Skocz do zawartości

Aspire 1640z (1642zwlmi) - problem z Wifi, potrzebna szybka pomoc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CrisPell,

Recommended Posts

Witajcie. Dostałem o to tego laptopa od cioci, nie chciał się odpalić windows (xp 32 bity, sp3). Doprowadziłem go do stanu używalności, powywalałem niepotrzebne rzeczy lecz nie działało Wifi z którym się już męcze od paru godzin. Na klapce jest napisane że jest to BCM94318mpg 1640z zaś w środku na karcie jest napisane WL-120g v2 r3.31. Instalowałem wszystkie możliwe sterowniki jakie znalazłem - Atherosa, Broadcomma, ASUSa (ten WL-120g) i Intela (który twierdził że nie ma kompatybilnej karty). Potem pobrałem Acer eNet Management to podczas instalacji wyskoczył mi błąd iż nie może znaleźć kompatybilnej karty, wymagana to Intel *i tutaj były jakieś 3 modele, kończyły się bodajże na G, jeden z nich to 2200*. Na pewnym forum dali osobie która miała ten sam problem do pobrania to https://downloadcenter.intel.com/product/5577 i rzekomo zadziałało mu tylko ja mam pytanie - jak moglo zadziałać skoro to jest od Intela a ten model ma karte broadcoma? No ale cóż, zacząłem szukać dalej, w końcu spróbowałem pobrać ten program intela co wyżej komuś pomógł no i nawet nie mogłem go zainstalować bo jakiś błąd wyskakiwał. Otworzyłem nawet klapke, jeden z kabelków antenowych (chyba antenowych - tam były dwa kabelki, czarny i biały, jeden podłączony do main drugi do aux lecz jeden z nich czyli czarny był odłączony, podłączyłem go ale wciąż to samo). Prosiłbym o pomoc, czasu mało a trzeba zrobić :/


Dodam że dosintalowałem Launch Menagera który powoduje że system w końcu wykrywa te dwa "włączniki" przy laptopie i po kliknieciu na ten ktory odpowiada za Wifi wyskakuje mi "No Device", zainstalowałem sterownik Broadcomma (nie wiem dlaczego za każdym razem system mi instaluje sterownik od asusa jak odinstaluje od wifi) i wyskakuje mi okno znajdowania nowego sprzętu..


Zainstalowałem drugi raz tego Broadcomma i mam "nie znaleziono żadnych sieci bezprzewodowych w zasięgu".

Link to post
Share on other sites

Tyle że laptop nie jest mój jak wyżej pisałem i jest dość stary więc inwestycja w niego mija się z celem. WiFi rzekomo przed "popsuciem" się laptopa (nie chciał odpalić, albo czarny ekran albo system not found) działało, ja nie robilem formata tylko po prostu odpaliłem system, zaczął działać, wywaliłem syf, przeskanowałem malwarebytesem i porobilem kilka innych rzeczy, WiFi już od początku naprawy nie chciało działać, po wielu kombinacjach jest to samo. Chciałem włożyć na próbę WiFi z mojego laptopa ale niestety nie ten rozmiar. Jest jakieś inne rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To zrób format. To, że udało ci się poskładać system do kupy nie znaczy, że nie ma on uszkodzonych plików systemowych. I tu może być problem.

Link to post
Share on other sites

W tym problem że formata nie szlo, zgrywałem windowsa xp na każdy możliwy sposób i za każdym razem coś mu nie pasowało, w końcu postanowiłem ratować system a nie wgrywać na nowo no ale jak widać wyszło na złe. Dobra, już mniejsza o to, bo laptopa oddałem, za 2 miesiące będę dopiero kombinował. Można zamknąc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...