Skocz do zawartości

Procesor do rx 480 (i5-6500/i5-6600k)


Recommended Posts

Witam!

Potrzebuje rady. Chciałem brać i5 6500 wraz z kartą rx 480, ale mam wątpliwości czy sobie poradzi.

Raczej zdecyduje się na jakąś czarną płytę(msi z170 g43-plus/msi z170 sli-plus), gdyż mam taką estetyczną koncepcję oraz dodają grę total war warhammer. Posiadam już pamięci corsair vengeance ddr4 3000mhz. Jeszcze do 15.07 jest cashback na i5 6600k + msi z170 sli-plus(160zł). Więc biorąc te wszystkie aspekty razem nie wiem co zrobić. Dopłacić do i5 6600k czy zaoszczędzić kupując i5 6500. W przypadku zdecydowanego zwycięstwa gtx 1060 nad rx 480 zmienię decyzje na kartę zielonych(i tak czekam na niereferety rx). Chociaż lubię amd to cytując najczarniejszy serialowy charakter  Janusza Tracza "w biznesie nie ma sentymentów" xd

Link to post
Share on other sites

możesz albo wziąć zestac pod OC, albo pod oc ^^...tzn zetkę i i5k i ogarnać cashback bądz zetke i i5 6400 i kręcić przez blck. Obydwa procesory powinny mieć wydajność na podobnym poziomie. i5 6500 pod oc nie kupuj, szkoda stówki, która trzeba do niego dopłacić.


Każdy z wyżej wymienionych procesorów ogarnie rx bądz 1060

Edytowane przez psychics
Link to post
Share on other sites

Te płyty które wymieniłem chyba nie mają tego modułu oc blck, a przynajmniej nic nie znalazłem. Domyślam się, że jest z tym dużo zabawy. Czytałem, że intel zablokował i nawet asrock cofnął te funkcje sky oc, więc pewnie to oc nieoficjalne i bez wsparcia.

Udało ci się podkręcić tego i3 bez problemu? Jakbym chciał w to pójść to pozostaje mi asrock/hyprex na płytę tak? Jednak jak bym wyrwał gdzieś i5-6400 po jakiejś okazyjnej cenie to by się opłacało.

Link to post
Share on other sites

Bez problemu. Zmieniasz napiecie i podnosisz szynę bclk, pilnuj taktowania pamięci, żeby nie przekroczyło za bardzo 2133mhz.


ta i3 po oc oferuje taką samą/wyższa wydajnośc od i5 6400. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Edytowane przez psychics
Link to post
Share on other sites

Te ramy mi tylko nie pasują bo mają 3000mhz.

Podliczyłem sobie wszystko:

1.MSI Z170A SLI Plus + i5-6600K = 1536 zł + total war o wartości ~150zł(którego raczej nie będę sprzedawał)

2.Asrock H170/Hyper + i5-6400    = 1340 zł

3.Asrock H170/Hyper + i3-6100    = 1010 zł (ta wersja chyba odpada bo będzie najprawdopodobniej ograniczać rx)

 

Nie wiem czy gra warta świeczki, bo różnica 190zł pomiędzy zastawem 1 a 2. Jest trochę niedoświadczony z overclokingiem, więc dla mnie lepiej wybrać 1 zestaw. Trochę sobie teraz pluje w brodę, ponieważ miałem na oku i5 6500 za 720zł z niepewną gwarą, ale ktoś mnie ubiegł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...