Skocz do zawartości

Recommended Posts

Maya u5 lepsza integra ? hahaha boże ale specjaliści

 

Maya jest najmocniejsza w swojej cenie odkąd nie sprzedają już AIM SC8000.

 

Nie podbija żadnych tonów, tylko je wzmacnia i wzbogaca co jest bardzo dobrą sprawą.

 

Cloudy to słuchawki o neutralnym brzmieniu więc do May-ki idealnie pasują, dźwięk będzie dużo lepszy, pozycjonowanie i jakość mikrofonu będzie wgl na innym poziomie.

 

Prodigy Cube ma sens jak wymienisz opampy czyli jakieś 100zł mniej więcej. Tak to nic specjalnego do czego warto dopłacać.

 

Testowałem dużo słuchawek tańszych, droższych z Maya u5 i jak za te pieniądzę jest nie do przebicia, a każde słuchawki sporo zyskują

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

warto jeszcze zastanowić się nad SMSL M2. Posiada na pokładzie ESS ES9023. Pewnie sam układ nie wyciśnie za dużo z tego przetwornika ale aspekt przestrzenni będzie naprawdę dobry w tym budżecie, co się z pewnością przyda podczas gierkowania.

Link to post
Share on other sites

Maya u5 lepsza integra ? hahaha boże ale specjaliści

 

Mnie to cacko nigdy nie przekonało, bardziej patrzę na ten sprzęt w kategoriach funkcjonalności niż jakości dźwięku. Przewaga ewentualnie ze względu na większą moc.

 

Testowałem dużo słuchawek tańszych, droższych z Maya u5 i jak za te pieniądzę jest nie do przebicia, a każde słuchawki sporo zyskują

 

Nie nadużywałbym tego stwierdzenia, bo zapewne jest wiele urządzeń Tobie nieznanych, specjalisto :)

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Panowie za opinie i sugestie. Co do SMSL M2 to czytałem, że bardzo wiele użytkowników miało z nimi problem. Dalej nie wiem co wybrać, jest to temat gdzie jest wiele skrajnych opinii. Może ktoś jeszcze coś zasugeruje lub poleci? Na chwilę obecną ten Prodigy do mnie przemawia ale skoro na starcie będę musiał dopłacać do nowych opamow to nie wiem czy się oplaca

Link to post
Share on other sites

Miało to jest w tym momencie słowo klucz.

 

Problem był przy starszych urządzeniach opartych o inny odbiornik USB. Z resztą przy tamtych wystarczyło wymienić wadliwy EEPROM i przeprogramować, koszt akcji to parę zł. Znajomy mi ograniał coś takiego bezproblemowo, a na mp3store było kilku takich magików.

 

Teraz nie powinno być problemu, a dodatkowo masz towar z Polski z gwarancją, no ja nie wiem czego tu się bać... My braliśmy z Chin i każdy się cieszył :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

A jaki masz telefon? Nie wszystkie obsługują DAC-i mimo, że wsparcie do USB Audio jest w Androidach od dawna. Zdarzają się też takie kwiatki które nie mają obsługi OTG.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites
Co do SMSL M2 to czytałem, że bardzo wiele użytkowników miało z nimi problem.

co się czasami zdarza w przypadku Chińczyków,niestety.  Nie mniej jednak ja bym się nie bał kupna z polskiej dystrybucji na dwuletniej gwarancji. Zawsze możesz sprzęt zwrócić do 10 dniach,gdyby pojawiłby się jakieś problemy ale to mało prawdopodobne.

Okej, a czy m2 będzie lepszy od cuba z wymienionym opamem?

ciężko ocenić.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

A jaki masz telefon? Nie wszystkie obsługują DAC-i mimo, że wsparcie do USB Audio jest w Androidach od dawna. Zdarzają się też takie kwiatki które nie mają obsługi OTG.

Na Galaxy Note 1 i starej xperji świeci dioda łapie zasilanie ale na tym koniec a na k3 Note i ulefon vienna mimo włączenia przesyłu audio po USB zero reakcji nawet napięcia nie dostaje

Link to post
Share on other sites

Te problemy o których pisał FeX były z wersją na innym kontrolerze USB. W aktualnych wersjach jest TAS1020 a to taki trochę highend w tym temacie. Jeśli chodzi o wybór pomiędzy M2 a Cube pod słuchawki i do gier to ja bym raczej brał Cube. Najlepiej byłoby obie wytestować pod tym samym setupem i przez jedną osobę bo to jednak w pewnej mierze subiektywne jest. Zaletą M2 jest kontroler asynchroniczny, zaletą Cube'a - możliwość wymiany opampów.


Na Galaxy Note 1 i starej xperji świeci dioda łapie zasilanie ale na tym koniec a na k3 Note i ulefon vienna mimo włączenia przesyłu audio po USB zero reakcji nawet napięcia nie dostaje

 

Note 1 raczej napewno nie zadziała, K3 note powinien, ale pewnie jedynie z DACiem z własnym zasilaniem bo za mało prądu oddaje przez USB (to moje przypuszczenie).

 

Tu jest lista z zeszłego roku:

 

http://www.extreamsd.com/index.php/2015-07-22-12-01-14/usb-audio-driver

Link to post
Share on other sites

w tej konfiguracji czarna kostka gra dobrze. Można się pobawić w wymianę ,bo to daje sporo frajdy ale jak napisałem wyżej najpierw zapoznaj się z układem. Druga sprawa do CS:GO i Hyperów wystarczy ,montowanie bardziej przestrzennych oampów będzie ograniczane w pewnym stopniu przez same słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci bardzo za pomoc ale korzystając z okazji zapytam jeszcze jaki program polecasz do zabawy z equalizerem?

I czy jak kupię przejściówkę z małego Jacka na duży to będzie jakaś różnica w jakości dźwięku po podłączeniu do Cuba?

Edytowane przez szarusek
Link to post
Share on other sites

nie używam EQ, a polecam takie już wbudowane w odtwarzacze multimedialne (AIMP ,itp.)

I czy jak kupię przejściówkę z małego Jacka na duży to będzie jakaś różnica w jakości dźwięku po podłączeniu do Cuba?

nie powinno być różnicy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...