Skocz do zawartości

Niższe odświeżanie w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez RafiXll,

Recommended Posts

Witam wszystkich, 
Parę dni temu sprawiłem sobie parę tytułów, które chciałem ograć, a że wreszcie nabyłem odpowiedni komputer miałem taką możliwość. Niestety, ale nie jest mi dane w pełni się cieszyć, a wszystko przez minimalne ścięcia animacji wynikające z ustawień odświeżania w grach. Obecnie mam podłączony do komputera telewizor Samsunga, który odświeża w 60hz, jednakże w grach takich jak GTA V czy Battlefield Hardline mogę ustawić maksymalnie 59hz. Dotyczy to większości rozdzielczości, jedynie kilka z nich oferuje ustawienie 60hz. Moje pytanie brzmi: "jak to obejść?". Czytałem gdzieś w internecie, że zmiana kabla na taki z displayport może pomóc, aczkolwiek w telewizorze mam wyłącznie możliwość podłączenia HDMI. Czy kabel z dwoma różnymi końcówkami (displayport -> hdmi) będzie równie dobrym rozwiązaniem? A może lepszym rozwiązaniem będzie adapter?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na tv nie ustrzeżesz się opóźnień - mają wysoki input lag, miałem podobny problem przy xboxie 360 Na samsungu ue486400

Input lag powodował spore problemy. przy podłączeniu do monitora wszystko było ok.

Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno monitora albo wyłączanie wszystkich zbędnych bajerów w tv ( to powinno częściowo pomóc ) jest jeszcze sprawa matrycy w tv. Możesz ustawić niestandardową rozdzielczość i inne taktowanie, jednakże w ten sposób możesz uszkodzić tv...

Edytowane przez RafiXll
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest tak, ustawiam full hd i maksymalnie mogę ustawić 59hz i jest to dla większości rozdzielczości, ale są też takie, w których mogę ustawić te 60hz np. 1600x900 i wtedy nie ma tego problemu.


EDIT: Gram z vsync bo nie lubię grać bez. A afterburner pokazuje w zależności od ustawienia odświeżania. Na 59hz w 1080p pokazuje 59fps, na 60hz w 900p pokazuje 60fps.

Edytowane przez freakyz95
Link to post
Share on other sites

A inne złącze HDMI? 

Zaraz sprawdzę :)

 

EDIT: Podłączyłem pod drugie złącze HDMI w TV i niestety nic to nie dało. Powiem więcej, na tym drugim nie ma nawet natywnej rozdzielczości 1920x1080, tylko 1600x900 :/

EDIT: Walnąłem formata i teraz wszystko śmiga. Temat do zamknięcia, a Panom, którzy poświęcili swój czas dziękuję :)

Edytowane przez freakyz95
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...