Skocz do zawartości

Wymiania kilku czesci z komputera(porada)


Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Mianowicie chcial bym wymieniec kilka czesci na nowe.

 

Moj komputer:

Plyta glowna: nawet niewiem jak sie nazywa

Karta wideo ATI Radeon HD 4800 Series

Karta pamieci : 2x 2gb corsair

Procesor: Inter Core 2 quad Q8200 @2.33GHz

Dysk: Samsung

1Tb

Zasilanie: 600W

 

Ja bym chcial wymienic:

 

*Plyte glowna: Problem jest w tym ze nie moge miec karty dzwiekowej wewnetrznej poniewaz sie nie nie miesci na plycie.

 

*Karta dzwiekowa : Zewnetrzna Creative SB X-Fi Surround 5.1. Mam kino domowe ktore bym chcial podlaczyc tez do komputera i zeby wykrywalo 5.1.

 

Obudowa: Wydaje mi sie ze mam za mala obudowe jak bym chcial zmienic plyte glowna. wiec moze znacie jakies ciekawy obudowy? nie musci bys wybajerowana.

 

Karta Graficzna: Radeona 4870 510m. i mysle ze nie jest najgorsza ale bardzo glosno chodzi...co mnie bardzo denerwuje. oplaca sie ja wymieniac?

 

Chcial bym aby wszystko ze soba elegancko wspolpracowalo. TV i kino domowe Sony

aby bylo wykrywane przez PC(jesli to mozliwe).

 

CZy mozecie mi poradzic jakie czesci byscie wymienili i czy moze jest cos dodali? z gory wielkie dzieki.

a co do kosztow to jeszcze niewiem ale tak myslalem (patrzac na angielkim rynku tak do 300 funtow) moze bym sie zmiescil ale zawsze to moze ulec zmianie

Link to post
Share on other sites

Maly update!

ZASILACZ: Powercool numer modelu: PC 650AUBA

PROCESOR: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz (7 x 333)

PŁYTA GŁÓWNA: Asus P5KPL-AM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

PAMIĘĆ: Corsair XMS2 CM2X2048-6400C5 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-13 @ 270 MHz)

DYSK: SAMSUNG HD103SJ ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

KARTA GRAFICZNA: ATI Radeon HD 4800 Series (4870) (512 MB)

NAPĘDY: Optiarc DVD RW AD-5200S ATA Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW)

SYSTEM OPERACYJNY: Microsoft Windows 7 Ultimate 64 bitowy

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś zadowolony z karty graficznej,to ją zostaw. A czemu chodzi głośno? Pewnie masz referencyjne chłodzenie?

 

Kup sobie Arctic Cooling Twin Turbo Pro i będzie cicho i chłodno:)

 

A z płytą to się zastanów,czy chcesz kupować taką,aby jeszcze wykorzystać stare podzespoły czy kupić wszystko na nowo.

 

Bo teraz kupić płytę główną na DDR 2 to już rzadkość,ale jeszcze gdzieś się znajdą;)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz - co to za cudo? Nigdy nie widziałem takiej firmy. Po za tym jest dość słaby. Radziłbym go zmienić.

Kartę możesz sprzedać i kupić cichego i niewiele słabszego Radeona HD5750.

 

Co do płyty głównej to nie mogę zbytnio zrozumieć o co chodzi w tym zdaniu:

"Plyte glowna: Problem jest w tym ze nie moge miec karty dzwiekowej wewnetrznej poniewaz sie nie nie miesci na plycie."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...