Skocz do zawartości

Chłodzenie procesora do małej obudowy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez choleryk65,

Recommended Posts

Procesor: AMD PHENOM II X4 955 BE
Obudowa: COLORSit HY6003CKR - Wymiary: 420 mm x 177 mm x 380 mm (wys. x szer. x głęb.)
 
Szukam jakiegoś cichego chłodzenia pasującego do podanej obudowy, boxowe chłodzenie nie wyrabia i hałas jest nie do zniesienia. Obroty wentylatora dochodzą nawet do 6000. Dobrze by było, gdyby montaż chłodzenia był łatwy. Budżet: do 150 zł.
W ostateczności mogę rozważyć zmianę obudowy, ale nie wiem czy jest sens.
 
Jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe informacje to proszę o napisanie w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Tak, mam jeden na tyle obudowy, aczkolwiek dokładnych danych na jego temat nie mam.

To zawsze coś. Musisz zmierzyć odległość na szerokość obudowy od gniazda procesora do brzegu obudowy. Może wszedłby Scythe Grand Kama Cross3. Ma wysokość 147mm, ale jest droższy o niecałe 40zł. albo coś w stylu SPC Spartan 3Pro ten jest niższy. Kiedyś miałem na tym procesorze Scytha Katana3, radził sobie ale nawet pierwsza Scythe Kama była dużo lepsza i co najważniejsze ciszej pracowała.

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zawsze coś. Musisz zmierzyć odległość na szerokość obudowy od gniazda procesora do brzegu obudowy. Może wszedłby Scythe Grand Kama Cross3. Ma wysokość 147mm, ale jest droższy o niecałe 40zł. albo coś w stylu SPC Spartan 3Pro ten jest niższy. Kiedyś miałem na tym procesorze Scytha Katana3, radził sobie ale nawet pierwsza Scythe Kama była dużo lepsza i co najważniejsze ciszej pracowała.

Ciężko to dokładnie zmierzyć, ale jest plus minus 145-150mm właśnie.

Ten Scythe ciekawy, ale właśnie nie wiem czy nie będzie na sam styk. Widzę też, że montaż nie należy do najłatwiejszych.

Edytowane przez fasfa
Link to post
Share on other sites

Ciężko to dokładnie zmierzyć, ale jest plus minus 145-150mm właśnie.

Ten Scythe ciekawy, ale właśnie nie wiem czy nie będzie na sam styk. Widzę też, że montaż nie należy do najłatwiejszych.

Montaż na AMD będzie jednym z łatwiejszych. Scythe wykorzystuje oryginalne backplate AMD.Dodanie tych kilku montażowych śrub i blaszek nie powinno stanowić problemu, aczkolwiek jeżeli obudowa jest mała to może być ciasno. Gdyby było ciasno to zostaje np. Spartan 3Pro.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...