Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Niedawno kupiłem i7 870 (revB1) i wczoraj wziąłem się za jego podkręcanie (asus p7p55d-e; goodram PLAY 4GB (2x) 1600Mhz, cl8, 1,5v; Scythe Mugen 2 rev B)

 

Zostawiłem włączony Intel SpeedStep, HT, Turbo Boost. Nie kombinowałem również nic z C1E.

 

mnożnik x22

bclk 165

Vcore 1,175v

IMC Voltage 1,200v

PLL Auto

DRAM Voltage 1,55v

Timingi domyślne (8-8-8-24)

Włączony Load Line Calibration.

 

Wszystko chodzi ok. W prime95 w każdym teście zero błędów. temp po 30min to max 70stopni(RealTemp) choć tylko przez chwilę. Z reguły oscyluje wokół 66-68.

 

Tu pojawia się moje pytanie. Jeśli będę chciał ciągnąć wyżej (max dla mnie granica to 3,8Ghz, więcej nie chce) to proponowalibyście ingerencję z mnożnikiem, czy zwyczajne podnoszenie bclk i ew. Vcore i IMC? Czy ustawienie mnożnika na 22 to bezpieczny sposób oc?

 

Czy mógłbym zmniejszyć napięcie pamięci na domyślne 1,5? (teraz zamiast 1600Mhz mam ~1380Mhz). Czy w mojej obecnej sytuacji (3,6Ghz) i przyszłej (3,8Ghz) powinienem zrezygnować z Turbo Boost i Intel SpeedStep? HT chciałbym mimo wszystko zostawić włączone choć zdaje sobie sprawę z jej wpływu na temperaturę i słabego wykorzystania w grach. Gdzie w ogóle w Asusie wyłączyć tryb Turbo? przyznam, że szukałem i nie mogłem na to trafić;) Może dziwnym trafem mi to umknęło.

 

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Uważasz, że te temperatury są zbyt duże..? Na jakiekolwiek forum poświęcone oc nie wejdę to tam naprawdę nikt się nie przejmuje temperaturami rzędu 75-80stopni w stressie.

Z drugiej strony przyznam sam, że trochę zdziwiły mnie wskazania. Mugen 2 do najgorszych nie należy, a arctic5 jako pasta, aż tak zła nie jest, a 68stopni się pojawia. Wymiana chłodzenia nie wchodzi niestety w grę. Można wiedzieć jakie jest zdanie innych userów?

Przypominam tylko, że jeżdżę na włączonym HT i Turbo Boost, które jednak grzeją procesor.

 

EDIT: Sądzę, że źle mnie zrozumiałeś. Podane temperatury dotyczą maksymalnie obciążonego procesora. W IDLE rdzenie wg RealTemp grzeją się maksymalnie na 39stopni.

Link to post
Share on other sites

70-80 to już sporo jest, u mnie jak widzę na i5 760 kręconym na 3,8ghz maks jest 65 stopni i to w 100 obiążenia którego nigdy w grze nie osiągnę. W idle mam 35-40 stopni ale to na chłodzeniu noctua i budzie haf 935 ktora jest przwiewna.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że żadna gra nie spoci tak mocno procesora jak smarki typu prime. To oczywiste. Dla mnie górną granicą temp. w tego typu testach to 73 stopnie (ale minimum po 25minutach) i to przy włączonym HT (wiem, że jego wyłączenie to gwarantowane ~10-15stopni w dół). Jeśli będzie więcej to albo będę chciał zjechać w dół z ustawieniami albo je pozostawić.

 

Chodzi mi jednak tylko o to, żeby wykręcić możliwie dobrze procesor, dlatego zadałem pytanie o mnożnik, zasilanie RAMu itp.

Link to post
Share on other sites

Witam te 68 stopni to nic dla tego proca ja przez rok pracowałem na i7860 wykręcony na 4.2 temperatura dochodziła do 90 stopni i nic się nie działo a przerabiam mnóstwo filmów gdzie proc chodzi na 100%

Link to post
Share on other sites

No tak, ale ile taki procek pożyje tak masakrowany.... o to głownie chodzi, ja tez mogę wykręcić myślę 4ghz spokojnie, ale po co... To nie sztuka wyżyłowac sprzęt, tylko potem jeki są jak się coś zepsuje ;)

Link to post
Share on other sites

70-80 to już sporo jest, u mnie jak widzę na i5 760 kręconym na 3,8ghz maks jest 65 stopni i to w 100 obiążenia którego nigdy w grze nie osiągnę. W idle mam 35-40 stopni ale to na chłodzeniu noctua i budzie haf 935 ktora jest przwiewna.

Porównujesz i5 760 do i7 ;)

i5 są znacznie chlodniejsze od i7. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...