Skocz do zawartości

Jakie AIO wybrać?


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zmiany cpu i mobo. Będzie to selekt 4790k pędzony na 5Ghz. Myślałem nad:

Swiftech H220

Cooler Master Nepton 280L

Corsair H115i

NZXT Kraken X61

FD Kelvin S24

Które z tych AIO będzie jednocześnie ciche i wydajne? Znajdą się tutaj użytkownicy, którzy pracują na którymś zestawie przynajmniej rok? Zmieści się to Regnuma L50?

Edytowane przez Enerek
Link to post
Share on other sites

Ja u siebie mam Corsair H110i GTX (czyli praktycznie to samo co H115i) i muszę przyznać że wydajność nie jest dużo wyższa (a w idle taka sama) jak porządnego chłodzenia powietrznego. Wcześniej miałem Raijintek Tisis Core. Wymieniłem jedynie ze względu na nowe wysokie ramy które nie chciały się zmieścić pod radiatorem. Jeśli zależy Ci na ciszy to pierwsze co musiałbyś zrobić to wywalić wentyle corsair i dać coś bardzo cichego. U mnie przy Silent Wings 3 w konfiguracji push-pull na maksymalnych obrotach (1000 obr/min) chłodzenie jest praktycznie nie słyszalne a temperatury o jakieś 2-3 stopnie niższe niż przy Raijintek w prime95. W idle i wentylach na 40% (ok. 400 obr/min) temperatura jest wyższa o jakieś 2 stopnie niż przy chłodzeniu powietrznym.

 

Jeśli naprawdę zależy ci na ekstremalnym chłodzeniu to chyba najsensowniejszym pomysłem byłoby customowe LC z blokiem wodnym umieszczonym bezpośrednio na rdzeniu (i tak skalpowanie tego proca to jest obowiązek aby osiągnąć niskie temperatury).

 

Moim zdaniem kupowanie AIO jest trochę bez sensu biorąc pod uwagę koszt w porównaniu z najwydajniejszymi konstrukcjami AC.

 

Edit. A jak już bardzo chcesz jakiś gotowy zestaw to pomysł raczej o czymś w tym rodzaju: http://angela.pl/p12326,ek-water-blocks-ek-kit-p280.html

 

Będzie miało to na pewno wyższą wydajność od typowego AIO, a dodatkowo możesz w przyszłości dowolnie to modyfikować.

Edytowane przez mseredin
Link to post
Share on other sites

Miałem wiele chłodzeń AiO i jedyne chłodzenie które pozwoliło mi na 4.9GHz przy napięciu z podpisu był Raijintek Triton oraz Cryorig A80  (oraz moje LC :-> ) I oba te chłodzenia miały najcichsze pompki. Kelvin ma głośną. Tritony miałem nawet 3, 2x 240 oraz potem 140 od Raijinteka na testy ;) W Tritonie trzeba tylko wymienić wentylatory, polecam Fractale Venturi lub eLoopy. Co do Corsaira - koledze 2 razy się rozszczelnił - owszem, każdemu się zdarza ale warto wspomnieć ;)

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...