Skocz do zawartości

Recommended Posts

Problem:

1.Przy scrollowaniu w przegladarce scina jakby gpu driverow nie bylo, ale sa.

2.Co kilka chwil pojawia sie problem z i y na klawiaturze i ciagle musze ctrl shift wciskac.

 

1.Konfiguracja komputera: (asrock x99 extreme4, xfx 850w, i7-5820k, 4x4gb 3000mhz, gtx 1080 strix, ssd samsung 500gb evo)

2.System operacyjny: (win7 64bit)

Swiezo po zainstalowaniu windowsa.

4.Używany program antywirusowy: brak

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: reinstalacja sterownikow gpu

 

Na razie mam problemy z netem, to brakuje mi bardzo wielu windows updatow, moze to byc przyczyna?

 

 

Jakies sugestie?

 

Pozdrawiam
Edytowane przez roxorek
Link to post
Share on other sites

Jak masz podłączoną klawiaturę i myszkę i czy wszystkie sterowniki masz zainstalowane? Sprawdź w Menedżerze Urządzeń jak są wykrywane przez system.

Urzadzenie klawiatury HID, mysz zgodna z hid to mi pokazuje

Przy przesuwaniu okien rowniez taki "lag" mam.

Kurcze, co to moze byc

 

Dodam, ze monitor to xl2420z 144hz

Edytowane przez roxorek
Link to post
Share on other sites

Ntyvirusa zainstaluj sobie np Avast , nie wyobrażam sobie żeby korzystać z internetu a niemiec żadnej osłony przed virusami ;/
A po drugie jak masz ustawiony pulpit ? tzn prawym na pulpit i personalizacja i co masz ? Aero ?
Robiłeś reinstalacje sterowników , lecz podczas reinstalacji zaznaczyłeś Pełną / czystą instalacje GPU tzn nvidie ??

ps. upgrejdowałeś Windowsa 7  service pack 1 ... ?
PS2. zainstaluj sobię Flash player czy tam Adobe player .

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Ntyvirusa zainstaluj sobie np Avast , nie wyobrażam sobie żeby korzystać z internetu a niemiec żadnej osłony przed virusami ;/

A po drugie jak masz ustawiony pulpit ? tzn prawym na pulpit i personalizacja i co masz ? Aero ?

Robiłeś reinstalacje sterowników , lecz podczas reinstalacji zaznaczyłeś Pełną / czystą instalacje GPU tzn nvidie ??

 

ps. upgrejdowałeś Windowsa 7  service pack 1 ... ?

PS2. zainstaluj sobię Flash player czy tam Adobe player .

Mam Kaspersky internet security. Mam Podstawowy Windows 7 w personaliacji, probowalem klasyczny windows - nie pomoglo.

Sterowniki usuwalem i instalowalem na nowo.

Mam juz zrobione windows updaty.

Flash jest wbudowany w chrome.

Edytowane przez roxorek
Link to post
Share on other sites

A w panel sterowania Nvidi jak masz przy Opcji Wyświetlanie i zmiana rozdzielczości ? i tam masz częstotliwość odświeżania 60ghz lub 144 ? sprawdź 2 opcje 60 i 144 jak ci będzie działać .

 

PS. używasz jeden monitor czy 2 ?

mam 144hz, probowalem 60hz - bez zmian. Niedawno podlaczylem 2gi monitor, na nim sa takie same laggi.

Link to post
Share on other sites

Mam zrozumieć że masz problem tylko z przeglądarką tak ?
Bo jeśli tak to Google chrom ma problem z scrollowaniem gdyż laguje itd
Żrób tak :

Luckily, fixing this problem is beyond simple:

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

 

Mam zrozumieć że masz problem tylko z przeglądarką tak ?

Bo jeśli tak to Google chrom ma problem z scrollowaniem gdyż laguje itd

Żrób tak :

Luckily, fixing this problem is beyond simple:

 

Problem jest nie tylko w przeglądarce. Wszędzie gdzie coś przesuwam / scrolluje to mam taki tearing jakby gpu driverow nie było. Do tego np. jak teraz piszę post, to też jakby laggowało.

Link to post
Share on other sites

Płyty główne ashrocka mają często problemy z portami USB, spróbuj zainstalować xfast USB(z płyty instalacyjnej ze sterownikami), u mnie pomogło, a miałem taki problem, że lubiło mi nagle wywalić sprzęt podpięty pod usb typu myszka, modem, słuchawki. Problem praktycznie ustąpił :)

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

Płyty główne ashrocka mają często problemy z portami USB, spróbuj zainstalować xfast USB(z płyty instalacyjnej ze sterownikami), u mnie pomogło, a miałem taki problem, że lubiło mi nagle wywalić sprzęt podpięty pod usb typu myszka, modem, słuchawki. Problem praktycznie ustąpił :)

x99 tego nie obsluguje

Link to post
Share on other sites

hmm hmm

Nie mogę w to uwierzyć że nic nie pomogło ani ten program .
Musiałeś coś źle instalować z sterownikami np kilka razy ten sam sterownik lecz każdy inny np asus , gigabite ? albo poprostu nie wiem ;/
Możesz jeszcze jedno zrobić , na płycie głównej masz baterie prawda , to wyłącz komputer i wyjmij na 5 minut baterrie i po 5 minutach włóż go . I może wtedy pomoże jak nie to nie mam pojęcia co może być nie tak .

Link to post
Share on other sites

mi sie zdaje ze masz cos nie tak z sterownikami od grafiki i procesora graficznego .  Oraz jakbyś miał ustawione w Personalizacji inne ustawienie niż AERO hmm ,
ściągnij nowe stery od Nvidi pod swoja kartę i windows 64bit np tu masz linka http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/105072/pl
Odpal i tam masz zaraz na początku do zaznaczenia Wykonaj Pełną instalacje czystą ( jakoś tak to szło :D )

PS . jak masz ustawione w panelu sterowania i opcje zasilania ? daj na wysoką wydajność

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

mi sie zdaje ze masz cos nie tak z sterownikami od grafiki i procesora graficznego .  Oraz jakbyś miał ustawione w Personalizacji inne ustawienie niż AERO hmm ,

ściągnij nowe stery od Nvidi pod swoja kartę i windows 64bit np tu masz linka http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/105072/pl

Odpal i tam masz zaraz na początku do zaznaczenia Wykonaj Pełną instalacje czystą ( jakoś tak to szło :D )

próbowałem już tego, nie pomoglo. Zaraz chyba znow zrobie format, albo wsadze starego gtx 670 dla testu.

Link to post
Share on other sites

Ja już ci nie pomogę ;/ nie wiem , jedynie format ale może poczekaj do jutro może ktoś miał ten problem i pomoże.

PS. jak masz podpiętą kartę ? HDMI czy DVI ? może jakieś sterowniki trzeba do tego monitora ? albo zle jest ustawiony monitor ,

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Ja już ci nie pomogę ;/ nie wiem , jedynie format ale może poczekaj do jutro może ktoś miał ten problem i pomoże.

 

PS. jak masz podpiętą kartę ? HDMI czy DVI ? może jakieś sterowniki trzeba do tego monitora ? albo zle jest ustawiony monitor ,

dvi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...