Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą procesora. Myślałem nad AMD Phenom II X4 955 Black Edition. Moja płyta główna to: Gigabyte M68M-S2P. Zależy mi na tym żeby odpalić wiedźmina.


Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą procesora. Myślałem nad AMD Phenom II X4 955 Black Edition. Moja płyta główna to: Gigabyte M68M-S2P. Zależy mi na tym żeby odpalić wiedźmina. Procesor może być używany.

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna : Nvidia GeForce 550 Ti

Zasilacz: IBox 500W (Tak wiem katastrofa)
Pamięć RAM: 4GB

 

Chciałbym do tego dobrać właśnie FX 6300. Komputer  głównie tak jak już mówiłem do gier i do programowania. Procesor chciałbym kupić do 300-350 zł. Myślę też o zmianie karty graficznej za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Jak już chcesz coś zmieniać to cały komputer.

Zasilacz jako pierwszy bo przy phenomie już pewnie ma odruchy wymiotne. Wsadzisz coś mocnego i papa komputerek.
Procesor wiąże się z wymianą płyty i ramu - i tutaj proponuję większy skok na i3-6100 zamiast FXa - czyli lepiej zbieraj. Chyba że znajdziesz tanio jakąś i5 od serii sandy w górę.

Kartę chwilowo zostaw i podkręć do oporu jak dostaniesz nowy zasilacz :)

Link to post
Share on other sites

 

 

I3 też musiałby być podkręcony aby porównanie miało sens, a jak wiadomo tego nie umożliwia.

Coś Ci się pomyliło z wcześniejszymi generacjami, zablokowane Skylake można kręcić o ile tylko umożliwia to płyta główna.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił owa kolejność:

Zasilacz(nie musi być drogi, wystarczy coś na czym można polegać, np. Corsair VS 450W), i dopiero jakaś płyta i procesor. Tu dobrze napisał @Fenio, możesz bardzo tanio znaleźć I5-2400 albo i5-2500, do tego mobas za 100zł i jesteś w domu :). Potem możesz pod to wziąć kartę ze stajni zielonych(bardziej energooszczędne, gdyż przy zasilaczu 450W raczej Radeona bym się bał wstawiać), np. kartę GTX950.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...