Skocz do zawartości

Recommended Posts

a dlaczego mialaby grac gorzej?

co to znaczy gorzej?

jaki gorszy dzwiek? nie slychac czegos czy szumi strasznie czy moze basu nie ma czy innych nie ma? wszystko ma co trzeba i graja dokladnie tak samo

 

a ja powiem ze mi sie podobala barwa sb16 i kto mnie przekona ze wlasnie to nie jest odpowiednia - neutralna- karta

to ze komus sie bardziej podoba xonar - nic nie znaczy- poza tym ze jemu sie bardziej podoba (a roznice sa praktycznie zadne)

Ja jako takowego porównania nie miałem DS Vs X-FI . Ale za to mailem X-FI Music vs DX. I uwierz mi różnica była spora ,a DS jest trochę gorszy od DX. Na sieci są ludzie qmaci którzy bezpośrednio je porównywali i lepiej wypadało DS , a jak wymieni OPAmy to różnica Będzie ;) Tylko niech oczywiście zmieni słuchawki w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

roznica spora? no ok

ale w czym konkretnie?

 

muzyka szla inaczej?

Przy Xonarach muza dużo lepiej smakuje , stereofonia, przestrzeń, scena, czystość dźwięku, powala po przesiadce z Kreatiwów . Naprawdę inne doznania przy słuchaniu muzyki.

 

jest dobry dynamiczny bass i bass który tłumi inne pasma , ala HD 555 a taki może nie którym się podoba.

Link to post
Share on other sites

mnie sie nie wydaje by istniala jakakolwiek roznica

 

odnosnikiem jest CD

 

xfi gra tak samo jak plyta - nie ma zadnej roznicy

skoro xonar gra "lepiej" to ja uwazam ze oznaczac moze to tylko gorzej bo cos namieszano

 

nie slyszalem xonara ale im wiecej czytam ze gra lepiej tym bardziej mnie odstrecza

b.dziwne wydaje sie to "lepiej"

 

jestem wielce ciekaw czy nastepna wersja dzwiekowki znowu bedzie grala lepiej?

i jestem przekonany ze tlum znowu uzna ze jest lepiej - ;) ciekawe kiedy to sie skonczy

Link to post
Share on other sites

mnie sie nie wydaje by istniala jakakolwiek roznica

odnosnikiem jest CD

xfi gra tak samo jak plyta - nie ma zadnej roznicy

skoro xonar gra "lepiej" to ja uwazam ze oznaczac moze to tylko gorzej bo cos namieszano

jesli plyta jest w kompie a flac na dysku to dac karty robi ta sama robote i roznic byc nie moze, ale chyba nie o to Ci chodzi wiec rozwin.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze -cal! nie wymaga wzmacniacza jak np. HD555 (choć oczywiście mile widziany, dodałoby to dynamiki ) wynika to dzięki niskiemu oporowi 32 Ohm

to nie jest warunek. wraz ze spadkiem impedancji rosnie zapotrzebowanie na prad. dopoki, w tym przypadku, karta daje rade, to jest ok, jesli nie jest wydajna pradowo to wzmacniacz staje sie mile widziany.

cal!e robi dla creativa denon, ktory lubuje sie w niskich impedancjach. zapewniam Cie, ze ah-d7000 mimo 25 ohmow z dxem zagraja zenujaco w porownaniu z essencem.

to oczywiście ;) ale ten asus kosztuje 250 parę złotych zostawiając X-FI daleko w tyle.

Link to post
Share on other sites

Flame! :/

Po prostu mając DS jesteś mniej do kitu, aniżeli mając integrę, a mając DX'a jesteś mniej do kitu od DS ;) Jednemu wystarczy integra, drugiemu aż Asus Xense. Na podstawie budżetu opracowujemy zatem sprzęt taki, żeby nie był do du** w swojej półce cenowej a dawał to, co się od niego oczekuje. Czyli przyjemności ze słuchania. Mam DX'a i CAL! nie narzekam z dźwiękiem, bo przyjemnie się słucha, a gdybym kupił sobie wzmaczniacz może byłoby lepiej :D.

wiec rozwin.

nie slysze zadnych roznic pomiedzy stacjonarka a ripem

 

gdzie one sa? bo na sluch (u 98% ludzi) rozpoznac sie nie da co gra

Ostatnio bawiłem się z FLAC i MP3 320 kbps. Wniosek? W ciemno nie wskażę różnicy...

Być może inny typ muzyki?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio bawiłem się z FLAC i MP3 320 kbps. Wniosek? W ciemno nie wskażę różnicy...Być może inny typ muzyki?

albo sprzet lepszej klasy... w sluchawce telefonu analogowego tez nie uslyszysz roznicy miedzy flakiem a mp3 chocby 64kbps.

 

lopez: moze stacjonarny jest podobnej klasy co karta? no offence, ale miedzy cd-63 od marantza a x-fi music byla u mnie przepasc i trzeba bylo by byc gluchym, zeby jej nie uslyszec. na dodatek sam fakt upsamplingu do 48 sprawia, ze roznica byc musi.

tyle, ze aby to slyszec trzeba miec na czym. stad wlasnie sie biora proporcje w stylu 15/35/50. na wzmacniaczu i glosnikach za 850 podpinanie niczego lepszego niz zrodlo za 150 nie ma sensu bo roznice beda symboliczne. im drozszy sprzet, tym roznice na zrodlach tej klasy staja sie wyrazniejsze.

ale zasadniczo sie z Toba zgadzam, w audio przy podobnej klasie sprzetu nie ma czegos takiego jak "lepszy". o gustach sie po prostu nie dyskutuje.

Link to post
Share on other sites

tyle, ze aby to slyszec trzeba miec na czym.

dokladnie o te mysl mi chodzi

 

bo udawanie ze na "czyms" slyszy sie roznice jest zadna myslą

wielokrotnie mozna to przebic czyms na czym slychac a 85% nie ma na czym slyszec a niby slyszy

 

czyli na podstawie przyjmijmy solo 6c + sb zs

niczym sie nie rozni od solo 6c +xonar

od np. denon cd + yamaha + tannoy

 

a niewielu ludzi siega wyzej by dywagoawac ze xonar gra lepiej - powielanie mitow ot bo wypada je powielac- w tej klasie gra tak samo

 

u mnie (u kumpla) na fergusson + m-audioo ref.+ teac

nikt z czterech znajomych jakoklwiejk by nie przeprowadzac slepych testow nie jest w stanie odroznic od

sb zs + to samo zamiast fergusona

 

nikt i praktycznie takich ludzi nie ma, jeden cwaniak twierdzil ze wykryje bez problemu i polegl z kretesem- nie znasz danej plyty to po samym zrodle w zyciu nie odroznisz ktore zrodlo podaje

 

chyba ze pretenduje sie do miana fili i uztywa sprzetu z wysokiej (realnie wysokiej) polki - w typowym domu to bez znaczenia

Link to post
Share on other sites

no wlasnie bo przywyka sie do danej barwy

a bez osobistego nawyku - nie ma mocnych

ktorzy stwierdza gorzej -lepiej /zawsze

raz leopiej (niby subiektywnie) to a drugi raz tamto

 

ogolna wychodzi 0-0

 

nie ma wyraznej roznicy ktora pozwala stwierdzic zawsze lepiej to niz tamto

a skoro nie ma wyraznej /jednoznacznej roznicy

to jak mozna mowic ze to a nie tamto lepiej? - nie bardzo mozna

 

moze i oftop ale ja nie potrafie okreslic i kupa ludzi nie potrafio okreslic co gra i w tym momencie staje sie bez znaczenia co gra skoro ciezko to okreslic to znaczy ze wszystko gra ta samo dobrze (a moze tak samo niedobrze) - jak na swoj poziom

 

ps

nie slyszalem jak gra marantz 63 / pobliskie

ale o przepasci to chyba troche za duzo powiedziane bo gdyby uznac ze to przepasc trzeba by uznac ze normalne cdki wogole nie graja a to tez za wiele powiedziane

mnie absolutnie niczym nie razi cd za 200 zl - gra pieknie gdzie mu tu do przepasci

moze byc jakas roznica ale przepasc?

ludzie nie maja takiego sprzetu i wrecz go nie potrzbuja w 90% bo ich potrafi zachwycic cos ze znacznie nizszej polki - ja sobie nie wyobrazam podnioszenia jakosci tego co jest zarabiste bo po co nawet mnie ni kusi polowanie na tego marantza bo po co , jakosc jest swietna na klasie nizej - chodzi tylko o to ze xonary w przewazajacej mierze zachwalaja ludzuie ktorzy nawet nie maja podstwowych odsluchow - nie wiedza co maja a juz pchaja sie dalej - owczy ped - nie ulepszą glosnikow bo po co na gownie niech gra xonar2 i to jest niby lepiej , sytuacja odwrotna do potrzebnej (moim zdaniem) niech na zs graja o dwie klasy lepsze glosniki

Link to post
Share on other sites

nie slyszalem jak gra marantz 63 / pobliskie

ale o przepasci to chyba troche za duzo powiedziane bo gdyby uznac ze to przepasc trzeba by uznac ze normalne cdki wogole nie graja a to tez za wiele powiedziane

jest jest, ale pod warunkiem ze masz na czym/gdzie to uslyszec. moj wzmacniacz i kolumny maja 30 lat i na dzien dzisiejszy sa warte jakies 3-4 tys zl. sa w stanie gabinetowym, jestem drugim wlascicielem, gra to pieknie.

x-fi gralo z tym za efektownie, za duzo bylo niekontrolowanego dolu i przerysowana gora. integra grala lepiej, bo owego niekontrolowanego dolu i krzykliwej gory nie bylo, ergo: slychac bylo srednice. cd63 gral rownie "cieplo" co x-fi, ale wszystko bylo pod kontrola, muzykalniej, zaczynala pojawiac sie scena, a miedzy instrumentami bylo duzo wiecej powietrza. zadnej z tych cech nie przejawial ani x-fi, ani integra, xonar byl u mnie chwile wiec wolalbym sie nie wypowiadac (dla mnie odsluch to tydzien grania, jak po nim dalej sie podoba to jest ok) ale wydawal sie byc lepszy od owej 2ki, ale dalej mocno z tylu za marantzem. tym z kolei przestalem sie zachwycac, gdy zawital v-dac ktory go sponiewieral tak, jak marantz karty.

tyle tylko, ze nie sadze aby sie komus v-dac spodobal z ktorymis solo. gdy wzmacniacz i glosniki niedomagaja, to zrodlo musi rysowac, zeby sie podobalo. gra zawsze caly tor, grunt, zeby zlotych klamek w ruderze nie montowac i vice versa.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

no i dochodzimy do tego samego mniej wiecej

 

nie uklad dzwiekowy wadzi

wadza odsluchy koncowe - glosniki

wadzi brak odpowiedniego wzmacniacza

wadzi zrodlo

wadza kiepskie przetworniki

 

a gdzies tam za szarym rogiem w koncu wadzi ta glupia karta i jej glowny uklad dzwiekowy ktory ma obecnie (na tym poziomie technologicznym) stosunkowo najmniej do powiedzenia

 

czy inaczej to bys ujał ? bo moze nie zrozumialem

Link to post
Share on other sites

czy inaczej to bys ujał ? bo moze nie zrozumialem

nie inaczej. zeby sie bawic zrodlem trzeba miec juz konkretne glosniki i wzmak, wtedy ono robi roznice. obawiam sie, ze jeszcze nie na m-audio ref lub tannoyach z tej samej polki. wafle 9.5 ktore tez mam w domu graja mizernie w porownaniu z thorensami, na tym samym wzmacniaczu. i zaden xonar nie pomoze, wafle z v-dac'iem wypadaja gorzej niz thorensy z integra.

Link to post
Share on other sites

Hmm.Jako że dźwiękowa już kupiona(jutro zrobie przelew).To żeby nie smiecić forum, polecicie mi jakieś fajne słuchawki dokanałowe 50-80zł.Bo słuchanie na tych słuchawkach które były z wave 533 to tragednia.Są niewygodne i mi wypadają...Myślałem o kossach które kosztowały 79.99 w Media markt-ie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...