Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zrobić mały upgrade mojego sprzętu grającego przy komputerze

Mam wyjście z płyty głównej (MSI GD55-Z77) wyjście audio cyfrowe S/PDIF (mam nadzieje, że się w niczym nie pomyliłem) i chciałem zrobić 5.1 tak jak teraz mam (teraz w formie analogowej tj. 3 kable jack)

Myślałem żeby kupić amplituner oraz dokupić oddzielnie głośniki, a amplituner i PC połączyć kablem S/PDIF

 

Teraz moje pytanie

 

-Czy wzmacniacz przerobi dźwięk stereo na 5.1, czy obsługuje 5.1 będzie tak jak występuje to w -przypadku złącz analogowych (3x jack)?

-Czy S/PDIF obsługuje 5.1?

-Czy jak np. w ustawieniach karty dźwiękowej klikne np. na tylny lewy głośnik to zagra tylko on?

 

Dziękuje i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

Jestem ostatnio leniwy masz poczytaj

1. Z stereo 5.1 nie zrobisz zrobisz ale sztucznie jeśli chodzi o muzykę wyjdzie kaszaszanka i to niestrawna

 

Zależy jak będzie zakodowane dźwięk co obsługuje odtwarzacz co karta i co amplituner

 

Jeśli źródło dźwięku będzie 5.1 to głośniki zagrają 5.1

Czyli filmy i gry(tu z jakością jest różnie)

 

Ostatnie 5.1 musi być naprawdę poprawnie rozstawione aby uzyskać odpowiny efekt a to łatwe nie jest adaptacja pomieszczenia to zawsze problem

 

 

Dźwięcznie wystukane w rytm muzyki na Vienna

 

 

Link to post
Share on other sites

Gry/filmy

W tym momencie nawet jak gra Muzyka to z tylnych głośników delikatnie ja słychać

 

Rozstawienie już mam od dawna 5.1 i się spisuje dobrze

 

Czytałem te notke na Wikipedii, tylko moje pytanie czy dźwięk będzie się tak samo rozkładał jak w przypadku kabli analogowych(3x jack)? Tj., że jak wezmę na test głośników lewy tył to żeby tylko on mi zagrał

Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo w przypadku wysyłania strumienia cyfrowego z filmów do ampli on nie jest w żaden sposób modyfikowany bo być nie może (strumień jest kodowany, musiałby być rozłożony, zmodyfikowany i zakodowany spowrotem w danym standardzie). Natomiast czy dźwięk generowany przez gry da się jakoś kształtować włączając/wyłaczając konkretne głośniki tego nie wiem i nie wiem czemu to służyć miałoby. Może Lucson coś Ci w tym temacie odpowie jak będzie miał lepszy dzień ]:->

Link to post
Share on other sites

Odtwarzacz "przerobi" Ci stereo do 5.1 ale nie uzyskasz sensu 5.1 tj przestrzeni. Poprostu będą grały wszystkie głośniki.

 

Tak spdif wyślę Ci dźwięk przestrzenny, przy tym teście głośników to zadziała

Edytowane przez BoBi1234
Link to post
Share on other sites

No to na końcu masz DAC jak chcesz od początku do końca cyfrowo :D

A po drodze jeszcze odpowiednie kodery i dekodery zależy w jakim systemie to ma lecieć :D

Na koniec i tak zawsze ma dojść analog a w którym miejscu nastąpi zmiana to już wedle uznania

 

Jak masz na tym odtwarzać divixy i muzykę to odpuść na początku do muzyki to się nie nadaje w żaden sposób a film musisz mieć z odpowiednią ścieżka dźwiękowa przerabianie stereo na 5.1 to tak jak byś dołączając do kosy silnik chciał zrobić kombajn

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Czyli tak:

Gry będzie mi nadawać w 5.1 jak w niej ustawie

Muzykę w 2.0/2.1 chyba, że w odtwarzaczu przestawie

Filmy jw.

 

Dobrze rozumiem? Ale też zauważyłem, że jak kupiłem kiedyś dawno kartę dźwiękowa na USB 5.1 za 100 zł to przy muzyce mi grały tyły też, a przy fabrycznej tak się nie dzieje, to od czego to zależy? Ustawienia karty dźwiękowej?

Link to post
Share on other sites

Czyli tak:

Gry będzie mi nadawać w 5.1 jak w niej ustawie

Muzykę w 2.0/2.1 chyba, że w odtwarzaczu przestawie

Filmy jw.

 

Dobrze rozumiem? Ale też zauważyłem, że jak kupiłem kiedyś dawno kartę dźwiękowa na USB 5.1 za 100 zł to przy muzyce mi grały tyły też, a przy fabrycznej tak się nie dzieje, to od czego to zależy? Ustawienia karty dźwiękowej?

Stereo mix karta oszukuje i puszcza na tylne głośniki to co na przednich albo z filtrami jakimiś albo nie albo z wirtualnym 5.1 które tylko kaszani muzykę

Do muzyki tylko stereo i tego się trzymaj

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...