Skocz do zawartości

Dobór zasilacza (pytanie/porada)


Recommended Posts

Witam,

 

po raz kolejny problem z wyborem zasilacza... niestety.

 

Budżet: 700zł

 

Procek i grafika będą podkręcane.

 

Specyfikacja:

CPU: i7 6700k

GPU: SLI gtx 980Ti   /  gtx 1080   (jeszcze nie zdecydowałem)

MB: MSI z170a Gaming M5

RAM: G.Skill Ripjaws 5 3000MHz CL15 16GB (2x8GB)

Cooler CPU: Dark Rock 3

SSD: Samsung EVO 850   250GB

HDD: WD 1TB 7200obr. 64MB BLACK

Monitory: 1. Samsung SyncMaster 2433,   2. ASUS MG248Q czarny

Obudowa: Zalman Z3 Plus czarna

 

Osobiście zastanawiałem się nad zasilaczami:

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm850x-80plus-gold-850w-cp-9020093-eu-779369/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-750w-modular-80-gold-cp-9020078-eu-621321/

 

ale czy którykolwiek z nich byłby godny zakupu? Gdyż przede wszystkim interesuje mnie to czy dadzą sobie radę w podanym konfigu i oczywiście ich żywotność (czy są dobrze zrobione, niewadliwe [naczytałem się troszkę o Corsairach i różnie o różnych modelach ludzie piszą] i czy nie będzie problemu z montażem w obudowie ).

 

Ale chciałbym poznać wasze opinie i jeśli tylko możliwie pomogli podjąć decyzję (również byłbym wdzięczny za jakieś wasze propozycje dotyczące zasilaczy).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marceki
Link to post
Share on other sites

CS850 sobie odpuść na start, środek szału nie robi, do tego krótka gwarancja.

W cenie RMX850 masz https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-platinum-750w-sf-750f14mp-752011/

świetne regulacja napięć jak i tłumieni tętnień, bdb kondensatory, jedna wada, że jest niedostępny.

Tego Evo 850 już masz ?


Pod FHD 144HZ to jeden GTX 1080 CI wystarczy.

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

beznadziejny SSD i mało ram-u jak pod grafikę 

co do zasiłki to najpierw się zdecyduj która karta gtx 980ti/gtx 1080, może gtx 1070 ? Bo niepotrzebnie wtedy idziemy w 650/750W 
Jak by się uprzeć to i jakąś tanią cyfrówkę niby można by było kupić ( ale ogólnie to z lepszych tradycyjnych zasilaczy EVGA G2, SF leadex gold/plat i ewentualnie po taniości cichy RMx ( jeszcze niedawno można było dostać cool master v850 oem na platformie seasonic km3 za 550zł, obecnie 700zł kompletnie nieopłacalny, ale i tak miał gorszą filtrację/tłumienie tętnień, od podanych wyżej modeli ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

beznadziejny SSD

Czemuż tak uważasz?

 

Ostatecznie będę inwestował w gtx 1080. Wolę raz a dobrze i na dłużej.

 

Co do zasilacza... czy ten sam w sobie jest dobry?

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm850x-80plus-gold-850w-cp-9020093-eu-779369/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

Chodzi o wykonanie i wgl czy się sprawdzi (żywotność, brak problemów itd.)?

Czemu tak się akurat o niego wypytuję... mogę go dostać za niższą cenę ale nie chcę się wtopić w jakiegoś beznadziejnego bubla, który szybko zakończy swój żywot.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czemuż tak uważasz?

Bo to szrot na TLC, gdzie są spadki wydajności, skończy się cache i zostajesz z wolnym SSD.

Nie potrzebujesz 850W pod GTX 1080, ponad 100zł taniej masz wersję 750W, która tutaj będzie miała ogromny zapas mocy.

Link to post
Share on other sites

Kup 650W od Super Flower lub EVGA z sprawnością gold+ i masz zasilacz z głowy model który byś nie wziął z takowym certyfikatem tych producentów będzie spełniał zadanie. Większa moc to czysta głupota jak ci ludzie wyżej do tego zestawu polecają 850W to yy trochę dziwne propozycje...

Edytowane przez Overclock666G
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...