Skocz do zawartości

HD 530


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez matej64,

Recommended Posts

Mam pytanie. Czy na iGPU od i5 6400 da się jako tako funkcjonować? Chodzi mi głównie o internet, filmy w 1080p i gry pokroju Mass Effect 2. 
Podzespoły to: 
i5 6400
MSI H100M PRO-VD 
16Gb ram 2133MHz

Wiem że w iGPU byłby lepszy broadwell, ale zintegrowana graficzna jest mi potrzebna tylko na około 3-4 miesiące, dopóki nie dozbieram na nową kartę graficzną.
Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest to komputer do gier to 16 GB zupełnie jest ci nie potrzebne :)

Dwa, da się funkcjonować normalnie, a i pograć idzie tutaj filmik z GTA V:

https://www.youtube.com/watch?v=F2ga-zaBOdw

 

Co to grafiki zintegrowanej to im szybsza pamięć RAM, tym lepiej będzie ona "chodzić"

Niestety płyta główna obsługuje pamięci z taktowaniem maks. 2133MHz. Ale dzięki za szybką odpowiedź :D 

Link to post
Share on other sites

Nowe integry od intela są na tyle mocne ze da się na nich grać we większość nowych gier, o normalnej pracy już nawet nie wspominając. Korzystając z integry warto zaopatrzyć się w wysoko taktowany ram tym wyższe taktowanie tym szybsza pamięć która jest z ramu współdzielona. 16gb ramu jest okej w przypadku grania na integrze. 2gb na grafikę i 8-12 na gry, bo taka ilośc niektóre pobierają.

Edytowane przez NutellQ
Link to post
Share on other sites

 

 

2gb na grafikę i 8-12 na gry, bo taka ilośc niektóre pobierają.

Co za głupoty, na integrze nie będzie grałna tak wysokich ustawieniach by tyle śmieci ładował odo pamięci RAM.

 

Jeżeli o ram chodzi przy integrze ważne jest zaopatrzyć się w 2 najlepiej takie same kości ram ( np 2x4GB). W niektórych grach dzięki temu zyskasz nawet 20-30 fps. 16 GB pamięci nic nie wnosi do grania

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...