Skocz do zawartości

Karta graficzna pod Phenom II 3,4Ghz


Recommended Posts

Dzień dobry,

Poprzednie GPU (HD 7790) dokonało żywota i w związku z tym jestem zmuszony zakupić nową kartę graficzną. Gram w rozdzielczości 1920x1080, ale nie zależy mi na wysokich detalach - średnie w zupełności mi wystarczą. Pracuję na Phenomie II 3,4 Ghz + 8GB RAM, ale w przyszłości mam zamiar przesiąść się na i5 2500k, więc mały "zapas mocy" na karcie chyba nie zawadzi. Chciałbym, aby karta była w miarę przyszłościowa, tak abym nie musiał jej wymieniać za 2-3 lata.

 

Zrobiłem drobny research i aktualnie rozważam następujące warianty:

1. Zakup nowego RX 470 4GB - obawiam się, że będzie za silna dla obecnego procesora.

2. Zakup używanego GTX 960 4GB - chyba lepiej "dogada" się z obecnym procesorem niż RX 470?

3. Zakup używanego GTX 950 2GB - obawiam się trochę tych 2GB pamięci, nie za mało do nowszych gier?

4. Zakup nowego RX 460 lub GTX 750Ti - ten wariant odpowiada mi najmniej, bo wydajność "taka sobie".

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czytając twoje warianty rozważam kompromis w postaci Radeon R7 370 4GB,szybszy od 950 i 4GB pamięci.Jak już będziesz wymieniał tego procka to nie pchaj sie w 2500k (zmieniasz dziadka na sprawniejszego dziadka).

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7-370-gaming-4g-4gb-gddr5-256-bit-2x-dvi-hdmi-dp-v305-030r-750713/

Edytowane przez Colin2000
Link to post
Share on other sites

@wojciechpiwo

Zdaję sobie z tego sprawę, ale nie będę wymieniał karty pod obecny zestaw tylko po to, aby za parę miesięcy sprzedać ją ze stratą i kupić nową ;) Zresztą to i5 2500k podałem tylko jako przykład, jeszcze nie wiem czy będę się przesiadał na Sandy Bridge czy Haswella.

 

@Colin2000

Czytałem, że przy moim procesorze lepiej zainwestować w kartę zielonych, bo mają niższy narzut na procesor?

Link to post
Share on other sites

tak jak pisałem max gtx 750ti 

lepszy tandem ma amd cpu + gpu od nvidi 

 

Jak R9 270 się nadawał do tego CPU to nie mów, że tylko GTX 750 ti. Mówię bo miałem.

Link to post
Share on other sites

Skłaniam się ku GTX 950, aczkolwiek nie wiem czy te 2GB pamięci to nie za mało jak na dzisiejsze standardy?

 

Może i mało, ale ta karta i tak raczej nie pozwoli wykorzystać więcej, bo nie ma takiej mocy. 950 to odpowiednik 750 ti.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że za mało jak na dziś :) ale wszystko zależy w jakie gry i w jakich ustawieniach będziesz grał. Niewiem czy dobrze pamiętam, ale z Steam Hardware Survey najpopularniejsza ilość pamięci na kartach grafiki to nadal 1 GB i 2 GB. A ludzie jakoś grają. Głównie będzie cię ograniczała maksymalna jakość tekstur jakie będziesz mógł ustawić. Ale tym w niektórych najnowszych grach są ograniczone nawet karty z 4GB (czy 3,5 GB) pamięci... więc IMO chyba nie ma co przesadzać.

950 to następca 750/750Ti... ale nie jego odpowiednik. 950 jest średnio 93 / 66 = 41% szybsza niż 750Ti. https://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_950_SSC/30.html
To jest różnica mniej więcej tak duża jak między GTX 970 a GTX 980Ti.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...