Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, składam znajomemu komputer. Namawiałem kolegę żeby poczekał na GTX 1060 i RX 480 od czerwca i było warto :)

  • Zastosowanie komputera : Gry ( Wiedźmin, Skyrim, Fallout itp.)
  • Maksymalna kwota : 4000zł (z malutką dopłatą, typu 32zł)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :Do końca miesiąca(31 lipca kończy się promocja od MSI)
  • Których części potrzebuję : Obudowa i zawartość.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model 1680x1050 (Znajomy go zmieni na coś w 1920x1080 w okolicach września)
  • Specjalne wymagania : Jeżeli GTX 1060 to od MSI, dają google VR w zestawie, łączna kwota na morele to 1499zł za kartę. Chyba że inni producenci też coś dorzucają, czekam na sugestie.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/bpHDmH/
  • Inne : Znajomy nie zamierza podkręcać, a ja póki co nie chcę bawić się w OC na czyimś sprzęcie, zbyt małe doświadczenie :)

 

 

Teraz tak, złożyłem wstępnie coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/bpHDmH/

 

Coś takiego będzie odpowiednie? Ramy wybrałem na taktowaniu 2133, gdyż płyta ma max właśnie takie taktowanie, a 16gb myślę bardziej o przyszłości, lepiej mieć na zapas. 

 

W okolicach września, tak już też pisałem dokupiony zostanie monitor 1920x1080, oraz prawdopodobnie dysk SSD na system.

 

Waham się z PSU, teoretycznie do i5 6600 +gtx 1060 powinien wystarczyć nawet 450W, jednak zawsze jest to możliwość ewentualnej rozbudowy w przyszłości, a prądu i tak pobierze chyba tylko tyle, ile potrzebuje?

 

Co do CPU, rozumiem że stockowy wentylator będzie w zestawie z prockiem, tak jak to kiedyś bywało? Jeżeli na morele zamówię pastę na procka, nałożą ją przy składaniu komputera?

 

W cenę wchodzi również złożenie, co prawda mógłbym sam go złożyć(kilka już składałem), ale nie chcę ryzykować możliwym uszkodzeniem sprzętu dobrego przyjaciela :)

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Ja za 4000 złożyłem coś takiego

 

 

Płyta główna MSI B150M NIGHT ELF, B150, DualDDR4-2133, SATA3, DVI, USB 3.1, mATX

  2 690846_0_i128.jpg  montaż bez chłodzenia

     3 479659_0_i128.jpgDysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 228,00 zł

  4 757623_0_i128.jpegProcesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80662I56500) 925,00 zł Piątek (22 VII)

więcej

 

  5 707485_0_i128.jpegObudowa SilentiumPC Gladius M35, Czarny (SPC128) 195,00 zł Piątek (22 VII) Usuń

więcej

 

  6 719425_0_i128.jpegPamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/16) 339,00 zł Piątek (22 VII) Usuń

więcej

 

  7 549804_0_i128.jpgZasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) 225,00 zł Piątek (22 VII) Usuń

więcej

 

  720767_0_i128.jpegDysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-774554/

 

Wyszło mi 4175 złotych. Jak nie chcesz na razie ssd to masz do wydania jeszcze jakieś 150 złotych, więc w sumie wybierasz między i5 6500 + chłodzenie a i5-6600 bez chłodzenia inne niż boxowe.

Link to post
Share on other sites

polecam wziąć na start ssd, zainstalować na nim system a hdd dokupić później (chociażby we wrześniu jak już wspomniałeś)

co do chłodzenia, warto najpierw złożyć system z boxowym a potem sprawdzić czy np. przy stuprocentowym obciążeniu nie jest za głośno. napewno nie jest to priorytetowy zakup.

Link to post
Share on other sites

Drogi przyjacielu. Pobór prądu tylko i wyłącznie będzie maleć. Te 40W na +12V w TT SE nie będą żadnym zbawieniem.

 

Autorze. Poza zasilaczem zmien mobo na MSI B150 Nigth Elf. Użyj kodów na montaż za 1 zł i zamiast wydanych tych 90 zł, wieź sobie daj na CPU SPC Fera 3. Będzie znacznie ciszej. 

Link to post
Share on other sites

Mógłbym prosić o kod na złożenie? Jest takowy na morele? Wiem że był na esc.pl, ale oni do 25 mają zamknięty sklep.

 

Edit:Już znalazłem na benchmarku, dzięki. Tylko jeszcze jedno pytanie. Jak użyć 2 kodów? Zauważyłem że jeszcze jest kod na pendrive.

Chłodzenie daję Spartana 3 Pro HE102, chodzi o minimalizację już kosztów, a wiadomo że już dużo lepsze chłodzenie niż box.

Edit2:Jednak Fera 3 :)

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Drogi przyjacielu. Pobór prądu tylko i wyłącznie będzie maleć. 

gtx titan 3 way sli tdp ponad 700w ;) Z 1060 w łączenie kart się nie pobawi, ale w ciągu 5 lat jak będzie zmieniał kartę to kto wie ile W będzie potrzebował?

Link to post
Share on other sites

 

 

Z 1060 w łączenie kart się nie pobawi,

Po kij ? - prędzej kartę wymieni.

 

 

gtx titan 3 way sli tdp ponad 700w

TDP nie równa się ilości pobieranej energii tylko wydzielanego ciepła. Dalekosiężne wywody zachowaj już dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Co z tego, że będziesz miał zasilacz z 5 letnią gwarancją, skoro przez te 5 lat pewnie będziesz zmieniał części na lepsze, którą mogą wymagać czegoś więcej niż 450W?

Ten TT nie spełnia norm ATX i taki Corsair CX450W tudzież super flower 450w zasili znacznie potężniejsze zestawy niż ten Tt

Link to post
Share on other sites

Panowie, ponawiam prośbę o odpowiedź związaną z i5. Chciałbym zamówić ten komputer. Z góry dzięki :)

 

Jednak jest problem z zasilaczem. Na morele.net jest dostępny dopiero od 2 lipca. Jaki zamiennik mogę wstawić? Może Thermaltake 530w? 

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Panowie, ponawiam prośbę o odpowiedź związaną z i5. Chciałbym zamówić ten komputer. Z góry dzięki :)

 

Jednak jest problem z zasilaczem. Na morele.net jest dostępny dopiero od 2 lipca. Jaki zamiennik mogę wstawić? Może Thermaltake 530w? 

Ten Thermaltake nie spełnia norm ATX.

Wstaw tam Super Flower Amazon 450W.Jest nawet lepszy od CX450, tylko nie posiada modularnego okablowania.

Jeżeli masz fundusze, możesz dopłacić do i5 6600, przy VR może się przydać, bo chyba to planujesz robić skoro bierzesz karte MSI

 

@Edit

Dobra, te google VR są do telefonu a nie komputera.Nadal nie zmienia faktu, że jak masz fundusz to możesz do tej i5 6600 dopłacić

Edytowane przez Stasio132
Link to post
Share on other sites

Niby w czym, jak tam wygląda kwestia regulacji napięć, wiesz może ?

W tym, że super flower wytrzyma większe obciążenie.Przy testach zasilal zestaw o 130% większym poborze mocy od jego mocy znamionowej 450w, oczywiście wszystko było stabilne, także za tą cenę brakuje tylko modularnosci, ale to nie problem wystarczy obudowa z zatoka na PSU.CX450 tyle nie da rady.Super Flower to wysoka półka zasilaczy ;)

Regulacja napięć jest znikoma.

Edytowane przez Stasio132
Link to post
Share on other sites

Przestań siać farmazony o tym zasilaczu bo to nie jest lepsza jednostka niż CX450M na którego poza modularnością masz 5 lat gwary i mocniejszą linię +12V, do tego DC-DC, a nie na czterech słabych dwunastkach po 15A. 

Spytałem na jakiej zasadzie odbywa się w SF XT regulacja napięć, a Ty nie wiesz i wypisujesz banały.

W SF godne uwagi zaczynają się od serii Leadex.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To znowu ja, ostatecznie nie zdecydowałem się na morele, w związku z brakiem GTX 1060 od MSI, wysyłką opóźnioną przez PSU oraz w sumie delikatnie tańsze komponenty od ESC.PL.

 

Teraz kilka pytań:

1. Jak zaznaczyć opcję montażu? Jest ona domyślnie ustawiona?

2. Jak użyć kodu bonusowego do montażu?

3. Czy jest możliwość wyboru własnej pasty pod CPU?

4. Rozumiem że taki zestaw styknie(zdjęcie niżej)?

 

PS. Pierwszy raz zamawiam coś od ESC.pl, więc przepraszam za moje nierozgarnięcie.

http://iv.pl/images/06148408719894425072.png

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Jak zaznaczyć opcję montażu? Jest ona domyślnie ustawiona?

 

 

2. Jak użyć kodu bonusowego do montażu?

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

3. Czy jest możliwość wyboru własnej pasty pod CPU?

 

Dodaj sobie chociażby MX-2 do koszyka i dopisz w komentarzu żeby jej użyli podczas montażu. Resztę oczywiście niech wrzucą do przesyłki.

 

 

4. Rozumiem że taki zestaw styknie(zdjęcie niżej)?

 

Coś gdzieś bym tu może wykombinował. Ogólnie jest bdb.  Moim zdaniem bdb opcja. Schodzisz na CPU Intel Core i5-6500 dokładając zaoszczędzone pieniądze do AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/

 

Co zyskujesz ? A zyskujesz w ten sposób możliwość OC CPU poprzez BCLK. Nawet na auto (wciskasz X podczas botowania) i masz ponad 4.0 GHz na każdym rdzeniu. Oczywiście będzie można ręcznie wycisnąć trochę więcej. Płyta posiada osobny do tego kontroler więc nie ma co się bać o podnoszenie BCLK. 

Link to post
Share on other sites

Znaczy to jest komputer dla kolegi, a on jest totalnie zielony w tych sprawach, więc OC raczej odpada, a też nie mam ochoty mu kręcić, z racji że to nie mój sprzęt.

Znaczy to jest komputer dla kolegi, a on jest totalnie zielony w tych sprawach, więc OC raczej odpada, a też nie mam ochoty mu kręcić, z racji że to nie mój sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...