Skocz do zawartości

Nvidia Shield K1 czy Nvidia TV ? ._.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Echnaton,

Recommended Posts

Witam Was ._. 

Ostatnio napisałem co do karty micro sd którą chciałem zamontować w Nvidia Shield K1.

I teraz do rzeczy tablet miałem kupić za miesiąc ale dziś się dowiedziałem,że wyszedł Nvidia Shield TV.

I pytanie co warto lepiej kupić? o.o 

Wiem,że tablet a konsola to co innego ale... męczy mnie teraz to :/.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Tablet tez może służyć jako konsola - trzeba tylko dokupić pada (którego dostajemy za darmo z konsolą) i mamy dokładnie te same funkcje. Gry z chmury są te same, abonament i płatności te same. Konsola jest trochę mocniejsza i jest z 5-6 gier z androida, które działają tylko na konsoli. Ja sam mam tablet i uważam ze to znacznie lepsze rozwiązanie. Podłączasz do tv i masz konsolę, odpinasz i masz jeden z najlepszy tabletów na rynku, który możesz zabrać w podróż, który może służyć jako GPS, odtwarzacz muzyczny (nie tylko na słuchawkach) bo głośniczki tez ma bdb, aparat itd - ja sam mam ten tablet więc wiem co piszę.

Podsumowując tablet jest dużo bardziej uniwersalnym urządzeniem, konsola jest za to mocniejsza (ale niewiele to daje bo najlepsze gry i tak są w chmurze jak na tablecie) i nieco tańsza bo pad dostajemy razem z urządzeniem a do tabletu musisz go dokupić tak jak przejściówkę mini hdmi więc musisz dołożyć te 250 - 300 zł ale za to masz 2 w 1.

ps. tablet może służyć tez jako urządzenie do amatorskiego e-rysowania :)

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko odnoscnie Nvidi Shield K1 skoro juz jestesmy w temacie, czy istnieja jakies inne tablety powiedzmy w podobnej cennie o takich lub lepszych specyfikacjach.

 

Czy kupujac Shielda bede mial najlepszy dostepny sprzet w przedziale 800-1000zl?

Link to post
Share on other sites

Nic nie ma takich możliwości jak k1 w cenie poniżej 1000 zł- przynajmniej na androida. Taka jest moja wiedza a trochę się tym interesowałem. Sam mam to urządzenie a nie jestem jakimś fanem nvidii (kartę w desktopie mam od AMD ;P). K1 wypada tez świetnie jako zwykły tablet (ja zresztą głównie do tego go używam i jeszcze do rysowania ;) ) - ma dobry gps, świetne głośniki i ekran, potężny SOC - dopiero taki s7 jest szybszy chociaż gpu i tak chyba lepsze ma k1.

Ciekawym urządzeniem jest też Mipad 1 (w 2 jest inny SOC) i nexus (tez k1 tylko 2 rdzeniowa ale za to 64 bitowa). Ale nexus jest droższy a oba nie maja takich możliwości jak np. granie w chmurze a i ekskluzywne gry w googleplay są chyba tylko na shielda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super dzieki za odpowiedz, ja osobiscie tez 90% czasu bede uzyl go jako zwykly tablet, filmy, net, jakies e booki. Zalezy mi na dobrej plynnosci bateria tez sie liczy choc wiadomo w miare rozsadku jesli wytrzyma 2-3 godziny zabawy w samolocie bedzie wiecej niz potrzeba wszedzie indziej sa gniazda (czasami ludzie oczekuja nie wiadomo czego od baterii). No a gry to oczywiscie wielki plus w wiekszosc glosnych tytulow nawet nie mialem okazji grac a dzieku streamowaniu chociaz jakis przedsmak mozna miec :)

Link to post
Share on other sites

Co do baterii to napisze tak nie jest to najmocniejsza strona shielda ale i tak tablet wytrzyma z włączonym wifi jakieś 4 godz. grania w hearthstona (gra wymaga połączenia z internetem). Samo oglądanie filmów i to jeszcze z wyłączonym internetem pozwoli pewnie na używanie tabletu ponad 5 godz. - należy tylko pamiętać żeby włączyć tryb oszczędzania energii.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...