Skocz do zawartości

R9 290X - problem z wyświetlaniem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez phx1990,

Recommended Posts

Hej,

 

Znajomy ma problem z kartą, której używał od około roku (brak gwarancji) - zamiast obrazu "pionowy pas w środku którego migają kwadratowe kolorki".

Czy macie pomysł co to może być i jak się tego pozbyć? Czy kartę da się jeszcze uruchomić czy trzeba szukać nowej?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Od znajomego wiem tyle + że nie zmieniał nic w PC.

Karta od Asusa, jak w tytule 290X.

Bardziej chodzi o objawy. Zastanawiałem się czy to np nie kabel, albo trwałe uszkodzenia karty, w sumie nie mam większych pomysłów.

Link to post
Share on other sites

Kolega prosił o specyfikację komputera bo 290X to prądożerna karta, i ważny jest w niej zasilacz. Bo być może zasilacz się kończy i karta daje artefakty bo za mało dostaje prądu.
Jeśli to nie zasilacz, to najprawdopodobniej karta się już kończy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Karta od Asusa, jak w tytule 290X.
 

 

Asus montował chłodzenia z 780/ti na 290/x, więc może być to objawem przegrzewania/uwalenia karty.

 

Niech wywali stery DDU i sprobuje najnowsze lub jakies starsze niz crimsony. Zmieni paste , termopady. sprobuje z otwarta obudowa


dlatego bym raczej nie podejrzewał braku mocy.

 

no wina zasilacza tez moze byc, moga byc duze tetnienia bo zasilacz stary czy cus. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli to się okaże nie wina zasilacza tylko karty, to jeśli to już jest zaawansowane stadium to wymiana pasty może już nie pomóc.
A zasilacz przy 290X nie jest nie prawdopodobny, cały komp z tą kartą pod maksymalnym obciążeniem ciągnie jakieś 400-430w lub więcej jeśli jest procesor AMD, i ja już miałem przypadek że komp z r9 390 i 550w zasilaczem 80+ (zwykłym 80+) zasilacz nie dawał rady stabilnie uciągnąć kompa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...