Skocz do zawartości

Gaiward GTX260 868MB Core216 Pierwsze odczucia po zakupie :D


Recommended Posts

Witam, dziś stałem się (chyba) szczęśliwym posiadaczem karty Gainward GTX260 448bit PCI-E DDR3 Golden Sample 55nm. Zabrakło dziś czasu na głębsze testy ale zdążyłem już przetestować ją w 3DMarkach i takie są wyniki w porównaniu z moją dotychczasową kartą SAPPHIRE ULTIMATE HD 3850 512MB DDR3 670/830 OC@720/950.

 

Oto wyniki w poszczególnych 3DMarkach:

 

Radeon 3850: GTX260:

 

3DMark03 - 35338pkt. 48054pkt.

3DMark05 - 16641pkt. 17257pkt.

3DMark06 - 10161pkt. 12594pkt.

 

Co myślicie o wynikach ???

 

Mój pełen config kompa w profilu.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Tymczasem w 3DMark 06 wyniki to:

C2D: 12480

PII: 12661

Dziwne, że 3D Mark 06 tak zareagował na 4 rdzeniowca.

 

http://img10.imageshack.us/img10/2835/3dmark06345ghz.th.jpg

Tylko 2 rdzenie i 8800GTS G92.

Ale mi chodzi o to, że 3DMark 06 dał taki sam wynik na 2 i 4 rdzeniach, a Vantage dał wyższy na 4 - a przecież nie powinien, bo do tej karty wystarczy C2D @ 2.8 GHz, żeby jej nie ograniczać.

Link to post
Share on other sites

2,8GHz na ta kartę to zdecydowanie za mało. Mam identycznego Gainwarda tylko, że chodzi na 720/2400/1562 i procku Q9550 3,83GHz - według moich doświadczeń to optymalny procek dla tej karty (przynajmniej po OC) to 3,4GHz. Potem wrzucę wyniki z 3Dmarków, ale o ile dobrze pamiętam (testy robiłem pól roku temu razem ze screenami, a po czystce benchmarka nie chciało mi się robić ich ponownie) tą są one znacznie wyższe od twoich XD

Link to post
Share on other sites

2,8GHz na ta kartę to zdecydowanie za mało. Mam identycznego Gainwarda tylko, że chodzi na 720/2400/1562 i procku Q9550 3,83GHz - według moich doświadczeń to optymalny procek dla tej karty (przynajmniej po OC) to 3,4GHz. Potem wrzucę wyniki z 3Dmarków, ale o ile dobrze pamiętam (testy robiłem pól roku temu razem ze screenami, a po czystce benchmarka nie chciało mi się robić ich ponownie) tą są one znacznie wyższe od twoich XD

Jeśli to 9800GT trzeba Quada @ 3.4 GHz, to co trzeba do takiego GTX295 - 8 rdzeni po 5 GHz? Bez przesady, to że po podkręceniu proca masz 100-200 pkt więcej to wcale nie znaczy, że karta jest ograniczana, bo wynik jest też zależny od procesora.
Link to post
Share on other sites

procek:

Moja karta to gtx260+ a nie 9800gt, a mój wynik w 3dmark06 to 20420pkt, więc prawie 2 razy lepiej niż założyciel tego tematu(12,5k), stąd też wnioskuję, że to procek (XD hehe - małą zbieżność nazwy z ksywką) go ogranicza.

Link to post
Share on other sites

procek:

Moja karta to gtx260+ a nie 9800gt, a mój wynik w 3dmark06 to 20420pkt, więc prawie 2 razy lepiej niż założyciel tego tematu(12,5k), stąd też wnioskuję, że to procek (XD hehe - małą zbieżność nazwy z ksywką) go ogranicza.

Trzeba było zacytować post, do którego się odnosisz :lol:

A do GTX260 styknie 3.2 - 3.4 GHz (wcale niekoniecznie Quad)

Link to post
Share on other sites

Na standardowym zegarze cichutki (fan na auto - ok 40%), ale po OC musiałem ustawić na 60% i w tej chwili zagłusza rjuż resztę wiatraków, a mam ich naprawdę dużo (zobacz zdjęcia w moim profilu). Przy obrotach 100% musze muze głośno włączyć bo chodzi głóśniej od mojego odkurzacza, ale też porządnie chłodzi.

Link to post
Share on other sites

Gdy nie robie nic,szperam po necie lub slucham muzyki skrecam wentylatory na 31% (wtedy 46 stopni C ) i grafiki nie slychac wogole, glosniejszy jest zasilacz albo proc,natomiast gdy gram to ustawiam na dynamic( temperature osiaga max 76 C) i troche wyje ale jesli komputer jest pod stolikiem to nieprzeszkadza to az tak jak by sie wydawalo :lol: pozdro

Link to post
Share on other sites

Praktycznie od rana naginam w giery, Crysis, Undercover, Far Cry 2, F.E.A.R. 2, GRID, a od dwóch godzin w GTA4 i muszę przyznać że jeśli chodzi o 3DMark 06 to wydajność GTX260 do mojej starej grafy Radeon 3850 wzrosła tylko o ok. 25% za to w grach widać olbrzymią różnicę między oboma kartami. Nawet na oko jest to kolosalna różnica, wszystko pięknie, płynnie itd. Nawet GTA4 śmiga piękniusio a na Radku często się zacinała a ustawienia graficzne gry pozostały te same - 1680x1050, detale med i high. Apropo hałasu to nic nie zmieniałem w ustawieniach karty, na AUTO śmiga, hałas napewno większy niż na Radku który miał pasywne chłodzenie ale w zupełności do zniesienia a do tego przy otwartej obudowie wiec nie jest źle :lol:

 

Apropo mojego procesora to jest to Core 2 Duo 1.86GHz podkręcony do 3.06GHz i naprawdę nie chce mi się wierzyć że on tak bardzo ogranicza mojego GTXa w 3DMark06 ... Wiadomo że nie jest to procek całkowicie wykorzystujący potencjał grafy ale myślę że wynik w 3DMark nie powinien być aż tak niski (12594pkt.)

Link to post
Share on other sites

Apropo mojego procesora to jest to Core 2 Duo 1.86GHz podkręcony do 3.06GHz i naprawdę nie chce mi się wierzyć że on tak bardzo ogranicza mojego GTXa w 3DMark06 ... Wiadomo że nie jest to procek całkowicie wykorzystujący potencjał grafy ale myślę że wynik w 3DMark nie powinien być aż tak niski (12594pkt.)

Podaj wszystkie składowe wyniku.

Tu raczej procesor nie ogranicza grafiki ale sam wynik CPU ma duży wpływ na ogólny wynik.

Link to post
Share on other sites

procek:

Moja karta to gtx260+ a nie 9800gt, a mój wynik w 3dmark06 to 20420pkt, więc prawie 2 razy lepiej niż założyciel tego tematu(12,5k), stąd też wnioskuję, że to procek (XD hehe - małą zbieżność nazwy z ksywką) go ogranicza.

czy to wogóle możliwe żeby zrobic ponad 20K na GTX260 :lol:

Link to post
Share on other sites

procek:

Moja karta to gtx260+ a nie 9800gt, a mój wynik w 3dmark06 to 20420pkt, więc prawie 2 razy lepiej niż założyciel tego tematu(12,5k), stąd też wnioskuję, że to procek (XD hehe - małą zbieżność nazwy z ksywką) go ogranicza.

czy to wogóle możliwe żeby zrobic ponad 20K na GTX260 :lol:

Tak, jest to możliwe.
Link to post
Share on other sites

procek:

Moja karta to gtx260+ a nie 9800gt, a mój wynik w 3dmark06 to 20420pkt, więc prawie 2 razy lepiej niż założyciel tego tematu(12,5k), stąd też wnioskuję, że to procek (XD hehe - małą zbieżność nazwy z ksywką) go ogranicza.

czy to wogóle możliwe żeby zrobic ponad 20K na GTX260 :lol:

Nie miałem ochoty skręcać procka ponownie na 4,2GHz więc zamieszczam wynik na 3,83Ghz (przy tym takcie trochę ponad 19k w 3dmark06),screen z wynikiem oraz GPU-Z i CPU-Z:

http://silent_web.republika.pl/3dmark06.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...