Skocz do zawartości

CS:GO - Mało fps na dobrym sprzęcie (ustawienia low) (AMD)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gnyp3k,

Recommended Posts

  • AMD FX 8320 @ SPC Fera 2
  • Asus Radeon R9 270X
  • 8GB Kingston HyperX Black 2x4 | 1600mhz cl9
  • Barracuda 1TB

Problem polega na tym, że zwyczajnie mam mało fps w grze (60-99). Nie pamiętam kiedy to było, ale długi czas temu miałem więcej.. Ok. 199-250 i dobrze się grało. Problem o tyle ciężki, że widać te cięcia, i ciężko jest grać dokładnie. Problem nie dotyczy modeli (Gdy jest za dużo, są spadki). One są w randomowych sytuacjach, i rzadko kiedy zwiększa się powyżej pułapu 60-99, czasem nawet mniej..

 

Jeżeli chodzi o sprzęt - Wszystko było sprawdzane pod okiem diagnostyki, bo kiedyś miałem problem z dropami fpsów do 20 na parę sekund, i ustał problem. Wymieniane były kable sata do HDD itp. Słyszałem, ze AMD ma duży problem w ogóle z cs'em, rzadko komu te fps'y sięgały cały czas 200+ lecz dla mnie to jest bardzo potrzebne...

 

Ktoś mógłby pomóc?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze 200+ na pewno nie jest ci potrzebne, ale fakt te 60-99 to za mało.

Daj cs-owi startowe komendy: -novid -thread 4 -high.

Ustaw wysoką wydajność w zarządzaniu energią, może procesor nie załącza się na 100%, tak samo ustawienia grafiki zmień na wydajność w sterowniku.

Mówiłeś, że wcześniej miałeś więcej fps, spadły po jakiejś aktualizacji, instalacji czegoś ?

Sprawdź temperatury programem HWMonitor, może przez to zbija taktowanie procesora,karty ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze 200+ na pewno nie jest ci potrzebne, ale fakt te 60-99 to za mało.

Daj cs-owi startowe komendy: -novid -thread 4 -high.

Ustaw wysoką wydajność w zarządzaniu energią, może procesor nie załącza się na 100%, tak samo ustawienia grafiki zmień na wydajność w sterowniku.

Mówiłeś, że wcześniej miałeś więcej fps, spadły po jakiejś aktualizacji, instalacji czegoś ?

Sprawdź temperatury programem HWMonitor, może przez to zbija taktowanie procesora,karty ?

Daje dużo, zaufaj mi ;) (Monitor mam tylko 75hz a różnica jest, co dopiero po kupnie 144. Tu nie chodzi o lagi,ale przy samym przesuwaniu celownika nie widać takiej płynności). Komendy mam włączone. Temperatury są całkowicie okej przed włączeniem cs'a i podczas gry (monitoruje często, czy jest coś nie tak) a wcześniej miałem lepiej,ale to na samym początku moich gier w cs:go. Wtedy miałem to "zablokowane" 299fps. Ale teraz jest to masakra. :|

Link to post
Share on other sites

Ponad 150fps już nie ma różnicy :) (wiem co mówię ponad 3k godzin w cs:go :)).

A jak taktowanie procesora i karty graficznej podczas gry? Może nie przełączają się w tryb wysokiej wydajności i dalej są taktowane nisko jak dla spoczynku?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponad 150fps już nie ma różnicy :) (wiem co mówię ponad 3k godzin w cs:go :)).

A jak taktowanie procesora i karty graficznej podczas gry? Może nie przełączają się w tryb wysokiej wydajności i dalej są taktowane nisko jak dla spoczynku?

A gdzie to sprawdzić? Bo jeżeli chodzi o inne gry działa jak powinno (np. W3, Gta V, Mad Max itp.)

Link to post
Share on other sites

http://iv.pl/images/56380817433554197652.png

Podczas gry w cs:go mapa: Train. Wyłączone wszystkie niepotrzebne procesy (z najbardziej zżerających tylko steam i csgo), fps 90-100 (waha się między 80-109 najwięcej)


@refresh

Link to post
Share on other sites

Aaa wybacz, zamotałem się strasznie :D

łap grafikę (włączona tylko mozilla, steam i cs)

http://iv.pl/images/05270284849735748700.png

Edytowane przez Gnyp3k
Link to post
Share on other sites

no jak widać grafika za bardzo nie chce się włączyć w tryb pełnej wydajności, ja mam zwykłą r9 270 i po zalaczeniu csa mam 950 mhz na rdzeniu :D

Pogrzeb w sterowniku i przestaw wszystko na wysoką wydajność, tak samo plan oszczędzania energii wysoka wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiesz może gdzie mogę zwiększyć to minimalne taktowanie? Bawię się w sterownikach do GPU (zainstalowałem fabryczne, z płyty, tak z amd kazali :v) i w amd overdrive nie mam nic co mogłoby zwiększyć to minimalne taktowanie.

Link to post
Share on other sites

Afterburner, ale szkoda karty żeby chodziła cały czas na 100%. 

Możesz spróbować także radeon pro, tam można ustawić profil dla każdej gry :)

A nie masz może jakiegos poradnika dot.RadeonPro? Bo wybrałem apkę ale nie widać opcji zmiany zegarów cd. tej gry.

Link to post
Share on other sites

I to wszystko dlatego, że zwyczajnie mi cs'a nie chcę moja karta obsługiwać... Spróbuje. Jeżeli się zgubię no to zostanie mi Afterburner. Dziś jeszcze napisze czy jest jakiś efekt, czy nie ma.

 

ps. pierwszy poradnik bardziej dotyczy "zwiększenia fps kosztem grafiki" a nie o zegarach karty graficznej, bynajmniej nic tam takiego nie zauważyłem, ale i tak się zastosuje.

Edytowane przez Gnyp3k
Link to post
Share on other sites

Tu nic nie ma do rzeczy optymalizacja csa, aż tyle fpsy nie spadną, swoją drogą mi po ostatnich updatach wzrosły fps. Wracając do tematu spróbuj odinstalować sterownik i zainstalować jakiś stary jeszcze coś z catalystów, widzę że crimsony mają problem z cs:go i wykrywaja go jako mało wymagającą grę 

Link to post
Share on other sites

Tu nic nie ma do rzeczy optymalizacja csa, aż tyle fpsy nie spadną, swoją drogą mi po ostatnich updatach wzrosły fps. Wracając do tematu spróbuj odinstalować sterownik i zainstalować jakiś stary jeszcze coś z catalystów, widzę że crimsony mają problem z cs:go i wykrywaja go jako mało wymagającą grę 

W tym problem instalowałem 2 catalysty... Mój z płyty + aktualizacje jedną po nim i dalej to samo.. Pamiętam, że przez jakiś czas miałem naprawdę super wyniki 299 fps (Wiesz, standard lock kiedy się komendy nie wpisało fps_max) ... Czyli muszę szukać tej wersji sterownika, albo bawić się w afterburnerze...

 

ps. Ustawiłem w after minimalny takt 850 i nic nie rusza.

Edytowane przez Gnyp3k
Link to post
Share on other sites

z ciekawości sprawdziłem swoje ustawienia w sterowniku (mam zwykla 270 wiec wielkiej róznicy nie ma):

masz tu link do albumu na imgur: http://imgur.com/a/h0oIb

a tu dla proownania taktowania w csie, te maksymalne to w trakcie grania są : http://i.imgur.com/yszprCo.png?1

u ciebie jest wlasnie ten problem że karta nie wychodzi z trybu 2d

Edytowane przez matej64
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...