Skocz do zawartości

Bezprzewodowy kabel :) czyli bezprzewodowe przesyłanie dźwięku


Recommended Posts

Hejka
Nie raz wieczorkiem oglądamy z żonką film ale TV musi być cicho żeby nie obudził śpiącego synka.

 

Szukam urządzenia które wepnę do mojego Raspberry Pi albo telewizora i które prześle mi dźwięk do drugiego urządzenia do którego wepnę trójnik jack i np. 2 pary słuchawek. Szukałem po hasłach wireless jack, bezprzewodowy adapter audio, bezprzewodowy kabel ale nic sensownego ani dostępnego w polsce czy ebayu/alliexpress nie znalazłem. Widziałem też androidowe apki i niektóre z nich nawet mają serwer na raspberry ale wtedy musiałbym kasować LibreELEC którego używam na malince. Owszem są oczywiście bezprzewodowe głośniki i słuchawki ale nic z gniazdem jackowym w które można wpiąć trójnik

 

//EDIT

Znalazłem coś takiego jak BlueWalker Wireless Hi-Fi Link. Jak znajdziecie podobne urządzenia ale dostepne z alliexpres lub w Polsce dajcie znać.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Tak dla potomnych którzy będą szukać rozwiązania i wygooglają ten topik - użyłem samochodowego transmitera fm z wejściem AUX. Do wejścia podłączyłem telewizor kablem minijack (męski-męski) a sam transmiter zasiliłem zasilaczem 12V z jakiegoś swojego urządzenia (mój transmiter można zasilać napięciem z zakresu 12-24V). Ustawiłem na wybraną częstotliwość a sygnał odbieram radiem w komórce (oczywiście ze słuchawkami czyli tak jak chciałem). Wbrew ogólnej opinii o transmiterach byłem pozytywnie zaskoczony. Może nie ma takiej głębi jak moje 668b + fiio e10 ale absolutnie nie ustępuje zwykłym głośnikom w telewizorze. Oczywiście stereo jest.
 
Warunkiem powodzenia jest duży poziom głośności sygnału wejściowego, tak aby jego odległość od poziomu szumów była jak największa. Bo szumy w tych transmiterach ZAWSZE będą, bo łapią wszelkie zakłócenia z urządzeń w domu. Dlatego telewizor powinien:
- albo odłączać głos głośników po wpięciu słuchawek
- albo posiadać osobny wskaźnik głośności dla wyjścia słuchawkowego
 
Mój Panasonic ma tą drugą opcję i wyjście słuchawkowe mam na max, głośność tunera dvb-t lub odtwarzacza XBMC na max, głośność transmitera oczywiście też, a głośność ogólna telewizora na minimum. Podczas słuchania na komórce słychać lekkie szumy ale poziom głośności jest zdecydowanie zbyt wysoki więc muszę trochę ściszyć i wtedy rzeczywiście nie słychać w ogóle szumów tylko sam dźwięk, który jak pisałem jest bdb jakości. Mały z żonką śpią a ja mogę przyjemnie oglądać filmy.
 
Ja za transmiter dałem 49zł więc drogo, na allegro są o wiele tańsze a ponoć też dają radę. Grunt żeby miały wejście AUX.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...