Skocz do zawartości

Acer Predator XB271HU vs Asus PG279Q


Recommended Posts

witam skladam nowy zestaw i mam taki dylemat z monitorkiem, nie wiem ktory bedzie lepszy, poprzednio mialem pg278q od asusa gralo sie super kolorki mi nie przeszkadzaly i te wszystkie  mankamenty tn-ek. ale teraz nie wiem czy wybrac jeden jeden z 2 ips podanych w tytule czy kupic pg278q?

nie mam mozliwosci sprawdzic fizycznie jak to wyglada i jaka jest roznica miedzy tn a ips.

 

z gory dzieki za odp.

Link to post
Share on other sites

Sam niedawno stalem przed dylematem wyboru monitora. Przegladalem rozne fora, opinie uzytkownikow, recenzje itp. Zdecydowalem sie na Acer Predato XB271HU. Tanszy od Asusa a podobno latwiej trafic na dobra sztuke. Jeden klient sklepu overclockers.co.uk napisal ze 3 razy wymienial Asusa ze wzgledu na backlight bleeding natomiast po 3 razem zdecydowal sie na Acera i od razu dostal dobra sztuke. Ja bralem z tego samego sklepu, tez mialem obawy czy trafie dobrze... nie zawiodlem sie i jestem bardzo zadowolony z monitora. Przesiadlem sie z Benq 2411T i juz nigdy nie wroce do zwyklej TN. :)

Link to post
Share on other sites
Ale to nadal TN jakby nie patrzeć. Ja właśnie wybrałem PG279Q bo co jak co ale różnica w jakości obrazu jest kolosalna. 

 

Ja bym tego kolosalną różnicą nie nazwał... okej, kolory są minimalnie "lepsze" (czyt. bardziej nasycone), co w ogólnym rozrachunku i tak nic praktycznie nie daje.

 

W zamian dostajemy większy czas reakcji (o dziwo można zauważyć różnicę między 1ms TN a 4ms IPS), możliwe wady fabryczne (dalej jest ich sporoz tymi IPS) i 500 zł czy tam więcej mniej w kieszeni. 

Link to post
Share on other sites

Z tym wiekszym czasem reakcji bym nie przesadzal. Ogladalem video recenzje, porownanie Acer Predator XB271HU z Asus PG279Q i bylo tam wspomniane ze testowali monitory pod katem RZECZYWISTEJ reakcji matrycy. Najszybsza matryca jaka testowali byla TN Benq 2430T ok 9ms (mowa o rzeczywistej reakcji matrycy a nie tylko GTG), ten Acer Predator mial nieco ponad 11ms a Asus wypadl jeszcze gorzej. Takze nie przesadzalbym z ta przewaga TN na IPS w tym aspekcie.

 

Edit probowalem poszukac tego filmiku ale jakos nie moge znalezc. Natomiast znalazlem inny, porownujacy panel TN z IPS na podstawie Asus 278q vs Acer 271HU. Moze to ulatwi nieco wybor monitora dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja nie sugeruje się na testach, czy wideo-recenzjach tylko głównie na własnym doświadczeniu. 

Niby 1ms jest "mityczne", aczkolwiek na 4ms czułem dyskomfort grania.

Nie twierdzę, że jest to jakaś różnica ogromna, ale do grania wybrałbym dalej 278Q. Szczególnie, że autor go miał i sobie chwali.

Kupując coś droższego (16:9) nie zyska niczego więcej. Nic.

Link to post
Share on other sites

Mała, ale dla niektórych odczuwalna. Przeszkadzało Ci w 278Q?

nic mi nie przeszkadzało:) najlepszy monitor jaki miałem, ale już swoje lata ma, nie było mnie jakiś czas i trochę do tyłu jestem z monitorami i tak jakoś mnie skusił ten Predator ale nie wiem sam czy jest sens bo ja głównie gram w fpsy multi,division itp
Link to post
Share on other sites

I właśnie tutaj dochodzimy do sedna. Od premiery 278Q na rynku monitorów mało się dzieje, nie ma nic rewolucyjnego. 

Bierz 278Q, a za resztę kup sobie coś innego :)

EDIT:

Najlepiej kup na Amazonie.

cała pake i monitor biorę na amazonie :D tylko 1080 evga będzie 7 sierpnia dostępna:(
Link to post
Share on other sites

Jezeli Twoj monitor 278Q ktory posiadasz nadal dziala, to wybierz tego Acera. Bedziesz mial porownanie na zywo, sam stwierdzisz czy przewaga tego odswiezania jest na tyle odczuwalna dla Ciebie ze robi Ci to roznice. Najwyzej do FPSow bedziesz uzywal 278q a do innych gier Acera, ktory ma przewage w kazdym innym aspekcie. Ja sie nie pozbylem mojego Benq 2411T wlasnie w razie "W" gdy nadal przyjdzie mi go go uzywac (czekam na QuakeChampions). Nie zrobilem jeszcze porownania jak sie gra w FPSy na jednym i drugim (kiedys gralem namietnie  w QuakeLive) i Benq spisywal sie tam wysmienicie (dawal mi odczuwalna przewage nad graczami ktorzy nie mieli 120HZ z 1ms GTG monitora), natomiast nie bylo wtedy na rynku dostepnych monitorow IPS z 4ms. Wiec jezeli nadal masz sprawnego 278Q i chcesz miec drugi monitor, wybralbym na Twoim miejscu Acera, natomiast jak Twoj monitor nie dziala i bedziesz miec tylko 1, wez juz sprawdzona maszynke o ile ten czas reakcji matrycy dla Ciebie jest taki bardzo wazny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...