Skocz do zawartości

CZAS na nowy komp max 6 tys.


Recommended Posts

Moi drodzy naprawdę gdybym miał ciut wieksze pojecie o złożeniu kompa nie jęczłbym tu o wskazówki i pomoc

Zrobiła się fajna debata ale nie awantura Co ?

Muszę stanąć w obronie Miśków z Komputronika...narawdę są wśród nich fachowcy tyle że właśnie Ci nie maja za specjalnie czasu i ochoty kąbinować z lamerem

Improwizuję ze wszystkimi podzespołami jakie proponujecie gdyż jest tego tak wiele że nie ogarniam tej kuwety

Podgladam Wasze propozycje i myślę ze za tydzień bede miał finalny produkt

Dzieki i respekt

Procesor już mam co ?

Intel Core i5-2500K /3.3GHz,6MB,LGA 1155,BOX

Link to post
Share on other sites

A gdybym spróbował tak :

Procek

Intel Core i5-2500K /3.3GHz,6MB,LGA 1155,BOX

a jakie do niego chłodzenie...weżcie pod uwagę tylko te które wymienię ..żadne inne

Celowo nie podaje ceny niech sobie tam kosztują ...który byście polecili

Scythe Ninja 3

Noctua NH-D14

Scythe Mugen 2 Rev. B

Scythe Yasya

Oczywiście to co o wymienionych chłodzeniach jest w sieci czytałem

Liczę że ktoś tego uzywał i może coś podpowiedzieć

Podobnie jest z płytą główna ..Po selekcji zostały mi te dwie ( Q..wa co za słowo SELEKCJA..he he :D )

MSI P67A-GD55 /intel P67

Gigabyte GA-P67A-UD4

Link to post
Share on other sites

Noctua NH-D14 jak nie liczy się cena to bierz Noctue według mnie walczysz człowieku z wiatrakami ludzie podali Ci bardzo dobre zestawy mówie tu o zestawie GreQ i Daniela .Nie wiem po co z nimi walczysz jak sam mówisz ,, nie znam się na tym'' jak sie nie znasz to rób to tak jak mówią Ci co się znają.Nie rozumie .....

Link to post
Share on other sites

przeczytalem calosc moim zdaniem najlepszy jest zestaw daniela93 ten z gtx570 porzadna budą i zasilaczem, dysk ssd 80 gb tez sie na system przyda. Wydajesz 6 koła na kompa wiec muszą byc najnowsze standarty ale nie ma tez co doplacac 500 stowek za kilka procent wydajnosci lepiej wlożyc to w obudowe, chlodzenie lub zasiłke

Link to post
Share on other sites

KoteK260,Michur jak się nie znacie to komuś nie doradzajcie :D

 

I ma bardzo wydajny PC nic więcej nie potrzeba ewentualnie dać z 6GB RAM ale 8GB to kompletna głupota system pobiera jakieś 1GB z włączono przeglądarko pozostaje 3GB na grę żadna tyle nie pobiera.Obudowa też jest za droga i nie opłacalna Cooler Master Dominator II 692 wystarczy na pewno ładnie wygląda ma bardzo dobre wykonanie, brak ostrych krawędzi,filtry przeciwkurzowe,miejsce na dysk twardy na zewnątrz obudowy,przejściówka na dyski 2,5-1,8,wszystkie stacje 5,25 są z montażem bez narzędziowym wszytko co potrzeba co do dysku SDD 80GB na system i programy to za dużo nie ma co przepłacać 60GB wystarczy i jeszcze zostanie własne dane trzymać będzie na HDD.A dawać starą już podstawke LGA1366 i i7-950 to głupota skoro jest i7-2600K z LGA1155 który jest wydajniejszy przy czym pobór prądu jest mniejszy i lepsze możliwości OC :P

 

Intel Core i7-2600K /3.4GHz,8MB,LGA 1155,BOX Cena:1199zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=35005

Link to post
Share on other sites

Procek

Intel Core i5-2500K

...

Po selekcji zostały mi te dwie ...

MSI P67A-GD55 /intel P67

Gigabyte GA-P67A-UD4

i słuszna decyzja, sabertooth to imo bardziej zabawka niż mobo, a co do tych dwóch: istotnych różnic nie ma, ale skłaniałbym się ku MSI

procesor masz w porządku i tego się trzymaj

 

a jakie do niego chłodzenie...weżcie pod uwagę tylko te które wymienię ..żadne inne

z tej listy wszystkie są ok, i jakiego byś nie kupił, będzie można na nim kręcić i nie mieć za ciepło, nawet jeśli nie zamierzasz (przynajmniej na razie) bawić się OC to wszystkie będą przyzwoicie ciche

 

zostaje reszta zestawu, moja sugestia jest taka:

 

RAM 2x2GB 1333Mhz ewentualnie 1600 jak będą w podobnej cenie, producent ma marginalne znaczenie ważne, żeby nie miały wystających radiatorów a ni nic takiego, bo to tylko bajer dla oka i uniemożliwia potem montaż większości schładzaczy na procesor

 

HDD albo F3 albo Caviar Black, pierwszy cichszy i nieco szybszy, drugi bardziej niezawodny i z 5 letnią gwarancją, może być raid0 ale osobiście nie jestem zwolennikiem rozwiązań, które poza znacznym przyrostem szybkości zapewniają też równy przyrost podatności na błędy, które lubią się wiązać z całkowitą utratą danych

 

PSU Seasonic X-560 tu nie ma co dyskutować, mocniejszego ci nie potrzeba, a o lepszy trudno, jeśli w ogóle się znajdzie

 

Grafika: tu różne osoby pewnie jeszcze przez parę stron będą toczyły zażarty spór o wyższości zielonych nad czerwonymi i odwrotnie, podczas gdy nie jest to tak istotne, ważne jest, że bierzesz grafę z najwyższej półki, a o wadach i zaletach poszczególnych modeli lepiej poczytaj sobie sam, najlepiej na łamach różnych serwisów, bo co redaktor to inaczej zinterpretuje te same wyniki

 

jest też opcja dwóch kart graficznych, nie jest to do końca zły pomysł, ale przy tych najmocniejszych będzie wymagała mocniejszego zasilacza (X-660 lub mocniejszego), niemniej rozważyłbym też przeznaczenie części budżetu (ok 1.5k) na fajny monitor do gier

Link to post
Share on other sites

KoteK260,Michur jak się nie znacie to komuś nie doradzajcie :D

 

I ma bardzo wydajny PC nic więcej nie potrzeba ewentualnie dać z 6GB RAM ale 8GB to kompletna głupota system pobiera jakieś 1GB z włączono przeglądarko pozostaje 3GB na grę żadna tyle nie pobiera.Obudowa też jest za droga i nie opłacalna Cooler Master Dominator II 692 wystarczy na pewno ładnie wygląda ma bardzo dobre wykonanie, brak ostrych krawędzi,filtry przeciwkurzowe,miejsce na dysk twardy na zewnątrz obudowy,przejściówka na dyski 2,5-1,8,wszystkie stacje 5,25 są z montażem bez narzędziowym wszytko co potrzeba co do dysku SDD 80GB na system i programy to za dużo nie ma co przepłacać 60GB wystarczy i jeszcze zostanie własne dane trzymać będzie na HDD.A dawać starą już podstawke LGA1366 i i7-950 to głupota skoro jest i7-2600K z LGA1155 który jest wydajniejszy przy czym pobór prądu jest mniejszy i lepsze możliwości OC :P

 

 

 

 

Intel Core i7-2600K /3.4GHz,8MB,LGA 1155,BOX Cena:1199zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=35005

 

 

 

 

co może noctua będzie złym wyborem ? nie rozśmieszaj mnie człowieku i przeczytaj temat jak nie wiesz o co chodzi ....

Link to post
Share on other sites

Wiadomo Noctua to jeden z lepszych chłodzeń jaki można kupić ale po co mu taki klocek nie będzie robił jakiegoś ekstremalnego OC procesora spokojnie Scythe Ninja 3 wystarczy do 4.0GHz pójdzie bez problemu więcej nie potrzeba do codziennego użytkowania i gier. :D Założyciel tematu robi jech jak chce ja radził bym żeby brałby mój zestaw z pośród wszystkich tu podanych jest najlepszy. :P

Link to post
Share on other sites

co może noctua będzie złym wyborem ? nie rozśmieszaj mnie człowieku i przeczytaj temat jak nie wiesz o co chodzi ....

D14 już dawno przestał być opłacalny. Najpierw wyprzedził go Silver Arrow a teraz Archon i Prolimatech Armagedon.

 

Inna sprawa, że do mocnego OC nie są potrzebne aż tak wydajne coolery.

 

Scythe Ninja 3 wystarczy do 4.0GHz

Do 4GHz to wystarcza box z i5 lub do nowego i7 nie trzeba na upartego nic dokupować (ten boxowy towerek jest całkiem wydajny).
Link to post
Share on other sites

co może noctua będzie złym wyborem ? nie rozśmieszaj mnie człowieku i przeczytaj temat jak nie wiesz o co chodzi ....

D14 już dawno przestał być opłacalny. Najpierw wyprzedził go Silver Arrow a teraz Archon i Prolimatech Armagedon.

 

Inna sprawa, że do mocnego OC nie są potrzebne aż tak wydajne coolery.

 

Scythe Ninja 3 wystarczy do 4.0GHz

Do 4GHz to wystarcza box z i5 lub do nowego i7 nie trzeba na upartego nic dokupować (ten boxowy towerek jest całkiem wydajny).

 

Silver Arrow a teraz Archon i Prolimatech Armagedon. nie napisał że chce te kloce na cepa , za 6k będzie go stać na te 250+ plnów

Link to post
Share on other sites

większość z was pisze po prostu brednie. Az sie czytać nie chce. 6 gb ramu do procka na 1155 :) trzymajcie mnie. komp ma byc za 6 tys. i5 2500k fajny procek ale jesli komp ma byc na pare ładnych lat to tylko i7 (i5-4rdzenie , i7-4rdzenie+HT - roznica w cenie 400 zł) karta graficzna zamiast GTX570 proponuje GTX580 - w koncu komp do gier. Przy cenach ramu spokojnie brac 8GB (jak do 1155 to z wysokimi czestotliwosciami). W tej chwili 4GB to standard. Mozna zaoszczedzi jaz juz ktos chce na budzie. Polecam wyroby CollerMastera, Chiefteca niektóre modele Antca (ale drogie dlatego nie opłacalne). Dwie pierwsze firmy to najlepszy wybór. Sam polecam i na nich składam klientom. Nie zachwalam czegos czego sam nie mialem. Pod 1155 nie ma sensu brac mocnej płyty róznica w podkrecaniu miedzy najlepsza a niby najsłabsza to niecała 100Mhz. Zasilacz do takiego zestawu nie potrzebujesz 1000W tylko o połowe mniejszy. Koledzy polecali Yesico. Tez polecam te firme. Tagany tes sa fajne albo corsair z tanszych polecam chiefteci albo collermastery. Dysk sam bym wzial sobie SSD na system (ale mnie nie stac - ale polecam) jak na raie tylko raz mialem okazje składac na nim komputer. Z alternatyw polecam Raptory 10.000 obrotów. Troche tansze i pojemniejsze. Z wad moge powiedziec ze czesciej sie psuja niz SSD na plus ze zawsze mozna cos z nich odzyskac z SSD raczej bedzei juz poblem. Drugi dysk juz to co lubisz przy grach i tak nie odczujesz różnicy. Jako naped wziałbym Bluray ze wzgledu iz za rok albo dwa moze buc juz to standard. Co do chłodzenia hmm albo Noctua albo Scythe albo Thermalright albo Prolimatech. Ja lubię te dwi ostatnie firmy. Tyle ode mnie.

 

Jesli bedziesz miał pytania wal na meila wener@tlen.pl zawsze z checia pomoge.

 

Sam teraz własnie sobie kupuje zestaw na i7 :) tyle ze ze slabsza grafika (stary wędruje dla młodszego brata)

 

ASUS x58 Maximus Formuła/Rampage - Asrock P67 Pro3 (docelowo płyta na z68)

E8500 - i7 2600k

GTX285 - GTX295

DDR2 4x1GB OCZ 1150 - DDR3 2x2GB OCZ 1866 Mhz

reszta zostaje 2x1TB Seagate 1x500GB Seagate 1x150GB Raptor 10000)

buda Chieftec Ageis

zasilka Tagan 900BZ

chłodzenie Thermalright True Black v.3 musze tylko dokupić nożki do montażu procka :zamykamy:))

 

No i przykładowy moje zestaw ceny znalezione na necie (przykładowe)

GTX580 1900zł

i7 2600k 1200zł

płyta na p67 450-600zł

2x8GB 1866Mhz 550zł

obudowa wg uznania od 300zł

zasilacz hmmm od 350zł

BLUE-RAY LG BH10LS30 350zł

Raptor 150GB 350zł

+ jakis dysk 2TB 400zł

dzwiekowke polecam Asus Xonar D2 ma tylko ona jeden duzy minus. rakwyjsc na panel zew. 400 zł

Ogolnie polecam zainwestowac w dobry CA i głosniki od niego a komp podlaczyc za pomoca coaxial

cały komp miedzy 6000-6500 tys

Link to post
Share on other sites

Gdyby 2600 miał więcej rdzeni i by kosztował tyle co kosztuje to by można o nim myśleć, ale dla gracza 2500 wystarczy w zupełności. Płyta na p67 450-600zł :) a może jakoś bardziej konkretnie. Bo za 450 to dostanie m-ATX a już za 600zł może jakies dobre ATX. Mi się najbardziej podobają te od ASUSA a najbardziej to ta: http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/1782074

A na co mu BLUE-RAY? Tylko jeśli ma kolekcje filmów na BR, a jak gry zaczną wychodzić na BR to wtedy odtwarzacz będzie kosztował 100zł i sobie taki kupi. Rozumiem że te ramy 2x8GB to pomyłka chodziło ci o 2x4GB?

A tak w ogóle to po co ten post skoro żadnych konkretów tylko przedział cenowy od ...zł?

Link to post
Share on other sites

wener piszesz głupoty po co ma dopłacać do GTX580 skoro GTX570 to prawie to samo tylko odchudzona i poprawiona wersja.RAM nie więcej niż 6GB a wystarczy w zupełności 4GB do gier więcej to już przesada nie jest on grafikiem ani innym profesjonalisto gdzie jest to potrzebne i zazwyczaj tyle mało kto posiada on i tak tego nigdy nie wykorzysta.Dysk który podałeś jest bezsensowny przy tym budżecie to już SDD który jest o wiele szybszy i wydajniejszy :)

Link to post
Share on other sites

Jakie GTX570 to poprawiona wersja GTX580 !!!!! Od kiedy się pytam.

Primo. Jak chcesz wsadzic 6GB ramu do płyty która chodzi w dualu ????

Dysk SSD jest szybszy ale i drozszy. Jak byś czytał uwaznie rowniez polecałem dysk SSD. Raptor to tylko moja sugestia ze wzgledow finansowych.

 

Płyte za 405 zł i nie jakies m-atx to np ASROCK P67 Pro3. Jak sie nie znacie to lepiej dalej grajcie sobie w gry.

 

Pamieci za 550 zł to Patrioty 1866 Mhz 8-8-8-24

GTX580 firmy PALIT

 

co jeszcze mam objasnic.

 

Aaaaa niby 8 gb to za duzo. Hmmm. W tej chwili mam 2x2gb i to jest absolutne minimum. Obrabiam video i czasami jakies tam fotki w RAWie wiec dla mnie jest to za mało a 2x4GB na jakis czas wystarczy. Mowiac bardzie zrozumiałym dla was jezykiem -czyli tytułami gier. Jesli grałes sobie w Metro albo chociarz w Prototype na wysokich detalach to byś zrozumiał do czego służy RAM.

 

PS korzystam czesto z rozdziałki 2048x1536 plus wtyki BNC. Przy moim 24cale CRT zaden LCD nie bedzie miał tych kolorów

 

 

TO CO NAJWAZNIEJSZE KOLEGA PISZE ZE KOMPUTER NA 3 LATA MA MU STARCZYC

Link to post
Share on other sites

GTX580 a GTX570 ma podobno wydajność a w cenie jest różnica nie warto przepłacać a płyta główna to MSI P67A-C45 lub z droższych MSI P67A-GD65,ASUS P8P67 PRO co do RAM włożę i 6GB tylko będę chodzić wolniej ale 4GB wystarczy jak odczuje ze to zbyt mało to dokupi sobie jeszcze a prędko to nie nastąpi nie porównuj go do siebie on będzie na tym grał a nie obrabiał video,grafikę..I coś mi się wydaje ze twoja wiedza nie jest za wysoka autor dostał naprawdę dobry zestaw i nie ma co kombinować i mu mieszać :D

Link to post
Share on other sites

adivxv5 pierdoły to ty piszesz i jesteś za krótki żeby dyskutować a o to ile ja pale to cie nie powinno obchodzić mogę i kilogramami a to nie forum od tego i jak byś umiał czytać a nie skończyć edukacje na podstawówce to widział byś ze napisałem ze ma podobno wydajność różnica 11–14% zależy od rozdzielczości jak chce dopłaca 600zł to śmiało nie bronie mu nie mieszaj komuś w głowie :D

Link to post
Share on other sites

Kup kompa za 3000 pln, dla dzisiejszych gier będzie to i tak nieprzeciętny demon. Za zaoszczędzoną kwote za roku kupisz nowego, nowe podzespoły, nowe rozwiązania itd. Po roku znowu to samo.

Kupowanie na 3 lata przy tym jak szybko wchodzą nowe rozwiązania to troche bez sensu. Za to zrobisz miły prezent producentom kupujących ich najdroższe topowe produkty :D

Link to post
Share on other sites

Ludzie, jak patrze na te glupoty to nie wiem czy smiac sie czy plakac.

GTX570 to w zaden sposob ani nie lepsza wersja niz GTX580, ani to bardziej poprawiona. A wydajnosciowo to wogole mu daleko do 580.

W kompie za 6 tys dawac karte 570? Dlatego, ze wam zal pieniedzy? Pamietajcie, ze pieniazki sa autora i robi z nimi co chce, a w tym przypadku najlepiej jest je wydac na 580.

Koniec tematu.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, jak patrze na te glupoty to nie wiem czy smiac sie czy plakac.

GTX570 to w zaden sposob ani nie lepsza wersja niz GTX580, ani to bardziej poprawiona. A wydajnosciowo to wogole mu daleko do 580.

W kompie za 6 tys dawac karte 570? Dlatego, ze wam zal pieniedzy? Pamietajcie, ze pieniazki sa autora i robi z nimi co chce, a w tym przypadku najlepiej jest je wydac na 580.

Koniec tematu.

 

Kurde, sprawdź testy na guru3d.com. Zobacz jak mu strasznie daleko do 580 chociażby w crysis warhead :D

 

Różnica w cenie to średnio 500pln, moim zdaniem nie warto i dobrze mu doradzają.

Link to post
Share on other sites

Ludziska Spoko luzik..luźna guma..Nie napinajcie się ...he he he

Czytam wasze posty i wielkie dzięki za podpowiedzi i wskazówki temat się rozgrzał ale jest świetnie..

nareszcie rozrużniam co to i5 a co i7

wiem ze nie każda płyta główna pasuje do każdego procka...i uwierzcie mi że nie spodziewałem sie aż tak szczegółowych opisów i odpowiedzi.

Żal mi znajomych i członków rodziny którzy kupują gotowe zestawy z Tesco twierdząc że zrobili super interes

To jest forum i tu każdy może swobodnie podać swoje przykłady i doświadczenia nawet te z paleniem zioła ...he he he

Serdecznie wszystkim dzięki

Jedno niestety chyba przebija przez dużą część wypowiedzi...OSZCZĘDNOŚĆ ..po co płacić 50 czy 100 złoty więcej jak wydajność tańszej karty czy procesora jest tylko odrobinę słabsza !!

Nie oszczędzajcie moich pieniedzy..nie jestem milionerem ale przy zakupie zestawu w okolicach 6-6,5 tysiąca naprawdę nie bedę oszczędzał 100 czy 200 złoty na coś tańszego tylko dlatego że jest tańsze...Jeśli jest lepsze to już zdecydowanie tak ...ale zauważyłem że w przedziale cenowym do 3,5 tysiąca nie ma tak dużego wyboru...Jazda zaczyna się własnie od 5 -6 tysięcy i dobrze że tak jest

Dzięki Waszym postom sprzedawcy nie traktują mnie już jak lamera co chce złozyc komp na raty do grania w Queka czy Sim City...

Komutera używam tylko w celach rozrywkowych i chcę cos na 3 - 5 lat za konkretne pieniądze i wali mnie że to się nie opłaca...Nowy wózek z salonu też się nie opłaca ? Skoro po miesiącu od zakupu wartość spada o 10 do 15 procent ?? A jednak ludziska kupuja takie

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Procesor:

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1269 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte GA-P67A-UD4 /intel P67/

659 zł

 

Wentylator:

Thermalright Silver Arrow Multiplatform Cooler

299 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming

399 zł

 

Dysk twardy:

OCZ Agility2 90GB (285MB/275MB/s)

699 zł

 

Drugi dysk twardy:

Western Digital Black 640GB 7200rpm 64MB cache SATA600

249 zł

 

Karta graficzna:

Asus GeForce GTX 580 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI

1999 zł

 

Karta dźwiekowa:

Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer

290 zł

 

Nagrywarka DVD:

Liteon iHAS124 SATA (black)

90 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Dominator II 692 Lite (bez zasilacza)

299 zł

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream2 600W

279 zł

 

 

Suma: 6531 zł brutto

5309.76 zł netto

 

 

Jeśli byś chciał to dorzuć 500 zł i będziesz miał blue-ray .

Zrobiłem tak jak napisałeś 0 oszczędności twoja kasa .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...