Skocz do zawartości

Windows 10 i problem z dyskami


Recommended Posts

Witam,

 

Po przesiadce z win 7 na 10 meczy mnie straszny problem otóż posiadam trzy dyski jeden ssd i dwa hdd system jest oczywiście na ssd a na dwóch pozostałych znajdują się dane. Tyle tylko że za każdym razem kiedy wchodzę na te dyski otwieram jakiś folder to słychać takie charakterystyczne cyk po czym sekundowe przycięcie tak jakby dysk się wybudzał i później z powrotem usypiał. Nigdy czegoś takiego na win 7 nie miałem obecnie mam je odpięte bo nie chce je uszkodzić. W opcjach zasilania mam wyłączona hibernacje i wyłączanie dysków

 

Bardzo proszę o pomoc. 

Link to post
Share on other sites

@ matekow.

Chłopie nie ma to nic wspólnego z oszczędzaniem energii w Opcjach zasilanie no chyba, że na poziomie firmware dysku działa taka funkcja. Dyski magnetyczne nie nadążają ich rzeczywisty czas dostępu w przeciwieństwie do SSD jest ogromny dlatego po kliknięciu na partycję HDD startuje ona jakby z opóźnieniem. U mnie działa to dokładnie tak samo. Myślałem, że to wina taśm lub dysków ale nowy dysk zachowuje się dokładnie tak samo tylko jego czas reakcji jest lepszy. Może tą usterkę idzie w jakiś sposób wyeliminować ale mnie jak dotąd się nie udało. Dodam, że takie opóźnienie mam tylko za pierwszym razem gdy wchodzę na partycje HDD później jest ok.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

No to jak nie oszczędzanie energii to inne rozwiązanie w10 jak zostawisz na chwilę kompa w idle to wyraźnie słychać że dysk się zatrzymuje. Następnie gdy odpalamy explorator to słyszę jak się się rozopędzają dyski. U mnie najgłośniejszy element pc w idlu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie moim problemem okazało się ze jak mam standardowe sterowniki do kontrolera sata to wtedy jest ok jak tylko wgram nowe to takie cuda się dzieją mam nadzieje że wyjdą jakieś nowe sterowniki co to naprawią. Mam jeszcze taka jedną irytująca mnie rzecz mianowicie gdy otwieram mój komputer to co drugi trzeci raz ikony dysków się tak jakby odświeżały (mrugały). Wiem ze jak byłem u kumpla co też ma dysk ssd to takie rzeczy nie występowały. Co może być tego powodem?

Edytowane przez grivder
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...