Skocz do zawartości

Rx 470 vs 480 - o co tu chodzi!?!?


Recommended Posts

Obejrzyjcie ten film i powiedzcie mi jedną rzecz - jakim cudem karta słabsza ma praktycznie taki sam wynik jak GPU droższe o ponad 200 zł? :o

 

 

Przymierzam się do zakupu Rx'a 480 ale jak patrzę na te wyniki wydajności to nie wiem czy nie lepiej czekać na Radeon Vega :P 

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia. Sam mam 480, ale nie mam porównania z żadną inną nowoczesną kartą (została mi jeszcze tylko 660ti w kompie żony - zobaczę, może się tm też wymieni na 470, albo coś od zielonych).

Pewnie chodzi o sterowniki, albo o pobór prądu w 480 i karta może aby nie popalić sprzętu zbija wydajność do granic 470 - cholera wie?

 

 

 

Przymierzam się do zakupu Rx'a 480

 

Szczerze Ci odradzam - jeśli już to 470 w dobrej cenie jak się trafi z dobrym układem chłodzenia. Będziesz miał w codziennym użytkowaniu prawie to samo, a w kieszeni więcej.

 

 

 

to nie wiem czy nie lepiej czekać na Radeon Vega

 

Ja takiego myślenia nie rozumiem, bo albo mi sprzęt potrzeby - idę i kupuję, albo "kręcę worem" w tematach na forum i wypytuję czy warto kupić, a i tak wiem, że nie kupię - a du**ę zawracam ! :P

Link to post
Share on other sites

Tak jak powiedzieli koledzy wcześniej. 470 to customowa karta.

referencyjna 480 na stocku obniża taktowania poniżej 1200MHz. Żeby tego nie robiła należy zwiększyć obroty wentylatora odraz odnieść power limit.

Tutaj masz tabelkę jak to wygląda.

https://www.computerbase.de/2016-06/radeon-rx-480-test/5/#abschnitt_die_radeon_rx_480_taktet_wie_die_nano

Zabieg elimiacji throttlingu zwiększa wydajność o 5-10%

Customowe 470 z reguły trzymają dobrze zegary (poza asus strix) i są jakieś 5% wolniejsze od 480. Różnica w specyfikacji jest nieduża, i 470 nadrabia zegarami.

 

Customowa 480  jest 5-10% szybsza od referenta:

https://www.computerbase.de/2016-07/powercolor-radeon-rx-480-red-devil-test/3/#abschnitt_benchmarks_in_full_hd

 

Czyli różnica między customem 470 a customem 480 wynosi jakies 10-20% w zależności od taktowań porównywanych kart.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...