innym forum... http://www.test-gear.pl/forum

  Ale tam to co chwile co inne polecają. Może u was znajdę normalną pomoc. :)

Tam mówią że do 350zł najlepsze słuchawki do CS:GO to Roccat Kave XTD 5.1 Analog a jak 50/50 muzyka/gry to SP HMC631. A ja nadal nie zdecydowany bo teraz mam Superlux HD681 na karcie zintegrowanej Realtek ALC-892, i wg mnie jak jest paru przeciwników obok to nwm jak daleko i ilu a chciałbym takie coś mieć... a do muzyki użyhwam Edifier R1280T. Chyba że kupie 668b+ kupie sobię za reszte np. AKG K403 jako przenośne. Tylko szkoda bo ich w Polsce nie ma.

Prosiłbym o doradzenie :) Z góry dziękuje

P.S na mp3store.pl tym forum mówią że nie opłaca się niby 668b bo żadnej różnicy nie usłyszę a jak tak to może znikomą... no ale tam to audiofile z wyższej półki są.

w tej cenie najlepsze jakościowo są moim zdaniem Klipsch KG-100

Mało popularne bo ludzie myślą, że skoro Klipsch to muszą kosztować 1000zł 

a tymczasem KG-100 wyglądają fenomenalnie, poszukaj sobie unboxingów

Link to post
Share on other sites

miałeś kiedyś na głowie Klipsche? :D 


Na czym opierasz swą hipotezę, że są najlepsze jakościowo?

pracowałem kiedyś w sklepie komputerowym z X w nazwie. Nasłuchałem się słuchawek gamingowych. Dlatego też mam uraz do chińczyków ale dzięki temu wiem, że nie warto zdawać się na marketingowy bełkot tylko polecać to co faktycznie jest warte uwagi dzięki empirii :)

Link to post
Share on other sites

pracowałem kiedyś w sklepie komputerowym z X w nazwie. Nasłuchałem się słuchawek gamingowych. 

 

Do dziś masz chyba jakiś uraz słuchu :D taki żart...

 

Klipsch słuchałem, ale kolumn. Co do słuchawek niestety nie są popularne, mało kto ich słuchał, recenzji prawie brak, a podany przez Ciebie model znów był tylko na audiokrytyku, czyżby przypadek? Nie sondze!

 

Z zagranicznych zasobów dowiedziałem się jedynie, że te KG-100 nie mają dużej sceny, mają podbity bas i w sumie góra jest mało czytelna oraz nie ma jej wiele i że warto dopłacić do droższych słuchawek Klipscha.

 

To nie jest recepta na słuchawki do grania.

 

Dla mnie i tak jesteś kolego spalony :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Hehe, akurat z tym zapachem to masz rację. SOMiCi MH463 wietrzyłem cały dzień na dworze :D

 

Żeby wyrobić własne zdanie musiałbym te słuchawki kupić, a już w sumie mam dosyć zabawy na najbliższy czas. Dlatego też nie mówię tego we własnym imieniu a przeczytałem to tutaj https://www.thefourohfive.com/tech/article/klipsch-kg-100-review-145

 

Do tego widzę, że wyższe modele też nie mają jakoś specjalnie dobrych ocen. Najgorszy jest fakt, że nikt nic o nich nie wie, mało kto je posiada, więc albo nie są warte swej ceny, albo cudownie się uchowały :)

 

Adamie, miałem sporo słuchawek premium, jeszcze więcej przesłuchałem, miałem też chińszczyznę. Obecnie mam tylko chińskie słuchawki SOMiC V1 i V2 oraz Superlux HD668B, bo one po prostu dobrze wypadają w bezpośrednim porównaniu ze słuchawkami premium Beyerdynamica, AKG, czy Sennheisera. Gdyby te słuchawki grały znacznie gorzej to nawet bym się nimi nie zainteresował.

 

Superluxy to może bardziej ze względu na syna, który stwierdził, że są jego i nie kazał mi ich oddawać :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

w tej cenie najlepsze jakościowo są moim zdaniem Klipsch KG-100

 

Gdyby to była propozycja do sprawdzenia to nawet nie miałbym specjalnie co powiedzieć, ale powyższe zdanie jest napisane bardzo na wyrost i to w sumie był czynnik zapalny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...