Skocz do zawartości

i7 4930k/Asus Rampage IV Black Edition/Corsair DDR 3 16GB 2400Mhz


Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się na kupnem takiego zestawu:

i7 4930k - (does 4.7GHz all cores with HT) 
Asus Rampage IV Black Edition
Corsair DDR 3 16GB 2400Mhz (4 x 4GB in quad channel)
Do tego Windows 10 pro(zapewne przypisany jest do płyty głównej po upgrade).
Jest to sprzęt używany nie jestem pewien co do gwarancji ale tego się jeszcze dowiem.
Mam kilka pytań :
-jaka powinna być cena tego zestawu żeby się to opłacało
-czy zobaczę różnicę w wydajności w grach (z tego co oglądałem na youtube to na pewno taki Crysis 3,Wiedźmin 3,Project Cars,Battlefield 4, lepiej chodzi na i7 vs i5)
-czy lepiej polować na 3770k i wymienić tylko procka w mojej płycie?
-  i7 4770k lub i7 4790k w zupełności by wystarczyło?
-moja karta graficzna to gtx 980ti w przyszłości może sli
- jak to jest z tym windowsem 10,bo miałem zrobiony upgrade z windows 7,czyli przy wymianie płyty głównej już go nie aktywuje i będę musiał wrócić do windows 7?
dzięki
Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

a ile facet za nią chce?

ogólnie ciężko o płyty na 2011 sam za Asus SABERTOOTH X79 dałem 600 zł z gwara sam korzystam z tej platformy i 4960x całkiem nieźle się sprawuje mój lata na 4.8ghz@ 1.38v.

w grach rzadko wykorzystują więcej niż 4 rdzenie.

najtaniej byłoby sprzedać tego i5 i kupić i7 3770k bo mobo wystarczy do dobrego oc+zrobić oc ile się da

albo kupić już skylake bo w haswell-a już się nie opłaca iść jak chcesz nową platformę.

spokojnie będzie działać bo wykorzysta licencje z win7 tylko musisz zrobić kopie systemu obraz iso,lub dysk usb tu masz narzędzie-

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Link to post
Share on other sites

to się nawet opłaca  jak zrobi rzeczywiście te 4.7gh dobrzy by było by koleś podał na jakim napięciu im niżej lepiej

jak nie tylko grasz rendering itp to warto iść w 6 jajek zwłaszcza ze dobrą płyta koleś sprzedaje sam bym chętnie ją chciał do mojego jajowca  -wiem ze 3770k drogo w Polsce chodzą,6700k się opłaca do gier głównie tak naprawdę i renderingu jako tako też  wiem bo posiadam 6700k i 4960x.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No to mam już wszystko.

Kupiłem procek i7 4790k,płytę z87 i Ram.

Teraz tylko muszę ogarnąć tego windows 10 na nowym kompie.

Nie można było by tylko przełożyć dysk SSD na którym jest windows 10 do nowego systemu?

 

 

It really depends on the type of license that you had upgraded from.

 

When I upgrade a preinstalled (OEM) or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.

 

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.

If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version.

 

Full version (Retail):

 

 

- Includes transfer rights to another computer.

- Doesn't require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive

 

Upgrade version (Retail):

 

- Includes transfer rights to another computer.

- require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive, but cheaper than full version

 

OEM :

 

OEM versions of Windows are identical to Full License Retail versions except for the following:

- OEM versions do not offer any free Microsoft direct support from Microsoft support personnel

- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

- OEM versions cannot be used to directly upgrade from an older Windows operating system

 

What happens if I change my motherboard?

As it pertains to the OEM licenses this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it.

 

From the Windows 10 end user license agreement:

b. Stand-alone software. If you acquired the software as stand-alone software (and also if you upgraded from software you acquired as stand-alone software), you may transfer the software to another device that belongs to you. You may also transfer the software to a device owned by someone else if (i) you are the first licensed user of the software and (ii) the new user agrees to the terms of this agreement. You may use the backup copy we allow you to make or the media that the software came on to transfer the software. Every time you transfer the software to a new device, you must remove the software from the prior device. You may not transfer the software to share licenses between devices.

 

 

Czyli z tego co widzę to spokojnie mogę to zrobić ponieważ ja swój upgrade robiłem z pełnej wersji windows 7 home edition.Tylko najpierw będe musiał zainstlować windows 7???

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites
Teraz tylko muszę ogarnąć tego windows 10 na nowym kompie. Nie można było by tylko przełożyć dysk SSD na którym jest windows 10 do nowego systemu?

Jak przełożysz dysk z działającym systemem do innego kompa to zapewne nie odpali ponieważ ma powygrywane inne sterowniki, musisz go zainstalować na nowo

 

Co do win 10, po aktualizacji z 7 lub 8, wysyła on do Microsoftu numery twojej płyty głównej i to do niej przypisana jest licencja systemu, wystarczy że zainstalujesz win 10 na nowo i podłączysz do internetu a ten powinien się sam aktywować łącząc się z serwerami Microsoftu, na jakim dysku to zrobisz i co na tym dysku się poprzednio znajdowało nie ma najmniejszego znaczenia

 

Tekstu który wkleiłeś nie tłumaczy jak dokonać transferu, ciekawe...

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites
Mam do wyboru z pomiędzy tych dwóch płyt głównych:

-Gigabyte Z97-D3H (nowsza i ma już wsparcie dla M.2 for SSDs

 

-Gigabyte Z87X-OC (ta bardziej pasuję kolorystycznie i ma lepsze właściwości OC)

 

Na pewno nie będe miał w przyszłości więcej niż 2 kart graficznych.Która płytę wybrać?

Jaka jest jeszcze przewaga między z97 a z87 w przypadku tych dwóch płyt?

 

Mam jeszcze pytanie o Ram.

Obcenie mam taki


8GB (2x4GB) TeamGroup Xtreme 2666mhz Frost Edition, 11-13-13-35 1.65v


może on być podkręcony do 2933mhz

Jest jeden problem ponieważ jest on za wysoki 55mm i będe miał problem z prowadzeniem wężów.

Wydaj mi się że lepiej chyba zainwestować w 16 GB?

(DDR3 2x 8gb Kingston KVR16N11/8 16gb)

Czy te pamięci w ogóle będą działać na z97?

 

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...