Skocz do zawartości

Telefon na kilka lat do ~600


Recommended Posts

Witam potrzebuje pomocy w wyborze smartfona. Może to was zdziwić, ale będzie to mój 1 smartfon.

  • mój budżet :+/- 600zł jeżeli będe pewny że telefon jest wart to mogę dać więcej
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu :Prawdopodobnie Internet
  • nowa czy używana :Nowa, ewentualnie lekko używana
  • preferowany rozmiar wyświetlacza :Nie większe niż 5
  • preferowany system mobilny :obojętnie
  • do czego będę używać urządzenia :muzyka, czasami youtube i w większości internet
  • moje najważniejsze wymagania: jak najlepsza na tą cenę bateria(wymienna byłaby super), cenie sobię wytrzymałość telefonu(nie chcę, żeby po 1 upadku coś mi tam się rozwaliło) no i zamierzam ten telefon mieć co najmniej kilka lat także niezawodność i w miarę płynność chodzenia
  • Ram 2/rom 16
  • aparat nie musi być lustrzanka tylko tam kilka zdjęć średniej jakości nawet wystarczy
  • LTE

 

Zastanawiałem się nad:

  • p8 lite jest tutaj zachwalany przez jednego użytkownika szczególnie
  • lenovo g2/g3

 

Jeżeli macie jakieś propozycje/rady to chętnie wysłucham. Telefon nie musi być znanej marki ważne, żeby działał dobrze

Edytowane przez Smilodon
Link to post
Share on other sites

P8 Lite ma słabą baterię, więc chyba odpada.

Zobacz Z3C - nowe czy używane, jak wolisz. Nówki chodzą powyżej 900 zł. Ale na prawdę warto, bdb bateria, ogólnie jedna z lepszych, do tego jest dosyć wydajny, aparat średni, ale Ty nie chciałeś lepszego, więc będzie to dobra opcja.


 

 

nie chcę, żeby po 1 upadku coś mi tam się rozwaliło

Kup szkło hartowane, wytrzymałe etui i powinno być ok, no chyba, że będziesz specjalnie mocno rzucał telefonem. 

Link to post
Share on other sites

Telefon z linku xperia z jest tak tania z kilku powodów . Czas dostawy kilkanaście do kilkudziesięciu dni i niekoniecznie to będzie pełnowartościowy towar , a dodatkowo przy braku szczęścia można dostać do opłaty akcyzę czy coś tam innego "Przesyłka polecona i ubezpieczona z zagranicy. Czas realizacji zamówienia wynosi od 10 do 30 dni roboczych. W przypadku wystąpienia opłat celnych spoczywają one na Kupującym jako importerze towaru. Każdej przesyłce nadawany jest indywidualny nr śledzenia. W celu jego uzyskania prosimy o kontakt mailowy."

P8 lite ma kolega z pracy i chwali sobię . Dwóch ma samsunga a5 starszą wersję i tam bateria wytrzymuje bardzo długo nawet 5-7 dni szybkość działania niezła . Ja mam samsunga S4 od dłuższego czasu i jest dosyć wytrzymały , spada regularnie , bez kondonów i szkła hartowanego i się nie chce rozpaść , działa bardzo szybko . Minus to bateria max 3 dni przy moim użytkowaniu .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Rok temu byłem w podobnej sytuacji, broniłem się przed smartfonami ile się dało ale przyszedł czas, że w "standardowych" telefonach nie ma w czym wybierać. Ja akurat za główny czynnik stawiałem aparat. Mój wybór padł na LUMIE 735 i nie żałuję pod żadnym względem. Kilka osób które też się przesiadały w taki sposób również postawiły na LUMIE (640, 640XL, 830) i nikt nie narzeka. LUMIE 640 da się kupić kupić za 450/500zł nówkę z przedłużenia umowy na olx/allegro+dobre ETUI i karta pamięci można się w 600zł zamknąć spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Lumie 830 miałem i ja , Aparat był bardzo dobry , sporo lepszy jak w s4 moim obecnym i lumi 640 żony . Ale telefon działał wolniej co jest zrozumiałe i dodatkowo pierwszego dnia pękła szybka po upadku z 30-50cm na kant co mnie troszkę zdziwiło .

Link to post
Share on other sites

Myphone infinity IIs. Co prawda bateria pozostawia trochę do życzenia, ale ze względu na stosunek ceny do jakości, myślę, że jest wart uwagi.

Co do wytrzymałości to wystarczy dobre etui i szkło albo nawet zwykła folia. Ja tak chronię swój telefon, a ręce mam dziurawe.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem dorwać z3c na olx lub allegro za <600 ale dość ciężko o sprawdzonego sprzedającego i taką cenę. Telefon mi się spodobał bardzo + jest troszkę mniejszy, co też preferuję.

 

Com myślicie o :

Vernee thor http://allegro.pl/vernee-thor-lte-4g-3gb-ram-8-core-wys-z-pl-f-ra23-i6281161573.html

Honor 6 http://allegro.pl/huawei-honor-6-3gb-ram-8-rdzeni-13mpix-super-stan-i6342302271.html

Xiaomi Redmi 3 http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-2gb-16gb-ultra-lte-szklo-etui-w24h-i6145087468.html

 

A może coś jeszcze innego?

Link to post
Share on other sites

Próbowałem dorwać z3c na olx lub allegro za <600 ale dość ciężko o sprawdzonego sprzedającego i taką cenę. Telefon mi się spodobał bardzo + jest troszkę mniejszy, co też preferuję.

 

Com myślicie o :

Vernee thor http://allegro.pl/vernee-thor-lte-4g-3gb-ram-8-core-wys-z-pl-f-ra23-i6281161573.html

Honor 6 http://allegro.pl/huawei-honor-6-3gb-ram-8-rdzeni-13mpix-super-stan-i6342302271.html

Xiaomi Redmi 3 http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-2gb-16gb-ultra-lte-szklo-etui-w24h-i6145087468.html

 

A może coś jeszcze innego?

 

Chyba niewiele osób miało do czynienia  z tymi telefonami , aby Ci odpowiedzieć , ale mam wrażenie że powinieneś napisać w pierwszym poście że chcesz jak najmocniejszy telefon za 600 zł , bo takie wyszukujesz . Nie wiem może i są dobre (bateria wytrzymałość itp. )  poczytaj jakieś testy o nich .

Link to post
Share on other sites

Jeśli głównie do Internetu i zależy Ci na baterii to poważnie rozważ Lumię. 735 i 640 w x-komie kupisz za równo 500zł, a android jak android, nie ma bata żeby stockowy rom za rok-dwa chodził tak samo szybko jak w dniu zakupu.

 

Zapomniałem tu zajrzeć , ale może jeszcze nie kupiłeś . Lumie 735 i 640 jeśli chodzi nawet o internet bym odpuścił . Miałem lumie 830 (taki sam procesor i ilość ramu jak 735 i 640) teraz mam galaxy S4 i ten telefon działa dużo dużo szybciej (telefon ma ok 1,5 roku) Strony internetowe uruchamiają się w mgnieniu oka w porównaniu z lumią 830 . Koledzy maja galaxy a5 na snapdragonie 410 czyli troszkę nowsze niż te w lumiach , ale tam już jest 2gb ramu i internet już śmiga lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...