Skocz do zawartości

Chłodzenie sekcji zasilania a OC Radeon 4850 Powercolor


Recommended Posts

Witam.

Jako że mam teraz więcej czasu postanowiłem pobawić się trochę w podkręcenie karty graficznej.Po premierze w 2008r złożyłem sobie komputer z wyżej wymienioną kartą,jako że był to referent od razu dokupiłem sobie chłodzenie Accelero S1 + turbo module aby było cicho i chłodno.I tak sobie działa bez problemów do dziś,niestety radiatory z sekcji zasilania się odkleiły.Tutaj rodzi się moje pytanie.Karta w spoczynku ma ok 35 stopni w stresie nie przekracza 50 stopni,niestety nie idzie jej nawet podkręcić o 5mhz.Czy to może być być wina słabego chłodzenia sekcji zasilania?Wprawdzie dmucha na nią jeden wentylator ale może to za mało :wariat:

Zasilacz to Chiftec 450W on raczej daje radę.

Link to post
Share on other sites

właśnie tutaj nie jestem pewny dla tego poczekaj na wypowiedz innych lub kolegi Severn.

 

Teoretycznie taki mały radiator powinien sie bez problemu trzymać na paście :wariat: ale w praktyce tego nie robiłem widziałem tak u innych ale nie chce zle doradzić tak ze sie wstrzymaj :wariat:

Link to post
Share on other sites

Severn ten radiator chyba mi sie nie zmieści jest za wysoki ale sprawdzę.Pasowało by mi wykorzystać te które mam jakoś.

 

Niestety ten radiator jest za wysoki,musiałbym bym go skrócić o połowę.

Znalazłem takie coś czy miał ktoś z tym do czynienia zdaje to egzamin?

http://www.cooling.pl/akasa-tasma-dwust ... 09057.html

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem,ale nie widzę opcji edytuj a mam jeszcze jedno pytanie.

Po założeniu chłodzenia na sekcje zasilania karta nareszcie zaczęła się kręcić,ale pojawił się pewien problem o który chciałem zapytać.

Mam zainstalowane dwa systemy Win XP i Win 7x64.Na XP wszystko pięknie karta idzie na 700MHz(więcej nie kręciłem) jest stabilnie w FurMarku i grach.Na 7 jest już inna sytuacja po 670MHz już w 3DMark06 wywala błąd a w grach czarny ekran.Ale już Fur Marku w teście stabilności nic się nie dzieje.Problem chyba tkwi w sterownikach,obecnie mam 10.12,próbowałem też 10.11 i jeszcze jakieś starsze ale dalej jest to samo.Da się coś na to poradzić :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...