Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier do około 3 tysięcy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ethernity7,

Recommended Posts

Witam, proszę o ocenę tego zestawu:

https://www.morele.net/inventory/info/XiNSKn/

 

  • Zastosowanie komputera: Gry, filmy
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2800-2900 zł (chyba, że Waszym zdaniem rzeczywiście warto dopłacić jeśli chodzi o grę w tytuły które podam poniżej)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Do końca wakacji
  • Których części potrzebujesz?: Sama "buda"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Raczej nie.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Wstępnie jest to full hd, jeszcze go nie kupiłem. 24, lub 27 cali. Nadal mam wątpliwości.
  • Specjalne wymagania: Tylko cichy zestaw.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/XiNSKn/
  • Inne: Wymagające tytuły w które będę grał  to: Gta V, Fragmented, Cod BO 3. Jeśli macie do polecenia jakieś monitory 27 cali do tysiąca złotych to proszę o propozycje.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Strasznie nie opłacalny zestaw na poprzedniej generacji, polecę ci coś na nowej:

https://www.morele.net/inventory/info/3w7sMU/

 

i5 6500 wystarczy spokojnie do tych gier, można ewentualnie zmienić na 6400, budżetowa płyta główna + 8 GB pamięci w jednej kości, żeby łatwiej rozbudować w przyszłości, rx 470, przykładowo wrzucono, bo na zadowolenie.pl masz sapphire 470 w wersji 8 GB za 980 zł, który zapewni odpowiednią wydajność we wszystkich grach w FullHD, do tego pół modularny zasilacz,

co do monitora nie doradzę, bo nie orientuje się w nich, ale moim zdaniem jeśli będziesz miał taki sprzęt to nie warto brać 27 cali,bo do FullHD to za dużo, lepszym wyborem będą 24 cale 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy takim budżecie warto dociągnąć już do 1060. 

 

1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black) 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  Asus GeForce GTX1060 Dual OC 3GB DDR5 192bit (1809/8008)

 

2975 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor z raptem 100 MHz niższym taktowaniem podczas obciążenia czterech rdzeni. W przyszłości druga kostka pamięci 8 GB do pracy w Dualu. Jak zależy Ci na ciszy, to wymiana chłodzenia boxowego na chociażby SPC Fera 3

 

Jeżeli chodzi o szkiełko. O ile nie siedzisz blisko monitora, to możesz brać 27 cali. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ślicznie dziękuję za odpowiedzi.

Szczerze mówiąc jestem kompletnie zielony w sprawach komputerów, dlatego prosiłbym o jak tłumaczenie swoich poglądów w sposób jak najprostszy.

W sprawie podzespołów dyskusję zostawiam Wam, "forumowiczom".

Wypowiem się jedynie w sprawie monitora, a co do reszty zostają mi tylko pytania.

 

"Procesor z raptem 100 MHz niższym taktowaniem podczas obciążenia czterech rdzeni."

Jak bardzo przekłada się to na wydajność w grach?

 

"Jak zależy Ci na ciszy, to wymiana chłodzenia boxowego na chociażby SPC Fera 3"

Czytałem o tym, że ludzie wywalają boxowe chłodzenie i montują chłodzenie niereferencyjne. Pytanie, czy założą mi to w sklepie? Zamawiam przez esc, tak jak Kolega polecił. Pytanie drugie - czy gdybym zdecydował się założyć to chłodzenie w późniejszym czasie, to dałbym radę to zrobić samodzielnie?

 

Jak wygląda sprawa OC tego zestawu? Czy jest taka mozliwość? Czy płyta główna to wytrzyma? Czy warto?

 

Proszę o propozycję jakiegoś taniego, wytrzymalego dysku SSD 128gb. 

 

Ostatnia kwestia to monitor. Będzie wisiał na ścianie, na wprost głowy, na wysokości jakichś 25-30 cm. Jeśli chodzi o odległość, to będzie to metr. Może mniej. Mam drobne problemy ze wzrokiem, mianowicie jestem krótkowidzem. Myślę, że 27 cali to dość dobry wybór w tym przypadku. Jeśli będzie za duży to zawsze można go zwrócić, a nie dowiem się, jeśli nie spróbuję. Znalazłem taki - http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/samsung-t27d390ew.bhtml razem z tunerem TV, w tej cenie chyba nie znajdę nic lepszego.

 

@edit

Jak jest z kartą sieciową oraz kartą dźwiękową? Czy trzeba kupować je oddzielnie? 

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez ethernity7
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak bardzo przekłada się to na wydajność w grach?

 

Pojedyncze fpsy

 

 

 

Czytałem o tym, że ludzie wywalają boxowe chłodzenie i montują chłodzenie niereferencyjne. Pytanie, czy założą mi to w sklepie?

 

Tak

 

 

 

Pytanie drugie - czy gdybym zdecydował się założyć to chłodzenie w późniejszym czasie, to dałbym radę to zrobić samodzielnie?

 

Tak, patrz youtbue.

 

 

 

Jak wygląda sprawa OC tego zestawu? Czy jest taka mozliwość? Czy płyta główna to wytrzyma? Czy warto?

 

W tym zestawie masz możliwość OC tylko i wyłącznie GPU

 

 

 

Proszę o propozycję jakiegoś taniego, wytrzymalego dysku SSD 128gb. 

 

Iridium Pro 120 GB na MLC + 5 lat gwary

 

 

 

Znalazłem taki - http://www.euro.com....t27d390ew.bhtml razem z tunerem TV, w tej cenie chyba nie znajdę nic lepszego.

 

Na matrycy PLS spokojnie możesz brać

 

 

 

Jak jest z kartą sieciową oraz kartą dźwiękową? Czy trzeba kupować je oddzielnie? 

 

Dźwięk oraz sieć jest zintegrowana na płcie głównej. Jak chcesz Wi-Fi, to musisz dokupić najlepiej coś pod USB

 

 Czy nie mógłbyś dołożyć jakiś 100 - 150 zł do GTX 1060 z 6 GB DDR5 ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze ostatnie pytanie - jak jest ze złożeniem komputera? Mam ten kod na darmową wysyłkę i złożenie komputera. Ale czy mam w komentarzu wpisywać, że chcę, żeby komputer został złożony przez nich, czy wystarczy ten kod? W poście wyżej jest "Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa"

 

Więc w komentarzu na esc mam wpisać tylko "X98TY2AZ + dostawa" czy coś jeszcze?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pięknie dziękuję. Zamawiam jutro. Gdyby było coś nie tak z zestawem, to będę Was szukał na forum.  :P

Pozdrawiam. 8-)


Witam ponownie, sprzęt zamówiony, żadnych problemów ze sklepem jak do tej pory, konsultant odpowiedział na wszystkie pytania. Wysyłka 2-3 dni, więc komputer powinien być u mnie w czwartek.

Co prawda nie mieli pamięci ram o taktowaniu, który chciałem, ale dostanę droższy w tej samej cenie.

Oficjalna wiadomość od sklepu - "(aktualnie nie mamy w magazynie pamięci z zegarem 2133MHz, dostarczymy droższe z zegarem 2400MHz w tej samej cenie)"

 

Post będę aktualizował, dziękuję za uwagę. Może komuś się ta informacja przyda.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że później mam dokupić RAM identyczny jak ten, który będę posiadał?


Komputer przybył o 17. Zdziwiła mnie ta prędkość, bo wczoraj o 21 był już wysyłany (około 12 zapłaciłem), a zapowiadali go na czwartek.

 

Jest problem. Mianowicie - komputer nie czyta mi dedykowanej karty graficznej. http://s2.ifotos.pl/img/Beztytulu_ahhpqnp.png

Tak, mam włączone pokazywanie ukrytych urządzeń. Tak, zainstalowałem sterowniki z plyty. Co teraz?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

@edit

 

Coś nie halo - http://s5.ifotos.pl/img/Beztytulu_ahhpqqs.png

 

Windows 7 professional

 

Nie rozkręcałem jeszcze, żeby zobaczyć czy ci z ESC czegoś nie zapomnieli podpiąć, bo szczerze mówiąc trochę się boję.


@edit

No i przekomninowałem. Rozkręciłem obudowę, żeby sprawdzić karte graficzną. Na moje oko wszystko było ok.

Wszedłem do BIOSu, i... Zmieniłem PCI na coś innego, z nadzieją że coś naprawię i... Brak obrazu. Mój bios -

Próbuje na ślepo, ale nic z tego. Pomocy. Edytowane przez ethernity7
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Problem rozwiązany.

 

Dziękuję za chęć pomocy, ale poradziłem sobie sam, używając tego poradnika - 

 

Jednak każdą płytę główną resetuje się w inny sposób. Taką odpowiedź dostałem od informatyka.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ethernity7
Link to post
Share on other sites

Wszystko, włącznie z wykrywaniem karty graficznej.

Niedługo będę zakładał temat o OC tego zestawu, ale to bardziej w celach informacyjnych, bo chwilowo nie potrzebuje więcej mocy. 

(The rise of tomb raider stałe 60 fps na ultra)

Jestem niesamowicie zadowolony z zestawu, głównie dlatego, że dotychczas grałem na laptopie ze zintegrowaną grafiką i konsolach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procesora nie podkręcisz. A co do GPU to znajdź wideoporadnik na yt - podkręcanie GPU z MSI AfterBurner. Może być jakakolwiek GPU, nie musi być 1060. Robi sie to tak samo a wartości i tak musisz sam znaleźć odpowiednie dla swojego egzemplarza karty

Edytowane przez TheLordNacho
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...