Skocz do zawartości

Sens wymiany zasilacza (i ew. do 400zł)


Recommended Posts

Cześć,

 

Migruję z platformy, na której był m.in, AMD FX-8350 oraz R9 270X. Zestaw napędzany był przez zasilacz marki SilentiumPC, Deus M1 550W. Podczas grania w nieco większe gry (np. Battlefield 4), zasilacz z początku wył, jednak udało mi się wymienić go na nówkę i problem znikł. Obecna sztuka ma może około 1,5 roku. Śmiem więc twierdzić, że w poprzednim zestawie się spełniał.

 

Ostatnio wyrwałem za śmieszną cenę nowy procesor Intela z serii Broadwell, i5-5675C. Zamówiłem też płytę główną AsRock Z97 Extreme6, gdyż być może w przyszłości zdecyduje się na OC. Kartę graficzną zdecydowałem się sprzedać i poczekać aż ustabilizuje się sprawa z RX480, ew. GTX1060 LUB dorzucę do 1070, jednak do czego zmierzam:

 

Czy na nowej platformie ten zasilacz spełni swoją rolę? Logika podpowiada mi, że nowy zestaw nie będzie pobierać aż tyle prądu, co na zestawie poprzednim (tym bardziej, że był tam FX). Powinienem mieć też trochę zapasu na OC procesora. Wolałbym mieć jednak pewność, bo doświadczenia z zasilaczami mam bardzo niskie. Oczywiście GPU dojdzie trochę później (w przyszłym miesiącu), więc sama integra to pryszcz w takiej kombinacji.

 

Niemniej jednak nie chciałbym mieć na nowym sprzęcie fajerwerków. Po złożeniu całkowitym (więc po kupnie GPU), myślałem, żeby dać test w OCCT. Jest w tym sens? Czy tak sprawdzę stabilność całej platformy?

 

Jeśli jednak macie wątpliwości, polecicie coś do max. 400 zł?

Link to post
Share on other sites

@kristoph

@kokosnh

 

Dziękuję panowie. Czyli teoretycznie po dołożeniu RX 480 starczy miejsca na OC? :) Przeczytałem dzisiaj na Waszej stronie, że ten procesor wykręcony do granic możliwości (ok 4,2GHz) z GTX 980 pobiera ok. 260W. Więc nawet zapas jest... Pytam kontrolnie, bo nie podano nawet informacji o zasilaczu.

Edytowane przez davede
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...