Skocz do zawartości

GTX 1080 MSI czy ZOTAC AMP! Extrem


Recommended Posts

Jak w temacie będę chciał kupić w zasadzie już teraz grafikę. 

Tylko sam się waham i zastanawiam czy warto czekać na tego ZOTAC który jest fajny, 5 lat gw. i ma w dodatku mocne OC? Minusy tylko to, że jest grubasem...

MSI w zasadzie pewna konstrukcja cicha , chłodna itp.

Fakt że ZOTAC ma mocną sekcje zasilania itp...

 

Warto czekać na tego ZOTAC , tym bardziej że cena jest zbliżona?

Czy po prostu brać MSI?

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz wystarczająco dużą obudowę i miejsce to bierz Zotac, z tego co widziałem to chyba lepsza kultura pracy, jak i najszybsza prosto z pudełka. Będzie ci starczyła na długie lata, chyba że wentylatory padną (po ciągłym włączaniu i wyłączaniu się ich). Dla MSI plusem jest głównie jej wielkość, no i trochę lepiej podkręcisz (w teorii) z bazowych zegarów niż Zotac-a (niby nie osiąga stabilnego 2100 jednak to zależy od konkretnej sztuki). Więc jeżeli nie podkręcasz to Zotac, jeżeli kręcisz to MSI.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie wasze wypowiedzi :) 

Sygnaturę mam troszkę nie aktualną, obudowę mam Phanteks Enthoo Luxe, 

moje podzespoły:

i7 6700K+Noctua NH-U14S

Asus Z170 Maximus VIII Hero

G.Skill TridentZ 2x8GB 3000MHz CL15  

Samsung 850 PRO 256GB -  Crucial MX200 500GB  

Phanteks Enthoo Luxe  

Monitor: 24'' Dell P2414H 

 

Monitor pod koniec roku będzie wymieniany na 2k (100%) może 4k mało pewne...

I tak sie zastanawiam nad tym zakupem GTX1080 to swietna karta ktora mi styknie.na 2-3 lata. Tylko pytanie czy nie lepiej kupic R9 380 na przetrzymanie i po wakacjach kupic GTX1080Ti?

Co o tym sądzicie ....

Link to post
Share on other sites

Sam chce kupic ZOTAC'a ale 1070, zastanawia mnie jedno - widuje na youtube jak ludzie podpierają kartę w slocie jakimiś patyczkami wychodzi na to że jest b. ciężka. Ciekawe jak by sie zachowywała w slocie :D

Edytowane przez gustine
Link to post
Share on other sites

 

 

ZOTAC'a ale 1070, zastanawia mnie jedno - widuje na youtube jak ludzie podpierają kartę w slocie jakimiś patyczkami wychodzi na to że jest b. ciężka.

 

Miałem GTX 970 w tej samej wersji AMP EXTREME  i powiem była ciężka lekko opadała w slocie a nowa 1070 i 1080 jest dłuższa ok 3cm.... wiec na własnym przykładzie widziałem że było niezaciekawie a jak ma do tego dojść jeszcze 3cm to ja dziękuje wybieram MSI, bardzo chciałem tego ZOTACA bo z poprzedniego byłem bradzo zadowolony świetnie wykonana cisza moim zdaniem najlepsza moja karta... ale niestety w takim wypadku wybieram MSI

Link to post
Share on other sites

To i ja poczekam trochę i zobacze co z tą kartą będzie. Trochę mnie to martwi, bo napaliłem się na tego Zotac. Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

ludzie stosują różne techniki "Podtrzymywania kart" od patyczków po specjalnie do tego dostosowane obudowy, jednak że przy patyczkach za estetycznie to nie wygląda :)

Link to post
Share on other sites

Palit GameRock Premium Edition jest bodajże najszybszym niereferentem na chłodzeniu powietrznym - na 3dguru.com i tomshardware były testy. Szkoda tylko że w Polsce chyba nie ma jeszcze tej karty w sprzedaży... 

inne też powinieneś podkręcić do tego sameog poziomu, wiec tutaj wszystko rozchodzi się o samą estetykę czy kulture pracy. Pascale nie kręca się tak dobrze jak Maxwell.

Link to post
Share on other sites

Owszem i właśnie dlatego wybierając kartę wolę kupić już fabrycznie mocno podkręconą i mieć z tym spokój - masz na taki sprzęt 4-5 lat gwarancji i tyle. Poza tym cena tych kart jest praktycznie identyczna - w okolicy 3500~ zł 

Link to post
Share on other sites

 

 

Palit GameRock Premium Edition jest bodajże najszybszym niereferentem na chłodzeniu powietrznym

 

Różnica między autorskimi Pascalami jest tak niewielka że nie zwracam na to uwagi wybieram miedzy głośnością i temp a tu najbardziej optymalnie wypada MSI chodć Palit też jest ok

Link to post
Share on other sites

 

 

Mocniej podkręcona, lepsze temperatury i cichsza :)

 

hahaha chyba żartujesz poczytaj testy zagraniczne i polskie wg mojej wiedzy najbardziej optymalnie wypada MSI ale dobry też jest PALIT do ASUSA to nie warto dopłacać gdyby był chłodniejszy i ciszej pracował a jest wręcz przeciwnie wiec..... wybór jest jasny ASUS tylko biorą fani Asusa np roxorek :D

 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...