Skocz do zawartości

GTX 1070 z i7 3770k warto ?


Recommended Posts

Czy warto inwestować w gtx 1070 msi gaming mając i7 3770k@4.3 oraz płytę główną Asus p8z68v-pro gen 3.Czy karta nie będzie się dusić ?Mam obawy że mogę nie wykorzystać 100% mocy karty.Co byście zrobili na moim miejscu i co byście poradzili ?Czy ta płyta i procek są jeszcze ok ? Zakup płyty i procka na razie nie wchodzi w grę.

Link to post
Share on other sites

Są ok. Nic Ci się nie zdusi. Nvidia ma dobre sterowniki. Nawet Sli byś mógł robić ;)

 

Edit: Nie mam pojęcia skąd się wzięła ta legenda o ograniczaniu karty graficznej przez procesor ale to zwykła bzdura. W grach są lokacje w których ważniejsza jest moc procesora lub karty graficznej. Jeżeli lokacja jest typowo graficzna to nawet na pentiumie będzie ten sam wynik załóżmy 100 fps i nie ważne czy to pentium czy i7. Karta więcej nie da rady. Sytuacja komplikuje się kiedy na ekranie dużo się dzieje. np. jakaś walka z wieloma przeciwnikami, wtedy do gry wkracza procesor a ilość fps będzie adekwatna do jego mocy. 

 

Twoja i7 jest bardzo dobrym procesorem i starczy Ci jeszcze na bardzo długo tak więc jak możesz to się nie zastanawiaj i kupuj GTX1070

Edytowane przez Pafel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz dobre pamięci i procesor też jeszcze jest dobry. Nie ma strachu. Dodatkowo im więcej gier zacznie wychodzić stricte pod DX12 w przyszłości, tym mniejszy będzie wpływ procesora na FPS w nich.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli lokacja jest typowo graficzna to nawet na pentiumie będzie ten sam wynik załóżmy 100 fps i nie ważne czy to pentium czy i7.

Nawet w miejscu typowo graficznym będzie różnica po między procesorami ale minimalna! W takim zestawieniu jakie zrobiłeś penitum vs i7 będzie bardzo duża różnica. 

Link to post
Share on other sites

Nawet w miejscu typowo graficznym będzie różnica po między procesorami ale minimalna! W takim zestawieniu jakie zrobiłeś penitum vs i7 będzie bardzo duża różnica. 

 Kurcze widziałem kiedyś taki fajny filmik był właśnie o takim porównaniu jak napisałem, tylko nie wiem czy go teraz znajdę.

 

O Proszę bardzo. nie jest to to czego szukałem ale też dobre. w miejscu graficznym ten sam fps nie ważne czy to Pentium G860 Czy i5-2500K 4,5 GHz

 

http://pclab.pl/art52167-3.html

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...