Skocz do zawartości

GTX 1080 - 2k czy 4k?


Recommended Posts

pewnie mnie wyśmiejecie ale... przez 6 lat grałem na rozdzielczości 1440x900. w tym roku, w styczniu kupiłem monitor FHD 60hz i nie odczułem żadnej różnicy poza wielkością matrycy, ba grałem na rozdziałce 2560x1440 i również nie robi na mnie to wrażenia. pewnie jest ze mną coś nie tak

to jest spora różnica w szczegółowości obrazu. Prawie dwukrotnie bardziej szczegółowy obraz (coś jakby porównać FullHD do 4K). Dziwię się, że nie zrobiło to na tobie wrażenia. Jednak nie wyśmieję, nie shejtuję i nie powiem, że coś z tobą nie tak, bo nie widziałem warunków, ustawień i wielkości w jakich były te monitory porównywane. Dopiero jakbym te warunki zobaczył i ocenił (na żywo), to mógłbym się pokusić o jakąś opinię nt. waćpana poczytalności umysłowej  ;)

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale trzeba miec na uwadze rozdzielczosc w stosunku do wielkosci monitoru. Tutaj pisza ze trzeba z lupa szukac pikseli na full hd na monitorze 26 cali. Te osoby pewnie takiego monitora na oczy nie widzialy. Mam full hd 24 cale i jest elegancko, a mam tez monitor full hd 27 cali. Na tym drugim to ostra pikseloza, trzeba byc slepym zeby tego nie widziec. Jak dla mnie full hd do 24 cali, a od 27 juz 4K.

Link to post
Share on other sites

Na gtx 1080 gram w 4k płynnie  w nowe, wymagające tytuły na ustawieniach wysokich i obraz jest nieporównywalnie ładniejszy od 1440p na ultra. W życiu bym nie wrócił do niższej rozdzielczości, kolosalna różnica. To trzeba na żywo zobaczyć. Oczywiście mam na myśli prawdziwe natywne 4k a nie pseudo DSR. Ilość szczegółów jakie obraz wyświetla w 4k robi piorunujące wrażenie.

 

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Ja gram w 4K na 1070 i pomimo tego, że w Wieśku 3 mam locka 30fps i wszystko ultra bez HW ( gra skacze pomiędzy 32 - 41 ) to rozdzielczość 4K robi swoją robotę. Wygląda to po prostu fantastycznie i rekompensuje mi w 200% brak 60fps.

Tyle, że ja całe życie na konsolach grałem więc 30fps to dla mnie nie problem.

Po tym jak zobaczyłem jak gra wygląda w 4K prędzej kupię 1080 niż wrócę do 1080p.

Poza tym gra w 4K na 27 calach w takie gry jak Pillars of Eternity czy Hearts of Iron jest mega wygodna.

 

Gram na monitorze 27 cali, siedzę około 0,5 metra od monitora i różnica pomiędzy 1080p czy 1440p jest widoczna.

Fajnie by pewnie było mieć 32 cale ale to już chyba jednak trzeba trochę dalej siedzieć.

 

Nie grałem na 1080 ale z tego co widzę co wyczynia moja 1070 to jestem w 100% przekonany, że 1080 da radę chyba każdej grze w 4K w 60fps na bardzo wysokich ustawieniach. Czasem jak czytam opinie dotyczące wydajności 1080 czy rozdzielczości 4K to wydaje mi się że te opinie są pisane na podstawie informacji z netu, a nie na własnym doświadczeniu, bez urazy dla nikogo.

Link to post
Share on other sites

Gtx 1080 zalecana rozdziałka to 2560×1440 i jest to wersja przyszłościowa. Na pewno nie wyżej. Ewentualnie jak ktoś jest amatorem 30 FPS bez urazy to i 3840×2160 na mieszanych ustawieniach graficznych styknie.

Musisz sam wybrać. Tak po za tym widzę, że autor nie udziela się więc temat "umar".

Link to post
Share on other sites

Jakie 30 fps na mieszanych ? 1080 gtx daje okolo 50 fps w wiekszosci gier na maksymalnych ustawieniach w 4k. To na mieszanych ustawieniach stabilne 60 moze byc. Kluczowym pytaniem jest czy autor chce miec 60 fps, czy woli mniej fps a wiele lepsze doznania wizualne, jezeli te drugie to sprawa jest oczywista. Ja osobiscie 60 fps uwazam za standard w grze online, w graniu singla fpsy raczej tak nie sa mocno odczuwalne, w takim wiedzminie na przyklad.

Link to post
Share on other sites

Jakie 30 fps na mieszanych ? 1080 gtx daje okolo 50 fps w wiekszosci gier na maksymalnych ustawieniach w 4k. To na mieszanych ustawieniach stabilne 60 moze byc. Kluczowym pytaniem jest czy autor chce miec 60 fps, czy woli mniej fps a wiele lepsze doznania wizualne, jezeli te drugie to sprawa jest oczywista. Ja osobiscie 60 fps uwazam za standard w grze online, w graniu singla fpsy raczej tak nie sa mocno odczuwalne, w takim wiedzminie na przyklad.

Link to post
Share on other sites

Jak dowalisz ubijacze GPU jak jakieś MSAA , gameworksy i zbędne postprocesy to nie, ale w większości przypadków da. Najbardziej wymagającą grą jaką testowałem jest The Division, gram w ustawieniach mieszanych high/ultra z twardymi jak skała 50 fps, ustawiłem limiter 50 fps i adapitve-sync, gra się bardzo przyjemnie, gra wygląda fenomenalnie, żadne ultra w 1440p nie zbliża sę nawet do poziomu grafiki jaki jest w 4k. To jest przepaść, o FullHD już nie wspominając.

 

Wiesiek 3, 54 fps  przy ustawieniach ultra (łącznie z HBAO+), jedynie bez HW i zasięg roślinności na wysoki.

GTX 1080 jak najbardziej sprawdza się w 4k, tylko trzeba wiedzieć gdzie delikatnie zjechać z detali a nie z uporem maniaka wszystkie suwaki ustawiać na prawo, które praktycznie nic nie zmieniają.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1080_gamerock_premium_edition_g_panel_review,21.htm

 

Posiadam Palita 1080 GameRock Premium Edition i jak widać z powyższego testu, w większości gier w 4k, przy maksymalnych ustawieniach, utrzymuje 60 fps, w tych najbardziej wymagających około 50 fps.

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Wiesiek 3, 54 fps  przy ustawieniach ultra (łącznie z HBAO+), jedynie bez HW i zasięg roślinności na wysoki.

 

Wiesiek 3 w 4K wygląda fe-no-me-na-lnie. Woda, krople na bagnach, krajobrazy... naprawdę 4K robi w tym tytule ogromna różnicę.

Link to post
Share on other sites

Aby mieć spory zapas mocy i spokój to gtx 1080 do 2k jest odpowiedni. Wkładasz i nie martwisz się niczym. Nic nie ma prawa spaść poniżej 60 FPS. Wysoki poziom i komfortowa gra. Na pewno Battlefield 1 będzie hulał na mapkach 64vs64.

 

Moim zdaniem do 4k to jednak musi być gtx 1080Ti.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...