Skocz do zawartości

(1200-1500) - zmiana podstawki


Recommended Posts

Hej !

Myślę nad  przejściem na 1151 – Tak ..wiem sandy jest niezniszczalny ..ale jest już ze mną 5 lat (kupiony krótko po premierze ) sądzę, że pora na zmianę na kolejne 5  

 

I5 6600k -  Strasznie drogi – z tego co widzę jest możliwość podkręcenia wersji non k by zaoszczędzić (6400 wzwyż)..  No ale jak to z tym jest w końcu ? Jedni mowa ze intel zablokował  i koniec-  inni, że ciągle da rade  - oczywiście zawsze można dołożyć  trochę gotówki ze sprzedaży starych części i  wziąć wersje k ale czy warto?

 

O ile kwestia CPU to mniejszy problem(zależy czy pójdziemy w stronę wersji z  k czy bez)  Mobo /ram to całkiem inna kwestia jest tego tyle, ze głowa boli.. a żadna płyta czterech liter nie urywa ……poziom najtańszego znanego nam wszystkim asrocka p67 pro 3 to nie jest.. ba nawet płyta za 600 jakiegoś szalu nie robi  

 

Obecny PC:

 

I5 2500k

8gb dram

Asrock z77 pro 4

Scythe mugen 2 rev.b

R9 380 4gb

Asus Xonar D1

3 HDD +DVD

Corsair HX 520W

Obudowa Fractal Design R3

 

Z obecnego zestawu przydadzą się tylko hdd/dvd/k. dźwiękowa /grafa/chłodzenie/zasilacz/obudowa

Link to post
Share on other sites

Podaj jeszcze zastosowanie komputera

 

 

 

z tego co widzę jest możliwość podkręcenia wersji non k by zaoszczędzić (6400 wzwyż).. No ale jak to z tym jest w końcu ? Jedni mowa ze intel zablokował i koniec- inni, że ciągle da rade - oczywiście zawsze można dołożyć trochę gotówki ze sprzedaży starych części i wziąć wersje k ale czy warto?

Można ale

- albo dopłacasz do płyty która to potrafi

- albo i tak kupujesz płytę z chipem z170 i szukasz w necie odpowiedniego biosu

Do tego kilka minusów z podkręcania wersji bez k takich jak brak temperatur rdzeni itp.

 

Czy warto? podobno da się podkręcać tak jak wersje k, jako że nigdy nie miałem okazji próbować to się nie wypowiem

Link to post
Share on other sites

Jeśli wraz ze zmianą cpu nie planujesz zmiany gpu na co najmniej gtxa 1070 to odpuść nową podstawkę, skok wydajnościowy będzie znikomy w porównaniu do wywalonej kasy ~1600zł, wiem nowe fajne i w ogóle ale skoro nie będzie widać różnicy... ;)

 

Na twoim miejscu zrobiłbym tak, sprzedaż r9 380 ~700zł i zakup gtx'a 1060, zdaży się że cpu go ograniczy ale skok wydajnościowy będzie większy niż w przypadku przejscia na nowe cpu przy obecnej karcie o ile w ogóle jakiś będzie.

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Zastosowanie PC :

W sumie do wszystkiego - internet/ gry/jakaś obróbka w PS się trafi  itp.-  o takim i7 z k to nawet nie myślę, bo cena zabija

 

@katystopej

 

Oczywiście,że  planuje zmianę GPU ale jeszcze mnie tak nie ciśnie bądźmy szczerzy NV pojechała z cenami jeszcze gorzej niz intel (tak wiem kurs etc ale bez jaj) raz wspominasz o 1060 a sekunde potem o 1070  odniosę się wiec do obu:

 

1060 - to taki 980 wiec odpada

 

1070 tu już lepiej ale jaki to następca 970 bo nie cenowo.........

 

 

 
Link to post
Share on other sites
1060 - to taki 980 wiec odpada

A to źle? Tańszy od 980, równie wydajny, żre mniej prądu, więcej VRAM, chłodniejszy.

 

 

 

1070 tu już lepiej ale jaki to następca 970 bo nie cenowo...

1070 to następca 980 imo

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...