Skocz do zawartości

Czy matryca została uszkodzona?


Recommended Posts

Mam nie typowy wątek ponieważ możliwe, że tylko to mi się wydaje. Wczoraj czyściłem ekran i jak to bywa ze smugami nie jest łatwo usunąć je. W pewnym momencie mocniej przyciskałem delikatną ściereczką z mikrofibii nie używając płynów aby zmyć smugi. Po doszlifowaniu uruchomiłem wieczorem parę gier, a nie grałem przez dwa tygodnie. Wydaje mi się, że trochę obraz jest bardziej rozmyty, ale może to kwestia odzwyczajenia się po tak długim czasie. Czy możliwe, że mogłem docisnąc obraz albo coś spowodować, że ostrość obrazu minimalnie wydaje się bardziej rozmyta, czy to specyfika gier jakie akurat uruchomiłem DA III, SOMA, Need for Speed? 

Link to post
Share on other sites

Jak byś uwalił matrycę to by ci się rozlała lub były ślad w tym miejscu. Dobrą masz rozdzielczość ustawioną w grach? Do czyszczenia są żele specjalne które nie zostawiają smug a samą szmatką to kurz sobie możesz usunąć a nie wyczyścić matrycę.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Może źle wyczyściłeś stąd te smugi.

 

Weź 2 miękkie ściereczki najlepiej z mikrofibry, jedną wilgotną, 2 suchą. Najpierw dokładnie wilgotną ściereczką wyczyść, a potem suchą ścierką dokładnie "wysusz" zbierając całą wilgoć i syf, ekran powinien wyglądać jak nowy.

 

Napisz czy pomogło

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Ja wyczyściłem ten ekran. Na to wygląda, że wszystko jest ok. Ale czyszczenie matrycy IPS to nie łatwe zadanie poprzednia łatwiejsza była w czuszczeniu. Prosiłbym o preparat który nie zostawi na pewno smug ktoś wspominał o jakimś żelu? Bo gdy używam preparatów do czyzszcenia przeznaczonych do ekranu to zostawiają zawsze smugi. 

Link to post
Share on other sites

Przecież Ci tłumacze, żaden preparat, wystarczą Ci 2 ściereczki z mikrofibry, + woda, ważne żeby później suchą przetrzeć i matryca jak nowa będzie nic Ci nie potrzebne więcej.


Tutaj żadnych czarodziejskich preparatów nie potrzeba. Od dobrego roku tak czyszcze TV/Monitory w domu i są jak nowe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...