Skocz do zawartości

EVGA GTX 760 2GB - własne chłodzenie?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez choleryk65,

Recommended Posts

 

Witajcie!

 

 

Mam bardzo nietypową sprawę.

 

Obecnie posiadam kartę graficzną EVGA GTX 760 2GB. Głównym problemem jest głośna praca karty pod obciążeniem. Szukałem, próbowałem i kombinowałem -  jednak nie znalazłem rozwiązania. Chociaż.. znalazłem pewną ciekawostkę. Ktoś na youtube zdemontował fabryczne chłodzenie i zamontował wielki radiator z wentylatorem, od CPU - oraz dodatkowy wiatrak na pamięć karty. Owszem, całość nie mieściła się w obudowie więc zastosował do karty graficznej przedłużającą taśmę.

 

Jako że nie lubię wysokich temperatur i hałasu, chciałem się dowiedzieć czy w/w rozwiązanie ma sens?

 

 

Prawdę mówiąc tego typu zajęcia/rozwiązania - drobne modernizacje, przeróbki, lekki OC - ostatnio bardzo mnie zaciekawiły. Czegoś się przynajmniej dowiedziałem:

Nie da rady "wyciągnąć więcej mocy" z  Phenoma 955 w wersji.. C2! 

Tak więc okazyjnie zamieniłem go na 965 C3 i wykręciłem "wymarzone" 4x4Ghz. Swoją drogą, również okazyjnie kupiłem radiator z chłodzeniem "Noctua" jednak.. mocowania nie pasowały. Jak się okazało, to nie problem - udało mi się drobić mocowania korzystając z.. CNC. Jak widać, w przypadku podkręconego procesora, poradziłem sobie z temperaturą i hałasem. A co z grafiką?

 

 

Właśnie w tym momencie przyszło mi do głowy aby przerobić chłodzenie do wcześniej wspomnianego GTX'a. Na szybko - na chwilę obecną mam prawie nowy radiator z wiatrakiem - Skytche Katana 3 który zmieści się w obudowie. Biorąc to wszystko pod uwagę, oraz - podkreślę raz jeszcze - mając możliwość dorobienia każdego elementu na cyfrowej maszynie - to rozwiązanie zmniejszy temperaturę karty i tym samym hałas?

Link to post
Share on other sites

To powinno coś dać, bo szczerze jestem zdziwiony że karta pokroju GTX760 hałasuje. Ja mam osobiście HAWK'a GTX760, czyli mocno już podkręconego fabrycznie GTX'a i nawet pod bardzo mocnym obciążeniem karta jest praktycznie nie słyszalna, w każdym razie nie jest w stanie przebić się swoim hałasem przez odgłosy dysków twardych i wentylatorów Silent Wings od Bequiet.

Link to post
Share on other sites

Wątpię aby to była wada producenta. Najwyraźniej trafiłem na wadliwy - bądź nie co już "przepracowany" egzemplarz. Najbardziej słychać wentylator karty graficznej. Nawet w spoczynku - wydaje dość specyficzny dźwięk. Nie wiem do czego go porównać.. Buczący transformator zmieszany z wyrobionymi łożyskami? Sam już nie wiem co słyszę i jakich słów użyć. Jednak podejmę się wyzwania. Postaram się wszystko zdemontować tak aby w razie konieczności, powrócić do fabrycznego, głośnego chłodzenia.

 

A! jeszcze jedno! Jaką proponujecie pastę do karty graficznej? 

Link to post
Share on other sites

Obawiam się że nie znajdziesz bo to referent z turbiną zamiast wentylatora, obawiam się też że w tym przypadku czeka cię wymiana całego chłodzenia, bo referenty mają zazwyczaj dość małe radiatory i zwyczajnie stosowane, ciche wentylatory nie dadzą sobie rady ze schłodzeniem takiego radiatora.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...