Skocz do zawartości

Nowa karta pod tego kompa.


Recommended Posts

ZASILACZ: XFX PRO 450w

PROCESOR: Intel core i5 760 

PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte GA-H55M-S2

PAMIĘĆ: Crucial Ballistix 8gb

DYSK: Smsung 500gb

KARTA GRAFICZNA: Radeon R9 270

SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7

 

Jaką wydajniejszą kartę graficzną mógłbym włożyć w ten komputer do (1000zł) aby po prostu gry chodziły lepiej i żeby procesor jej nie ograniczał, nie było konieczności wymiany zasilacza bądź czegokolwiek. Chciałbym wymienić już tylko kartę na możliwe najlepszą bez wymiany reszty a za kilka lat już raczej wszystkie jednostki.

Link to post
Share on other sites

Ja bym sie pokusił na jakąś używaną GTX 970 z gw. można trafić już w tej cenie spokojnie.

Z nowych to GTX 960,ale ja wybrał bym i tak 970,fakt że w miejscach "procesorowych" będzie gorzej,ale bez tragedii.

Przydało by się jakieś OC i wtedy można myśleć o takiej zmianie.

 

O zasilacz to się nie bój,sam mam taki model i jak kiedyś myślałem że nie podoła przy GTX 660Ti,tak już zdążył 

"obsłużyć" GTX-a 770,970 czy R9 285 a obecnie R9 380 i daje radę,chyba że coś go "boli" i stabilność już nie ta.

Link to post
Share on other sites

Black15 takie jedno pytanie,czy ty miałeś styczność z takim procesorem i5 750/760? tzn. osobiście używałeś itd.

że powiadasz że jest hmm... "kulą u nogi nawet r9 270" 

Może bym nic nie napisał,ale miałem mnogo CPU,w tym też takiego 750,fakt że był podkręcony na te 3.8 a nawet 4.0GHz,

ale spokojnie przy tych "taktach" mógł równać się z takim i5 2400 którego też miałem okazję sprawdzić.

Wiem że to stara już technologia,ale bez przesady.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, procesor po OC te 4GHz potrafi dorównać I5-2/400 po OC. Ja bym zaczekał na ewentualne spadki cen po wyjściu 1060tki. Niestety aby nie katować zasilacza to lepiej wziąć coś bardziej energooszczędnego. Na miejscu autora polowałbym na 970tki, niedługo ceny powinny zejść do ~850.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu się zgodzę Fanbooj,bez OC ten CPU nic ciekawego,sam miałem i bez podkręcenia było "drętwo" ale po OC na 3.8 bo głównie tak miałem ustawione,choć dawał i 4GHz to już inna sprawa.

No i płyta niestety autora nie specjalna pod takie "kręcenie" u mnie to było na P55.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o dayz standalone, to spadki FPS są w pełni normalne. Sam posiadam podobny sprzęt: i5 750 ustawionego na 3.7 + r9 280x i takowe spadki posiadam.

 

Ostatni patch i tak o wiele ulepszył wydajność. Zawsze możesz pobawić się configiem.

 

Jeżeli ktoś oskarży mnie o to, że to wina karty AMD czy starego procesora, to dla porównania kolega ma i5 4690K(o dziwo nie podkręconego) + gtx 970. Gramy w zasadzie na identycznych ustawieniach, a jeżeli spadają fpsy, to nam obu w tym samym miejscu, do praktycznie podobnej ilości klatek.

 

Opcji na polepszenie klatek jest bardzo wiele, od siebie polecam pobawić się ustawieniami oraz zablokować riva turnerem klatki na 65-70/s. Po odpowiednim ustawieniu klatki będą spadać od 60 do 30, ale nie poniżej, ogólnie skomplikowane :D

Jedynym wyjątkiem od tej reguły to klatki podczas jazdy autem które spadają do 10fps(do sedana wprowadzili zawieszenie które podczas jazdy po dziurach zrzuca klatki z 60-40 do 10, a uwierz że drogi w dayz proste i całe nie są) , ale da się przeżyć.

 

Odnośnie OC procesora, sam posiadam płytę ASRocka która średnio nadaje się do OC. Stabilne 3.7 udało mi się uciągnąć na spartanie za 50zł. Póki co modlę się żeby sprzęt wytrzymał pod moim obciążeniem(sporo gram w wakacje) do września. Potem przesiadka na nowy sprzęt.

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Co do dayz sam posiadam spadki. Prawda wlcze gre na maksymalnych ustawieniach ale w niektorych lokacjach zapomnij o komfortowej grze. To wciąż wersja testowa, wciąż coś dodaja a po 2 patchach optymalizują.

@ Black15

R9 270 i ultra z AA. Proszę cię kolega grał na tej karcie i procku i7 3770k. Włącz te twoje ultra i przejdź się do Berezina ...

Chyba że mówisz o ustawieniach ultra z przed patcha 0.60 gdzie nie ważne jakie ustawienia graficzne włączyłeś gra wyglądała tak samo i działała tak samo.

 

Co do pytania autora. Ja bym proponowal wyrwac gtx 970 i podkrecic cpu. Po premierze nowych procków intela ( bodajże caby lake ) poczekać aż spadną ceny skylake i wymienić podstawkę na nowszą gdzie 970 rozwinie skrzydła. Twoj obecny cpu da radę obsłużyc 970 ale mimo to po wymianie na nowszy, mocniejszy procesor różnice w wydajności poczujesz.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Kiepska sprawa, bo właśnie płyta główna się nie nadaje się do OC, a posiadany przez niego procesor bez tego dzisiaj jest słabiutki jak granie na celeronie. Wypadałoby wymienić na coś nowszego chociaż ten i5 2500k+ płyta do OC. A sprzedając co nieco z obecnego zestawu kupiłby kartę np gtx 960.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...