Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko, wczoraj rozwaliły mi się stare steelseriesy raw prism, ogólnie jakość ich wykonania jest na poziomie jakości moich szczochów w kiblu. pękły z dwóch stron w tym samym miejscu czyli w górnej części zmiany regulacji wysokości słuchawki.  Szukam słuchawek do gier i muzyki wraz z mikrofonem ponieważ dużo siedzę na ts lub skype. Budżet na słuchawki który mam to 500 zł i ani złotówki więcej. Uprzedzę waszą sugestie że mogę kupić dobre słuchawki i mikrofon osobno, nie nie chcę takiej opcji :)

Chciałbym też słuchawki dość wytrzymałe, czemu? Wszystkie słuchawki albo mi się same rozwalają albo ja je rozwalam chociaż to nie specjalnie czasem spadną z biurka.

Znalazłem takie słuchawki i proszę o wasze doradztwo :)

https://www.morele.net/sluchawki-steelseries-siberia-350-black-51202-867301/

Link to post
Share on other sites

Kolejny leniuszek z samego rana do nas zawitał :)

Hiper cloud i albo Prodigy cube albo jakiś x-fi

Cloudy oczywiście 1

 

A co do dopisku o WC mogłeś naprawdę się powstrzymać

 

Poczytaj przyklejone użyj opcji szukaj

Link to post
Share on other sites

Dla przypomnienia kawałek tekstu z mojej recenzji SS RAW Prism.

 

Tworzywo z jakiego są wykonane słuchawki nie budzi u mnie zaufania. Szczególnie tyczy się to kwestii pałąka, który jest ogniwem łączącym muszle. Pałąk jest w CAŁOŚCI wykonany z plastiku, plastikowe są również prowadnice, które mają około 2mm grubości. Przy rozsuniętym pałąku w miejscu, gdzie prowadnica zostaje odsłonięta powstają największe naprężenia i jestem pewien, że w tym miejscu słuchawki będą zwyczajnie pękać. Metalowe prowadnice w słuchawkach to dla mnie konieczność. Jeśli chodzi o wygląd no to już jest kwestia gustu, ale muszę przyznać, że gdyby nie ten kolorowy pierścień (który można wyłączyć) to te słuchawki mogą się podobać.

 

Jeśli chodzi o autora tematu to mam wrażenie, że nie potrafi uczyć się na własnych błędach. Wybrane przez niego słuchawki prezentują żałosny wręcz stosunek cena/jakość. Ktoś jest gotów wydać 500zł na ten wynalazek?

 

Jeśli ograniczasz się do do headsetów to HyperX Cloud v1, tak jak kolega wyżej wspomniał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zasadzie skoro nie zależy ci na jakości dźwięku bo z góry odrzucasz możliwość zakupu normalnych słuchawek to poleciłbym ci te przynajmniej będzie tanio:

http://www.ceneo.pl/917539#tab=spec

 

A tak na poważnie to wygrzebałem na allegro Superluxy w wersji z wtykami 3,5mm zamiast studyjnych xlr (tamte maja oznaczenie 660X)

http://allegro.pl/sluchawki-superlux-hmd-660e-dla-graczy-i6144116377.html

 

Jedyne co bym z miejsca w tych słuchawkach zmienił to pady na wygodniejsze. Osobiście jestem zwolennikiem welurowych (ale jak uszy ci się nie pocą i wolisz wincej basssu to możesz poszukać lepszych skórzanych albo nawet zostać przy oryginalnych

welury po taniości

http://www.ceneo.pl/30283881#tab=spec

jedne z najwygodniejszych na rynku welurów (mam takie) komfort w nich to bajka

http://www.ceneo.pl/28397419#tab=spec

Link to post
Share on other sites

kombajn, a próbowałeś zakładać te pierwsze wymienione przez Ciebie pady na muszle wielkości tych z podanych Superluxów, czy tez odpowiedników Beyera?

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zależy mi na jakości dźwięku słuchawek oraz wygodzie ich noszenia. Myślałem żeby zakupić jakieś słuchawki na USB :) FeX na raw prism wydałem ponad 200 zł i zakupiłem je w grudniu ale roku 2014 wpis powstał rok później :)

Edytowane przez Dreagon
Link to post
Share on other sites

FeX na raw prism wydałem ponad 200 zł i zakupiłem je w grudniu ale roku 2014 wpis powstał rok później :)

 

Ja wiem, ostrzegam tylko inne osoby, ktoś może z tego jakąś lekcję wyciągnie.

 

zależy mi na jakości dźwięku słuchawek oraz wygodzie ich noszenia. Myślałem żeby zakupić jakieś słuchawki na USB :)

 

W takim razie HyperX Cloud, jeżeli do dziś miałeś RAW Prism to zmiana będzie spooooora.

 

Słuchawki na USB są ciulowe, bo korzystają z wbudowanych układów dźwiękowych. Nawet tak na logikę, co za układ (karta dźwiękowa) może się zmieścić w słuchawkach? Takie słuchawki USB korzystają tylko z tego co mają, zawsze będą grały tak samo słabo. Zwykłe na jacku grają lepiej z lepszą kartą, lepszych sprzętem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kombajn, a próbowałeś zakładać te pierwsze wymienione przez Ciebie pady na muszle wielkości tych z podanych Superluxów, czy tez odpowiedników Beyera?

Szczere to nie, bo mam welury beyerowskie ale w opisie stoi "Pady Welurowe do serii Beyerdynamic DT770 /DT990" wiec powinny pasować.

Przy okazji zrobiłem dwa dodatkowe mody do swoich Superluxów HD330 pierwszy to usunięcie absolutnie wszystkich gąbek tak że została sama obudowa i przetworniki (estetyka kuleje bo przez kratkę widać kable). W pierwszej chwili wydawało mi sie ze słuchawki graja gorzej, ale potem przełączyłem FiiO E10k na hi gain i całość zaczęła "robić robotę". Drugi to dodanie kawałka linki w szczelinę między przetwornikiem a nausznikiem dzięki czemu zwiększa się odległość miedzy uchem a przetwornikiem - poprawiła się scena do tego stopnia że ciągle mi się wydaje że mam włączone głośniki a nie słuchawki.

Filmik na temat modu z linką autor co prawda twierdzi że poprawia mu sie komfort (czego ja nie stwierdzam ale ciężko poprawić komfort na moich welurach) ale mi poprawie uległa scena.

Link to post
Share on other sites

A wracając do tematu to jakbyś miał 600 zamiast 500 zł to mógłbyś sobie sprawić komplet:

SUPERLUX HMD660X w wersji z xlr

http://www.ceneo.pl/16067614#tab=spec

FOCUSRITE SCARLETT SOLO  

http://www.ceneo.pl/32628531#tab=spec

 

I zaręczam ci że szybko zweryfikujesz stwierdzenie "szczerze na jakość dźwięku raw prism nie narzekałem".

Link to post
Share on other sites

To nie chodzi o to czy idziesz w zaparte czy nie, tylko o to że niska podstawowa półka kart dźwiękowych na USB to wydatek rzędu +/- 400 zł. To co dostajesz wmontowane w słuchawki USB to jest szrot po prostu.

Link to post
Share on other sites

kombajn, czasem piszesz mądrze, ale ten zestaw powyżej nie jest tego przykładem. Kupować interfejs za 400zł żeby lepiej napędzić mikrofon na XLR, który nawet na zwykłym jacku i tak sobie daje radę ze zwykłej integry? Nie rozumiem tego zestawu. Dźwiękowo dla słuchawek ten Scarlett to też taki średniaczek, a 400zł to sporo za dużo, chyba, że ktoś potrafi taki interfejs wykorzystać, ale nie zrobi tego słuchając muzyki i grając w gry.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no trudno kombajn, nie twierdze że słuchawki na USB są najlepsze ale takie przypadły mi do gustu bo od samego początku takie miałem, na początku jakieś z mincrosoftu rozwaliły się, potem creative tactic 3d alpha, teraz miałem steelseries raw prism :)


I od razu wam także odpowiadam że nie ogarniam regulacji dźwięku na tonach czy innych rzeczach :)

Link to post
Share on other sites

Niska podstawowa 400zł? Ładnie żeśmy poziom podnieśli.

 

SMSL M2 można kupić za 200zł jest wart polecenia. Teraz w promocji jest jeszcze AIM AS372 na USB, też poniżej 200zł.


Dreagon nie spróbujesz to się nie przekonasz. Możesz kupić kolejne USB, ja Ci w tym nie przeszkodzę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie dla przykładu takie VE MONK z Chin za 5$ rozjeżdzają dźwiękowo Cloud Drony czy RAW Prism na lewo i prawo, a takich słuchawek przez nie rozjeżdzanych jest dla mnie trochę :)

 

SOMiC V2 przeze mnie posiadane o wartości ok. 40$ grają dla mnie lepiej niż wiele słuchawek za 2-3k, które miałem okazję słuchać, a nawet lepiej niż takie Sonorusy X za 20k.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

a nie rozwalą się?? :) dobra rzeczywiście cena nie gra roli :)

jakość powalająca ale pewnie z odpowiednią kartą dźwiękową :)

wciąż się zastanawiam pomiędzy tym co Wy mówicie a Tym co myślę czyli nad złączem  USB :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...