Skocz do zawartości

Komputer się nie włącza.


Recommended Posts

Tak jak w temacie. Komputer się nie uruchamia po wymianie chłodzenia. Zasilacz sprawny, więc pewnie uwaliłem albo prock albo MOBO, pytanie teraz czy jestem sam w stanie to sprawdzić? Klikanie na start nie powoduje nawet przekręcenia się wiatraka.

CPU: i5 4670K

MOBO MSI B85G43

Link to post
Share on other sites

Otóż. Zdjąłem chłodzenie Liqmax II 240. Na procesorze było zbyt dużo pasty więc po wstępnym oczyszczeniu pasty z procesora, wyjąłem go i wyczyściłem ranty, tak by nie było śladów pasty. Założyłem z powrotem procka oraz założyłem chłodzenie SPC HE 1225. Myślę że zbyt mocno dokręciłem śruby i uwaliłem proca, choć po wyjęciu go ponownie nie widziałem żadnych uszkodzeń. Chodzi ci o wentylator CPU?

Edytowane przez TheDariusz
Link to post
Share on other sites

Sam socket nie wygląda źle, chociaż patrzę na komórce, jak się przyglądaleś to nie było żadnego pinu odgiętego w drugą stronę lub stykniętego z innym? Weź podłącz wszystko jeszcze raz i obczaj, wszystko po kolei. Rozumiem żadnej reakcji na power? Możesz jeszcze spróbować sam zewrzeć powera np. Śrubokrętem bezpośrednio na płycie.

Link to post
Share on other sites

W prawym dolnym rogu jeden pin wyglądają dziwnie, ale może tak powinien wyglądać: https://postimg.org/image/mbdbe9lpf/

Wiem że jakość słaba ale niestety taki aparat w tym Xiaomi Redmi 3 Note Pro

Mogę próbować uruchomić kompa bez coolera, czy za każdym razem muszę go montować i nakładać pastę? A jak zewrzeć Powera to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Weź zaznacz nawet w paincie o którego pina Ci chodzi, jak masz to zadładaj to intelowskie do testowania, jest na zatrzaski, szybki montaż/demontaż, raz nałóż pastę na cepa do testowania, później poprawisz jak zatrybi.

Link to post
Share on other sites

Też go właśnie zobaczyłem, tyle że na zdjęciu jest po lewej stronie i tak właśnie rozkminiałem, ściągnij zdjęcia gniazda z neta i porównaj, choć na zdjęciu wygląda na krzywy. Jeśli się okaże że coś z nim nie tak, możesz próbować ratować płytę. Pierwszy sposób to oddać do zegarmistrza, oni cały czas na mm pracują, lub kupić w aptece igłę do zastrzyków z małą średnicą, wkładasz w pin i prostujesz. Pamiętaj w razie czego żeby być ostrożnym, zrobisz jak zechcesz, to są tylko podpowiedzi, odpowiedzialności nie biorę jak więcej szkód będzie :) aczkolwiek może być to to zwłaszcza że żadnych cudawianek z kompem nie robiłeś, tylko demontaż procesora i wymiana chłodzenia.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Pójdę do sklepu komputerowego i oddam im go do sprawdzenia. Niech mi powiedzą co jest nie tak. Ja wolę się w to już nie bawić. Jeszcze uszkodzę coś więcej. Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A jak nie będą wiedzieli to przyjdzie mi kupić i procek i mobo Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Płyta jak i procesor jest na gwarancji, pytanie czy w razie gdyby okazało się że płyta jest uszkodzona właśnie w tym miejscu przyjmą to na gwarancję? Bo skoro jest ta gwarancja to może warto wysłać do nich. 20 zł za wysyłkę to mniej niż 300 zł za MOBO lub 800 za procka.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...