Skocz do zawartości

pomoc z oceną zestawu


Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić o pomoc w ocenie zestawu jaki wybrałem ew. wymiane podzespołów na jakieś inne bardziej dopasowane; screen poniżej przedstawia obecny zestaw

 

http://scr.hu/65za/9fiht

 

 

1.

i3-6100 wybrałem na zastępstwo i5-6400, ponieważ widziałem, że wydajnościowo za dużej różnicy nie ma (tak pokazują filmiki na yt :P) a nie wiem czy jest sens żeby ładować 300zł i zyskać w 20fpsów (aczkolwiek przy BF1 mogę żałować wyboru i3..)

2.

Karty graficznej nie wybrałem, ponieważ czekam na RX480 

 

3. chłodzenia nie ma, bo myślę, że przy i3 spartan pro HE924 da robie radę, a jeżeli to bedzie za mało to wybrane miałem thermalright macho rev. b

zestaw chciałbym zamówić po dostarczeniu nowego radeona do sklepów

Link to post
Share on other sites

Regulamin się czyta.

 

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Poza tym Twój zestaw jest... Mógłby być lepszy ;)

I5 były dużo lepszy w grach wykorzystujących więcej rdzeni bo to jednak całe 4 jajka. Dysk można zmienić na WD Blue, bo to lepsza konstrukcja. Ta płyta jest bez sensu do takiego procesora, ponieważ i tak nie będziesz podkręcał, więc generujesz niepotrzebne koszty. Zasilacz też można władować tańszy. Wypełnij wzór a zaraz będziesz miał złożony porządny komp. Po poprawkach budżetu spokojnie wystarczy na i5 :)

Link to post
Share on other sites

przepraszam, zagalopowałem się.
 

  • Zastosowanie komputera: gry, internet, filmy etc.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~2,5tyś
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? w przeciągu kilku dni
  • Których części potrzebujesz?: buda, bez karty graf.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie, ale moze w przyszłości
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:1920x1080 LG 22mp55 nie zamierzam go wymieniać
  • Specjalne wymagania: cichy i budżetowo najwydajniejszy
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? zasilacz corsair vs450(nie wiem czy wystarczy mu mocy), chłodzenie cpu  spartan pro HE924
  • Własna propozycja zestawu: podałem wyżej
Edytowane przez sub3k
Link to post
Share on other sites
A, no tak . Jesteś w stanie wyrobić się z i5 6600k. Jak z tym oc?

Ciezko bedzie, ewentualnie przytne koszta na chlodzeniu :D z tym oc jest narazie ciezko, nie bede przedobrzal i poprosze o procka z zablokowanym mnozikiem

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

 

Najmocniejsza zablokowana i5 obecnej generacji. 8gb ddr4 w dwóch kościach o standardowym taktowaniu, mobo mATX na b150. Szybki ssd na kościach mlc z 5 letnią gwarancją oraz hdd na dane. Obudowa z 2 wentylami 120mm i piwnica na psu.

 

vs 450 wystarczy z zapasem, tylko która to wersja? były dwie, jedna z 408w na +12v a druga z 340 bodajże. Sprawdź to.  

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...